שמועה | האייפון 7 יגיע ללא שקע אוזניה

ע״י

שמועה חדשה טוענת שהאייפון 7 יגיע ללא מחבר האוזניה הסטנדרטי, זאת מאחר ואפל רוצה להציג מכשיר דק יותר ומעוצב יותר.

 

 

iPhone 6s lightening

כשאפל הציגה את האייפון הראשון בשנת 2007, המכשיר הגיע עם שקע אוזניה שקוע, שאילץ את המשתמשים להשתמש באוזניות עם מחבר דק מהרגיל – שבאופן לא מפתיע היה זמין לרכישה מאפל – או לבצע פעולות הנדסיות מסובכות על מחברי האוזניה של האוזניות הרגילות שלהם. בהתאם לכך מהלך זה זכה לביקורות שליליות רבות, אולם לא מנע מאנשים לעמוד בתור לרכוש את האייפון. אך בסופו של דבר אפל החליטה לשנות את ההחלטה שלה והאייפון 3G שהוצג בקיץ 2008 הגיע עם שקע אוזניה רגיל ולא שקוע, כשמאז אפל התמידה בכך. אולם נראה כי שקע האוזניה (שמאז עבר מהחלק העליון של המכשיר לחלק התחתון שלו בדגם האייפון 5), נותר להיות מטרה עבור אפל שידועה בחיסול ממוקד של טכנולוגיות וסטנדרטים מיושנים. כך למשל אפל לא היססה לירות כדור בראשן של טכנולוגיות כמו: הכונן הקשיח לטובת כונן ה- CD, ובהמשך לעשות את אותו הדבר לכונן ה- CD/DVD לטובת עיצוב דק יותר ובשילוב של קישוריות אלחוטית.

כך שקל להבין את התרעומת הגדולה שקמה ברשת כאשר ב- WWDC 2014, אפל הציגה עדכון למודול מחבר הברק שמאפשר להעביר מוזיקה (באותות דיגיטליים) דרך מחבר הברק הקנייני שלה. למהלך שכזה יש הרבה מאוד יתרונות שיכולות להביא לפיצ'רים חדשים בשימוש עם האוזניות. כמו למשל חיווי ביומטרי שיעבור דרך המחבר ישירות למכשיר האייפון, ביטול רעשים יעיל יותר (בשימוש בכוח העיבוד של האייפון) ושיפור איכות האודיו. כמו כן לאור העובדה שמחבר הברק יכול לשמש גם להעברת מידי וגם לטעינה, ניתן יהיה להטעין את האייפון מהסוללה של האוזניות או להפך, במידת הצורך, זאת כמובן אם האוזניות מגיעות עם סוללה מובנית.

עד כה אפל לא בצעה מהלך שכזה, גם לא בשם עיצוב דקיק יותר, זאת כאשר יצרניות סמארטפון אחרות ובראשן Oppo ו- Vivo הציגו בשנים האחרונות מכשירי סמארטפון דקיקים למדי שחלקם אפילו נוטש את מחבר האוזניות הסטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ, לטובת עיצוב דקיק ככל האפשר. למעשה נראה שככל שטכנולוגיית המזעור דוחפת את מכשירי הסמארטפון והמובייל להיות קטנים ככל האפשר, המגבלות הפיזיות של המכשירים הם למעשה המחברים שלהם. כך למשל מחבר האוזניות הסטנדרטי מהווה למעשה יותר ממחצית מהעובי של מכשיר האייפון 6s וכמחצית מהעובי של האייפון 6s פלוס.

9493-1245-140605-Lightning-Headphone-l

כעת מגיע דיווח מצד האתר Macotakara שטוען שלפי מקורותיו, אפל מתכננת להסיר את שקע האוזניות הסטנדרטי (3.5 מ"מ) כדי להשיג עיצוב דקיק יותר בכ- 1 מ"מ. הדיווח גם מציין שמה שיחליף את שקע האוזניה הסטנדרטי הוא מחבר הברק שיוכל לשמש כחיבור לאוזניות התומכות – עבור ההיצע המצומצם שקיים כיום בשוק – זאת על ידי הוספת רכיב DAC, כשכמובן יהיה גם ניתן להמשיך ולהשתמש קישוריות הבלוטות' לחיבור אוזניות אלחוטיות (ביטס כמובן), דבר שאפל מקדמת באופן ניכר בפרסומות שלה ובתכנים השיווקיים שלה עבור ליין המוצרים שלה. כמו כן אפל תציג אוזניות EarPod עם מחבר ברק במארז של האייפון 7.

CU6267vWwAA1n4o

יש לציין שבעוד אפל לא בחלה לעשות פעולות שכאלה בעבר, דגם האייפוד טאץ' הנוכחי של החברה – שזכה לאחרונה לשדרוג – מגיע בעובי של 6.1 מ"מ והוא עדיין מגיע עם שקע האוזניה הסטנדרטי. למעשה אפילו האייפוד נאנו שמגיע בעובי של 5.4 מ"מ מגיע עם שקע אוזניה סטנדרטי, כך שקשה להאמין שאם אפל אכן תחליט להסיר את שקע האוזניה בדגם האייפון הבא, קרי האייפון 7, הדבר יהיה קשור לעובי של המכשיר. יותר הגיוני שיהיה מדובר במהלך לטווח הרחוק יותר במטרה להעלים את שקע האוזניה הסטנדרטי שכאמור הולך ונהיה למגבלה בעיצוב של ליין המוצרים של אפל. כך למשל המקבוק החדש מגיע כידוע רק עם 2 מחברים: USB-C ושקע אוזניה, כשניתן לראות ששקע האוזניה מהווה את החסם לעובי של המחשב האולטרא נייד החדש של אפל. אולם אם אפל הייתה רוצה להעלים את שקע האוזניה, נשאלת השאלה למה היא לא עשתה זאת כבר עם הדגם הראשון של המקבוק החדש?

בכל אופן, סביר להניח שכאשר יחלו להתגלות ההדלפות הראשונות של הדגם הבא של האייפון, ניתן יהיה לדעת האם השמועה נכונה או לא.

להמשך דיון

 

מקורות: Macotakara ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho