אפל תציג את השעון 2 במחצית הראשונה של 2016

ע״י

לפי דיווח שמגיע מהיו"ר של חברת Quanta, עולה שהפיתוח של הדגם השני של השעון כבר בעיצומו, לקראת השקה שתתרחש ב- Q2 2016.

 

 

אפל שומרת על דממת אלחוט לגבי היקף המכירות של השעון, זאת כאשר אנליסטים רבים מנסים להעריך את היקף המכירות של השעון, במטרה להצליח ולהבין האם השעון הוא הצלחה, או שמא כישלון. עד כה ההערכות השונות, כמו למשל זו של חברת המחקר Canalys, סוברות כי עד כה אפל מכרה כ- 7 מיליון שעונים. את המספר הזה יש לשים כמובן בערבון מוגבל די גדול, אולם גם אם הוא אכן קרוב למציאות, שהרי מדובר בהיקף מכירות גדול פי יותר מ- 3 מאשר המכירה של כל שעוני האנדרואיד Wear שנמכרו במהלך 2015 יחדיו, זאת כאשר ההערכות מגלות שהשעונים החכמים על הפלטפורמה של גוגל נמכרו בסדר גודל של כ- 2 מיליון מתחילת השנה. לא בכדי חברת Tag Heuer הציגה לאחרונה שעון יוקרה חכם שלמעשה משלב את העיצוב של דגם ה- Carrera שלה, עם מעבד אינטל ומערכת ההפעלה אנדרואיד Wear, במטרה להשאר רלוונטית בתחום השעונים במבט קדימה לכיוון העתיד.

כמו כן יש לציין שהשעון של אפל לא נמכר בכל העולם, בדומה להיקף התפוצה של מכשירי האייפון ואפילו האייפד. למעשה השעון נמכר כיום רק בכ- 39 מדינות ברחבי העולם, כשלאחרונה השעון הושק בהודו. בהתאם לכך עולה שלתפוצת השעון ברחבי העולם יש עוד הרבה לאן להתרחב ולגדול, כשלמשל השעון עדיין לא זמין לרכישה (לפחות לא בייבוא רשמי) בישראל.

בהתאם לכך מפתיע לשמוע דיווחים שמדברים כבר על הדגם הבא של השעון. דיווחים אלו החלו זמן קצר אחרי השקתו של השעון, כאשר האתר 9to5mac ציין שהדגם הבא של השעון צפוי להביא שיפורי חומרה ופיצ’רים חדשים בדמות מצלמת FaceTime קדמית שתאפשר למשתמשים לבצע שיחות וידאו דרך השעון. מהלך זה מגיע אחרי שבמערכת ההפעלה החדשה של השעון – watchOS 2 שתושק בסתיו הקרוב – אפל תציג בשעון תמיכה לשיחות אודיו דרך FaceTime ואין זה מן הנמנע שעם הוספת מצלמת FaceTime בשעון יכולת זו תורחב גם לכלול שיחות וידאו. שיפור נוסף שלפי הדיווח יגיע בדור הבא של השעון הוא בדמות קישוריות אלחוטית מתקדמת יותר שתאפשר לשעון עצמאות גדולה יותר ותצמצם את התלות שלו באייפון. נכון להיום השעון מסוגל לבצע מספר דברים באופן אוטונומי כמו למשל: מעקב ומדידה של פעילות ספורטיבית, תשלום עם שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל וכן השמעת מוזיקה שסונכרנה לשעון. אולם לשאר הדברים השעון מסתמך באופן נכבד על מכשיר האייפון אליו הוא מקושר.

Apple watch

כמו כן המקורות של 9to5 גם ציינו שאפל חוקרת פורטפוליו של דגמים מעבר לדגמים הנוכחיים הקיימים בקולקציית הספורט, המתכת וה- Edition. באופן מעניין המקורות מציינים שאפל מתמקדת על הצגת דגמים וקולקציות חדשות שישבו בין הדגמים היקרים של קולקציית המתכת לבין דגם הכניסה של קולקציית ה- Edition, קרי הצגת שעונים בין טווחי המחיר 1,000$ לבין 10,000$. מה שכן לא ברור האם הדבר יתבטא בשעונים העשויים מחומרים שונים, רצועות נוספות או אפשרות אחרת. בעבר היו דיווחים שאפל חוקרת שימוש בחומרים אחרים כמו טיטאניום, פאלאדיום ועוד.

כעת, Barry Lam, היו"ר של חברת Quanta – שותפתה של אפל לייצור מחשבי המק והשעון – טען בכנס משקיעים שהדגם הבא של השעון יהיה טוב יותר מהדגם הנוכחי (באופן לא מפתיע) וכי העבודה על דגם זה כבר נמצאת בשלבים מתקדמים במטרה להציג את השעון ברבעון השני של 2016, כשעל פי הנראה עד סוף הרבעון הזה אפל תתחיל להשיק את השעון באופן מצומצם יחסית כשברבעון השלישי של 2016 היקף הזמינות של השעון תשתפר. אם Lam צודק שהרי נראה שאפל מכוונת למחזור השקה שנתי של השעון – שהושק בחודש אפריל 2015 – בדומה למחזורי ההשקה השנתיים של האייפון ושל האייפד, למעט השנה הנוכחית בה האייפד אייר לא זכה לשדרוג, כשאפל בחרה להתמקד באייפד מיני 4 ובאייפד פרו.

Apple Watch

מאז השקתו של השעון אפל שיחררה את מערכת ההפעלה watchOS 2 עבורו שהרחיבה באופן ניכר את היכולות של השעון ובעיקר את הפונקציונליות של אפליקציות צד ג', הן על ידי אפשרות לפעולה מקומית של האפליקציה שנתנה גישה לחיישנים ולחומרה של השעון והן על ידי יצירת סיבוכים צד ג' להצגה על תצוגות השעון השונות, המהוות פונקציונליות גדולה מאוד של מידע ואינטרקציה מהירה. עם השקת הדגם השני של השעון יהיה אפשר להתחיל ולראות את הכיוון אליו אפל רוצה לקחת את השעון, והאם הוא צפוי להשאר בתור כלי עזר עבור האייפון או שמא זה רק עניין של זמן עד שהשעון יהפוך להיות מכשיר שעומד בזכות עצמו.

להמשך דיון

 

מקור: UDN (תרגום על ידי GforGames)
עריכה, תרגום ותוספות: natisho