המקבוק אייר עוד לא מת

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל צפויה להציג עדכון משמעותי לליין המקבוק אייר שיכלול עיצוב חדש ודגם של 15 אינץ'.

 

 

MacBook-Air-stickers-ad-001

כשאפל הציגה את המקבוק (החדש) עם מסך הרטינה בגודל ה- 12 אינץ' והעיצוב שמזכיר את ליין האייר, רק דק יותר. רבים האמינו כי אפל מתכוונת לעשות לליין האייר, את מה שהמקבוק אייר עשה לליין המקבוק עם השקתו בשנת 2008, אולם באופן משמעותי יותר בשנת 2010 אחרי עדכון משמעותי והורדה במחיר. כך שבעוד המקבוק נמכר כיום במחיר קצת יותר יקר מהמחיר של הדגם הגבוה של המקבוק אייר, אין זה מן הנמנע שעם הזמן המחיר של המקבוק ירד והוא יהווה אלטרנטיבה הולמת לאייר, שלא עודכן מבחינת העיצוב שלו מאז 2010 – כמעט 6 שנים. ובמיוחד לאור העובדה שבעדכון החומרה האחרון שלו, ליין האייר לא זכה לקבל מסכי רטינה בעלי רזולוציה גבוהה יותר, מה שהופך אותו למעשה למחשב המק היחיד כיום שמגיע ללא מסך רטינה, כשכל שאר מחשבי המק, בין אם מדובר בליין ה- iMac, המקבוק פרו והמקבוק החדש מגיעים כולם עם מסכים ברזולוציה גבוהה.

כעת סברות אלו זוכות למחשבה נוספת, כאשר דיווח של האתר הטיוואני Economic Daily News, טוען שאפל תציג במהלך הרבעון השלישי של 2016, דגמים חדשים בליין האייר, כשדגמים אלו יגיעו עם גדלי מסך של 13 אינץ' הנוכחי וכן 15 אינץ' – שהוא גודל מסך חדש שלא קיים כיום בליין האייר, אלא רק בליין המקבוק פרו. דגמים אלו גם יזכו לעיצוב חדש לחלוטין הן מבחוץ והן מבפנים, קרי אפל מתכנת מחדש את הרכיבים הפנימיים של המחשבים הללו, ככל הנראה בהשראת העבודה שהיא עשתה במחשב המקבוק, שגודל הלוג'יק בורד שלו הוא כשליש מגודל הלוג'יק בורד של המקבוק אייר עם מסך ה- 11 אינץ', והוא מהווה תפארת של ממש בתחום ההנדסי. מאז העדכון המשמעותי של האייר בשנת 2010, אפל נהגה להציג עדכונים לליין האייר במהלך אירוע ה- WWDC, או בשבועות שקדמו לו. כך שהדיווח מתאים למסגרת הזמנים בה אפל נוהגת לעדכן את ליין האייר בשנים האחרונות.

macbook_airs_2015

יתכן מאוד שהתוכניות של אפל עבור ליין האייר הן שונות בתכלית מהסברה הרווחת בנושא והמטרה של אפל היא להפוך את ליין האייר לליין המקביל לליין המקבוק פרו, אם כי רק עם חומרה פחות חזקה, פחות או יותר כפי שהיה עד כה. כמו כן יתכן מאוד שאפל תפסיק את ייצור המקבוק אייר בגודל ה- 11.6 אינץ', אותו יחליף המקבוק שמגיע עם מסך של 12 אינץ' וכאמור ברזולוציית רטינה. כך אפל תוכל להציג 3 ליינים של מחשבי מקבוק: האחד את ליין הפרו העוצמתי והמקצועי, האחד ליין האייר שמיועד לקהל הצרכנים הרחב ואת המקבוק שמהווה את האולטרא נייד של אפל.

השאלה המעניינת יותר היא האם, דגמי האייר החדשים יגיעו עם מסכי רטינה? או לא.

להמשך דיון

 

מקור: Economic Daily News
עריכה, תרגום ותוספות: natisho