מראה מראה שעל הקיר, לאיזה אייפד המסך הכי טוב בעיר?

ע״י

DisplayMate Technologies בצעו מבחני השוואה לליין האייפדים הנוכחי ובדקו לאיזה אייפד: האייר 2, הפרו או המיני 4 יש את המסך הטוב ביותר.

 

 

iPad lineup 2015

הרחבת משפחת האייפדים, עם השקתו של האייפד פרו גדול הממדים, הביאה לשינוי ניכר בליין האייפדים שכעת מתפרש על פני 3 גדלים שונים: 7.9 אינץ' בליין המיני, 9.7 אינץ' בליין האייר ו- 12.9 אינץ' בליין הפרו. לאור העובדה שהאלמנט הגדול ביותר בכל אחד משלושת האייפדים הוא המסך, אין זה מן הנמנע לבחון איזה מבין האייפדים בליין הטבלטים של אפל, מגיע עם המסך הטוב ביותר. על פניו הסברה היא שהאייפד פרו החדש יותר שמגיע עם טכנולוגית מסך חדשנית שמאפשרת לקצב רענון מהיר יותר של חיישני הקלט של המסך, ובכך להקטין את העיכוב בזיהוי הקלט של העיפרון הוא המסך האיכותי יותר מבין ה- 3, אולם נראה כי בגזרה זו דווקא יש הפתעה רבה כאשר מבחן ביצועים דקדקני שביצע האתר DisplayMate Technologies מגלה שבעוד המסך של האייפד פרו הוא אכן טוב יותר מזה של האייפד אייר 2, דווקא המסך של המיני 4 גובר באיכותו על 2 הטבלטים הגדולים יותר ומציג את המסך האיכותי ביותר.

שלושת האייפדים מגיעים עם מסכי LCD עם טכנולוגית IPS שמקנה להם איכות גבוהה יותר וזוויות צפיה רחבות יותר משל מסכי LCD "רגילים", אולם בעוד המסכים של האייר 2 והפרו מגיעים עם מסכי LCD הכוללים טכנולוגיה בשם photo alignment, המסך של המיני 4 מגיע עם טכנולוגית יישור מכנית. מעבר לכך נראה כי המסך של המיני 4 הציג את יכולת ההארה הגבוהה ביותר עם 450nits אחריו הגיע הפרו עם 424nits ובמקום השלישי האייר 2 עם 415nits. במבחן הניגודיות דווקא הפרו הציג את התוצאות הטובות ביותר עם יחס ניגודיות של 1,631 – הגבוה ביותר שנרשם עד כה למסך LCD – אחריו הגיע האייר 2 עם יחס ניגודיות של 1,064 ובמקום השלישי המיני 4 עם יחס ניגודיות של 967. יש לציין שכל הציונים הללו הם גבוהים מאוד.

ipadbrightnessandambientlight

בדיקה של סולם הצבעים נתנה למיני 4 את הציון הגבוה ביותר של 101% (כשהטוב ביותר הוא 100 ומעל לכך הוא פחות טוב). במקום השני הגיע האייר 2 עם נכונות צבעים של 105% ובמקום השלישי הפרו עם נכונות צבעים של 107%. DisplayMate ציינו בבדיקה ש- 2 הטבלטים הגדולים יותר הציגו אי דיוק בצבע הכחול שככל הנראה מוצג עם רוויה גבוהה יותר מהנדרש. גם מבחינת דיוק צבעים האייפד מיני הציג את התוצאות הטובות ביותר עם הסטייה הנמוכה ביותר בדיוק הצבעים ונראה כי הטבלט הקטן של אפל מגיע עם דיוק צבעים השווה לזה של טבלט ה- Surface Pro 4 של מיקרוסופט. הפרו מציג דיוק קצת נמוך יותר בעוד האייר 2 מציג את הדיוק הנמוך ביותר מבין השלושה. במבדק שבחן את השתקפות המסך האייפד מיני זכה לציון הגבוה ביותר עם 2% של השתקפות בלבד, בעוד האייר 2 הציג השתקפות של 2.5% ובמקום השלישי הפרו עם 2.6%. DisplayMate טוען שמדובר בתוצאה הטובה ביותר אי פעם במבחן השתקפות המסך בפרט ובכלל כי כל שלושת האייפדים מגיעים עם מסכים בעלי השתקפות נמוכה מאוד, שמהווה תקדים בתחום המובייל והטבלטים.

האייפד פרו זכה לציון הטוב ביותר מבחינת צריכת ההספק של המסך שלו, זאת הודות לפנל התאורה האחורי שעשוי מ- metal oxide TFT. כמו כן אפל הציגה טכנולוגיה מתקדמת של ניהול רענון התוכן במסך בעת הצגת תמונות לא משתנות, דבר שמוסיף לחיסכון בצריכת ההספק של המסך של האייפד העצום, שהמסך שלו ללא כל ספק הוא גזלן הסוללה הגדול ביותר של המכשיר. אולם למרות הביצועים הדי מרשימים של האייפד פרו, נראה כי האייפד מיני 4 הוא כאמור זה שזכה לשקלול התוצאות הטוב ביותר והוכתר על ידי DisplayMate לטבלט עם מסך ה- LCD הטוב והמדויק ביותר שאי פעם נבחן על ידי החברה.

ipadlineupreflectance

תוצאות אלו מגלות את היכולות המרשימות של אפל בשימוש עם מסכי LCD בליין מכשירי המובייל שלה, ועשויות לאשש באופן מרומז את הטענה של האנליסט  Ming-Chi Kuo מחברת המחקר KGI Securities, שטוען שלמרות הפעולות של סמסונג ו- LG, 2 מיצרניות המסכים הגדולות ביותר של אפל לכיוון מוחלט של OLED, אפל עשויה להמשיך ולהשתמש במסכי LCD בליין מכשירי האייפון שלה עוד שנים רבות.

להמשך דיון

 

מקור: DisplayMate
עריכה, תרגום ותוספות: natisho