האם האייפון 6c יהיה אייפון 5s משודרג?

ע״י

הרבה זמן לא נשמעו שמועות על מכשיר האייפון 6c השמועתי, כעת הן חוזרות כשהן מציינות שהמכשיר עשוי להגיע באמצע 2016 ולשמעשה יהיה מדובר באייפון 5s משודרג.

 

 

iphone-6c-feature

האייפון 5c היה אחד ההשקות המוזרות יותר בליין מכשירי האייפון ברבות השנים. מתחת למכסה המנוע הסמארטפון הוא למעשה גרסה קצת משודרגת של האייפון 5, אולם מעל למכסה המנוע אפל בחרה להשתמש במעטפת פלסטיק במטרה להבדיל אותו מהעיצוב של האייפון 5s, שהמשיך את שפת העיצוב של האייפון 5. ההצלחה של האייפון 5c היא בהחלט שנויה במחלוקת. מצד אחד המכשיר נמכר בהיקפים גדולים יותר אפילו מאלו של מכשירי הדגל של יצרניות האנדרואיד המובילות, אולם מצד שני הוא לא היווה תחרות ניכרת למכשיר הדגל בליין האייפונים שרבים העדיפו לרכוש אותו ביחס של כ- 2.5 ל- 1. כמו כן המחיר הלא כל כך נמוך שלו הפך אותו למכשיר ביניים יוקרתי יותר מאשר למכשיר כניסה, כפי שרבים סברו טרם השקתו. בכל אופן השמועות על ממשיך דרכו של האייפון 5c התעופפו להן ברשת בשנה האחרונה, כאשר נראה שהימים של מכשיר אייפון עם מסך של 4 אינץ' הולכים ונהיים ספורים. בשנה שעברה עם השקת ליין מכשירי האייפון 6, אפל המשיכה למכור את האייפון 5s במחיר מוזל ואת האייפון 5c במחיר כניסה (חינם עם חוזה).

כעת עם השקת מכשירי האייפון 6s, מכשירי האייפון 5s נדחקו להיות מכשירי הכניסה ובמידה וכאמור לא ברור מה התוכניות של אפל עבור מכשירי האייפון עם מסכי ה- 4 אינץ'. האם החברה תחליט להעלים אותם מהעולם לטובת צמד גדלי המסך של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' של מכשירי הפלוס? או שמא החברה מתכננת להציג במהלך השנה הקרובה דגם חדש של אייפון עם מסך בגודל 4 אינץ'?

לפי Kevin Wang, דירקטור חטיבת המחקר בחברת IHS, עולה שאפל מתכוונת להציג במהלך המחצית הראשונה של 2016. דיווח זה, שהוא לא הראשון שנשמע בנושא מכיוונו של Wang, מעלה תהיות רבות בנושא. קודם כל מאז 2011 מחזור ההשקות של מכשירי האייפון עבר מאמצע השנה – וליתר דיוק מאירוע ה- WWDC – למועד הסתיו – וליתר דיוק אירוע ספטמבר. שנית לא ברור מדוע אפל תבחר להציג את דגם ה- 6c באמצע השנה כשמכשירי הדגל החדשים יוצגו מספר חודשים לאחר מכן. דיווח שני בנושא שמגיע מכיוון האתר Macotakara מעלה אפשרות שמכשיר ה- 6c השמועתי, או ליתר הכללה, דגם האייפון החדש עם מסך ה- 4 אינץ' לא יהיה יותר מאשר עדכון חומרה למכשיר האייפון 5s. הדיווח מציין כי האייפון 5s המשודרג יגיע עם רכיב A8, קישוריות אלחוטית מתקדמת מסוג 802.11ac, קישוריות בלוטות' מסוג 4.1 ומפתח צמצם משופר של ƒ/2.2 למצלמת הפייסטיים.

iPhone5sios7-640x424

דיווח זה סותר את הדיווח שנשמע מכיוון האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI, שציין לאחרונה שלפי המקורות שלו, מכשיר האייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' החדש יגיע עם רכיב ה- A9 אותו אפל הציגה בליין מכשירי האייפון 6s, כשלמעשה רוב החומרה של מכשיר זה תהיה מבוססת על החומרה של האייפון 6s. הטענה של Kuo  נשמעת הגיונית יותר, לאור העובדה שאם דגם שכזה אכן יוצג, הוא לא יוצג לפני אמצע 2016 ושימוש ברכיב ה- A8 יביא את החומרה למצב בו היא מפגרת אחרי החומרה החדישה ביותר של אפל בכשנתיים. יש לציין שהדבר לא הפריע לאפל להשיק את האפל TV החדש עם רכיב ה- A8 ולא עם רכיב ה- A9, אולם חשוב להבדיל בין מכשיר מדיה סלוני שמחזור השדרוג שלו הוא איטי יחסית, לבין מכשיר סמארטפון שמחזור השדרוג הממוצע שלו נע באזור השנתיים.

להמשך דיון

 

מקורות: Macotakara ו- GforGames
עריכה, תרגום ותוספות: natisho