גרסה 10 מתבשלת

ע״י

אפל מפנה יותר משאבים לפיתוח גרסה 10 של iOS וגרסה 10.12 של OS X, כשבמקביל החברה ממשיכה לשחרר גרסאות בטא לגרסאות מתקדמות של 9.

 

 

iOS

עצם העובדה שאפל עובדת על פיתוח הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה שלה: הניידת והנייחת, לא אמורה להפתיע אף אחד, אולם אין ספק שגרסאות אלו יוצרות עניין רב בקרב משתמשי האייפון והאייפד ובהתאם גם עבור משתמשי המק. דיווח שמגיע מהאתר 9to5mac מציין כי לפי רישומי האתר זמן קצר אחרי השקת גרסה 9 בחודש ספטמבר, החלו לצוץ רישומים של מכשירים המבוססים על גרסה 10 של iOS ו- 10.12 של OS X מכיוון שרתים שזוהו ככאלה הממוקמים בקופרטינו. החל מאמצע חודש אוקטובר היקף הרישומים הללו החל לעלות, כשנראה שאפל מפנה יותר ויותר מהנדסי תוכנה ומתכנתים מצוות הפיתוח שלה, לעבוד על הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה שלה. לאור העובדה שעד לאירוע ה- WWDC הבא, בו אפל תחשוף את מערכות ההפעלה הבאות שלה, יש עוד יותר מחצי שנה. לא ידועים יותר מדי פרטים על מה הגרסאות הבאות יכללו. הדבר היחיד שידוע הוא ששם הקוד הפנימי באפל לפיתוח של גרסה 10 הוא Fuji, תחת שם זן התפוחים, דבר שמתאים למנהגה של אפל לכנות בשמות קוד של זני תפוח, את הגרסאות במהלך פיתוחן, כששם הקוד של גרסה 9 למשל היה Gala. באופן דומה החברה מכנה בשמות קוד של יינות/זני ענבים את פיתוח הגרסאות של OS X.

הפיתוח של גרסה 10 ושל 10.12 כאמור עדיין עוד בשלבים הראשונים שלו ובמקביל אפל מתמקדת גם בפיתוח של גרסאות קושחה ועדכונים לגרסה 9 ולגרסה 10.11 של OS X. הגרסאות הבאות צפויות להיות 9.2 ו- 10.11.2 בהתאמה שנמצאות כבר באמצע שלבי הפיתוח שלהן, כשכל אחת מהן נמצאת (פחות או יותר) בבטא השלישית שלה. לאחרונה אפל הוסיפה למעגל הבטאות גם את גרסאות הבטא של 9.1 עבור tvOS – מערכת ההפעלה הייעודית עבור האפל TV החדש המתבססת על iOS – כשלאחרונה הבטא השניה של tvOS 9.1 מכילה תיקוני באגים כאלה ואחרים וכן תמיכה נרחבת יותר של סירי בשירות האפל מיוזיק בשימוש עם האפל TV, דבר שזכה לביקורות לא מעטות אחרי שהתגלה שבמכשיר המדיה הסלוני החדש של אפל, סירי לא יכולה להפעיל את שירות אפל מיוזיק. אפל התייחסה לנושא וציינה שהדבר יגיע בקרוב, ואכן כבר בעדכון הקושחה הראשון של האפל TV סירי זכתה לתמיכה די מצומצמת באפל מיוזיק, אולם כאמור תמיכה נרחבת יותר תגיע עם שיחרורה של גרסה 9.1 של tvOS.

כאמור אפל שיחררה לאחרונה את הבטא השלישית של 9.2 ושל 10.11.2, אם כי בטאות אלו לא הביאו שינויים ניכרים לסל הפיצ'רים של הגרסאות מעבר למה שהתגלה עד כה. כפי שדווח בעבר גרסה 9.2 תביא לסירי תמיכה בשפה הערבית לצד תיקוני באגים ושיפורים נוספים במערכת ההפעלה כשהעקרית שבהן היא שיפור ליכולת השימוש של אפליקציות צד ג’ בפיצ’ר ה- SafariViewController, שמאפשר שימוש בדפדפן הספארי בתור אפליקציות צד ג’, במקום שהמפתחים יצטרכו לפתח דפדפן מובנה משלהם בתוך האפליקציה. כמו כן הגרסה תביא שיפורים ל- iCloud Keychain וכן תיקוני באגים ושיפורי יציבות כשככל הנראה יתקנו גם בעיות בשימוש בחיישן ה- Touch ID שנגרמו לחלק מהמשתמשים אחרי העדכון לגרסה 9.1.

להמשך דיון

 

מקורות: 9to5mac ו- iDownloadBlog
עריכה, תרגום ותוספות: natisho