האם אפל שוקלת להקדים את השקת האייפון 7?

ע״י

דיווח חדש, ספק שמועה מציינים כי אפל עשויה להקדים את השקת האייפון 7, ובכך אולי לשבור את מחזור ההשקות הנוכחי של ליין מכשירי האייפון.

 

 

iPhone 6

נראה כי בכל שנה חוזרת השמועה, כי אפל עשויה להקדים את השקת מכשיר האייפון הבא שלה ונראה כי השנה אין חדש תחת השמש, כאשר הפעם מדובר באתר Apple Insider שמציין שלפי מקור אמין שבעבר סיפק דיווחים אמינים, אפל עשויה להקדים השנה את השקת האייפון 7 – אם כי לא ידוע עד כמה מוקדם הדבר יקרה. לטענת הדיווח אחת הסיבות להקדמת ההשקה היא היקף המכירות הדועך של מכשירי האייפון ברבעון ובחודשים שלפני השקת מכשיר חדש, דבר שהיה בולט מאוד בשנים האחרונות אולם התמתן למדי בשנה שעברה כאשר המכירות של מכשירי האייפון 6 המשיכו להיות חזקים לאורך השנה. באופן זה אפל אולי מעוניינת לדחוף את היקף המכירות של מכשירי האייפון לאורך השנה כולה, אם כי אין ספק שצעד שכזה עשוי לפגוע בהיקף המכירות המאסיבי של רבעון החגים/ הרבעון האחרון של השנה ואולי אפילו ברבעון הראשון של השנה, בו מתקיים ראש השנה הסיני שמשפיע אף הוא על המכירות של מכשירי האייפון מאחר וסין היא השוק השני בגודלו ובחשיבותו עבור אפל.

כאמור לא ברור אם אפל תעשה צעד שכזה בכלל וגם אם כן, למתי השקת האייפון תוקדם. דבר שגם משפיע לא מעט על כנס ה- WWDC של החברה שמתקיים בחודשי הקיץ ומאפשר הן לאפל והן לקהילת המפתחים להתנסות ולפתח את האפליקציות שלהם עבור הגרסה הבאה של iOS, שמושקת ימים ספורים לפני השקתו של מכשיר אייפון חדש. אך עם זאת, לא כל פיצ'ר שמוצג במכשירי אייפון חדשים זוכה להצגה מוקדמת ב- WWDC, כאשר אפל שומרת על מעטה סודיות גדול למדי, כהרגלה. כך למשל מפתחים לא יכלו לפתח ולהתאים את האפליקציות שלהם עבור 3D Touch רק עד אחרי שאפל השיקה את מכשירי האייפון 6s. מצד שני ב- WWDC של 2014 אפל כן רמזה על שינוי בגדלי המסך בניסיונה לדחוף את המפתחים לפתח את האפליקציות שלהם עבור גדלי מסך משתנים ולא קבועים ברמת הפיקסל, דבר שהתברר להיות כהכנה לקראת שינוי גדלי המסך שכידוע הגיע עם מכשירי האייפון 6.

כידוע אפל שינתה את מחזור השקת מכשירי האייפון בשנת 2011 עם השקת האייפון 4s שהושק בתחילת אוקטובר, כשעד אז מכשירי האייפון הושקו בכנס ה- WWDC השנתי של אפל. אפל מעולם לא נתנה סיבה ברורה לדחיה בהשקת מכשירי האייפון 4s, אולם הכתובת הייתה על הקיר. השקת האייפון 4 בצבע הלבן שנדחתה בחודשים רבים והצגת האייפון 4 ברשת של חברת Verizon היו סימנים ראשונים לכך. אולם מעבר נראה כי גורם נוסף לכך היה קושי בהטמעת סירי – הפיצ'ר הכה מדובר של מכשירי האייפון 4s – במערכת ההפעלה. במבט לאחור ניתן להבין שלאפל היו גם מניעים עסקיים ושיווקיים לצעד זה. השקת אייפון לקראת פתיחת הרבעון האחרון של השנה, בו מתקיימים: יום שישי השחור וכן עונת החגים – דוחפת באופן ניכר את המכירות של מכשירי האייפון לשיאים חדשים ויתכן מאוד שתזמון זה עדיף מאשר השקת המכשירים בקיץ, כאשר אנשים רבים נמצאים בחופשות וכו'.

14841-10690-15167230644_5f9b313138_b-l

קונספט של האייפון 7 מאת Martin Hajek http://www.martinhajek.com/iphone-7

בשבועות האחרונים השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים, מתחילים להתרבות, כאשר הם מדברים על כך שמכשירים אלו צפויים להגיע עם עיצוב חדש ודקיק יותר – דבר שלא אמור להפתיע במיוחד – וכן עם שילדה שעשויה מחומר לא מתכתי, כדי להגדיל את העמידות של המכשירים בפני מים. כמו כן רק לאחרונה דווח שלצד ליין מכשירי האייפון 7 אפל עשויה להציג את האייפון 6c השמועתי ונראה כי עונת הדיווחים והשמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים נפתחה.

להמשך דיון

 

מקור: Apple Insider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho