אפל מתנסה עם מספר אפשרויות לאייפון 7

ע״י

עונת החגים האמריקאית נפתחת עם חרושת שמועות לגבי מכשיר האייפון הבא, כשנראה שאפל מתנסה עם לא פחות מ- 5 דגמים אפשריים.

 

 

iPhone 6s line

כל שנה שניה, עונת השמועות לגבי מכשיר האייפון החדש – זה שמגיע עם עיצוב שונה – נפתחת זמן קצר אחרי השקת הדגם הנוכחי, קרי מכשיר ה- s. לפני שנתיים השמועות וההדלפות לגבי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, החלו זמן קצר ולמעשה אפילו תוך כדי שאפל השיקה את המכשירים, וכעת נראה שהשנה המסורת ממשיכה, כאשר מספר חודשים ספורים אחרי השקת האייפון 6s וה- 6s פלוס, השמועות על האייפון 7 (וה- 7 פלוס) כבר מציפות את הרשת. עד כה השמועות דיברו על עיצוב דק יותר שיהפוך את האייפון 7 לדק כמו האייפוד טאץ' שמגיע בעובי של 6.1 מ"מ. לאחרונה אף צצה שמועה, שכדי להגיע לפרופיל דק שכזה אפל עשויה להעיף את שקע האוזניות הסטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ, מה שיצריך לחבר את האוזניות או באופן אלחוטי או דרך מחבר הברק שבשנה האחרונה זכה לקבל יכולת של העברת מידע דיגיטלי נרחב יותר ובפרט מוזיקה. לאור העובדה שהאייפוד טאץ' הוא כאמור דק יותר מדגמי האייפון הנוכחיים ומגיע עם שקע האוזניות הסטנדרטי נראה כי לעובי אין קשר לכך, ואם אפל אכן תפעל בכיוון, שהרי הסיבות הן אחרות לגמרי.

שמועות נוספות לגבי האייפון 7, גרסו שהמכשיר יהיה עשוי מחובר שהוא לא אלומיניום ושהמכשיר יציג עמידות למים ונוזלים, דבר עימו אפל החלה להתנסות עם מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס וניכר בהיקף הפטנטים שאפל רשמה בנושא בתקופה האחרונה. כמו כן ישנה גם שמועה שהאייפון 7 יגיע ללא לחצן בית בכלל, ושחיישן ה- Touch ID יוטמע בתוך מסך המכשיר, דבר שקורם עור וגידים בזכות טכנולוגיה שמאפשרת זאת. עד כה נראה כי השמועות הן מפוזרות ולא נראה שיש שמועה שזוכה למיקוד יתר מצד מספר מקורות. כעת נראה כי הסיבה לכך טמונה בעובדה שאפל מתנסה עם מספר אפשרויות עבור מכשיר האייפון 7 ולמעשה נראה כי כל אחת מהשמועות הללו היא אפשרות שאפל בוחנת. מידע זה מגיע מהאתר G For Games המציין כי אפל מתנסה עם לא פחות מ- 5 דגמים שונים עבור האייפון 7, כשכל אחד מהם מכיל פיצ'ר ייחודי ונפרד לגמרי.

בין המכשירים שאפל מתנסה עימם כמועמד עבור האייפון 7, ניתן למצוא דגם שמגיע עם מחבר USB-C שמטרתו להחליף את מחבר הברק הנוכחי. מכשיר נוסף הוא מכשיר שמגיע עם אפשרות להטענה אלחוטית, אחר מגיע עם טכנולוגית מולטי טאץ' עבור פיצ'ר ה- 3D Touch, דגם נוסף מכיל מצלמה עם מספר עדשות ואילו האחרון מגיע עם טכנולוגית חישה ביומטרית המוטמעת בתוך המסך.

iPhone 6s HW

יש לראות את הדיווח בעין ספקנית, מאחר ולמרות שחלק מהאפשרויות הללו הועלו בשמועות קודמות, נראה כי חלק אחר מהן הוא קצת תמוה. כך למשל השימוש במחבר USB-C כתחליף למחבר הברק, אותו אפל הציגה לפני 3 שנים בלבד, בצעד שזכה לביקורות רבות מצד משתמשים שהתרגלו למחבר ה- 30 פינים בו אפל השתמשה קודם לכן במשך כעשור בליין מכשירי המובייל שלה, החל ממכשירי האייפוד וכלה באייפד. אין ספק ש- USB-C הוא רבגוני ביכולותיו ומאפשר שימושים רבים כמו העברת מידע בפס רחב, הטענה ועוד. ולא בכדי אפל בחרה להשתמש במחבר זה כמחבר היחיד (למעט שקע האוזניה הסטנדרטי) במחשב המקבוק החדש. כמו כן מחבר ה- USB-C צפוי להיות עוצמתי עוד יותר, כאשר אינטל ציינה שמחבר ה- ThunderBolt 3 שלה יעשה שימוש בסטנדרט החדש ולמעשה נראה כי 2 המחברים הללו ישולבו לכדי אחד. עדיין קשה לראות את אפל נוטשת את מחבר הברק שלה, 3 שנים בלבד אחרי השקתו לטובת מחבר שהוא סטנדרט בתעשייה, למרות שאין ספק שיש לכך יתרונות רבים.

לגבי נושא הטעינה האלחוטית, אפל עד כה לא אימצה את היכולות הללו, שלא זכו לאימוץ נרחב בקרב מכשירי סמארטפון ורק דגמים מעטים בלבד מגיעים עם תמיכה ביכולת הטענה אלחוטית, כמו למשל מכשירי הגאלקסי S6. בעבר ציין פיל שילר, סגן הנשיא הבכיר באפל לשיווק מוצרים בינלאומי, כי הטענה אלחוטית היא לא מהירה דיה, וכי בכל אופן יש צורך במשטח טעינה, שלרוב הוא מסורבת יותר לנשיאה והעברה ממקום למקום וגם הוא כמו מטען רגיל מצריך חיבור לחשמל, כך שהרווח מהטכנולוגיה הזו הוא לא גדול דיו. למרות זאת לאפל יש ניסיון עם טעינה אלחוטית. הן במחשבי המקבוק עם מחבר ה- MagSafe המגנטי והן עם השעון שמגיע עם מטען אלחוטי שמתחבר לשעון באופן מגנטי ולפי דיווחים בנושא עושה שימוש בטכנולוגית ה- Qi.

iPhone 6

האפשרות להצגת מכשיר עם מספר עדשות מצלמה, הועלתה אחרי שאפל רכשה לפני כשנה את חברת Linx הישראלית שהציגה טכנולוגיה מרשימה למדי לשימוש במספר עדשות מצלמה עם מודול קטן דיו להטמעה במכשיר סמארטפון, ככזה שגם משפר את איכות הצילום ומאפשר פיצ'רים נוספים כמו למשל צילום עומק איכותי יותר ואפילו שינוי התמקדות נושא הצילום אחרי שהתמונה צולמה. אפל כמובן משקיעה רבות בנושא הצילום ומכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס זכו לקבל צילום וידאו של 4K וכן מצב צילום חדש בשם Live Photos שמאפשר צילום של סרטון וידאו קצר של כשנה וחצי, לפני ואחרי צילום תמונת הסטילס.

באופן דומה הסרת לחצן הבית והטמעת החיישן הביומטרי במסך של המכשיר, יאפשר לאפל להקטין את המסגרת של מכשירי האייפון, ולהציג מכשירים עם מסכים גדולים יותר בפרופיל קומפקטי יותר.

הפיצ'ר החדש היחיד שמתמקד בשיפור הטכנולוגיה הקיימת במכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, הוא לגבי טכנולוגית מולטי טאץ' לפיצ'ר ה- 3D Touch, אותו אפל הציגה במכשירי האייפון האחרונים ומאפשר קיצורי מסך ישירות על האייקונים במסך הבית, וכן לצפות באופן מהיר בתכנים מסוימים על ידי הפעלת כוח בעת הלחיצה עליהם. ככל הנראה יכולת זו תאפשר להרחיב את מנעד האפשרויות של פיצ'ר ה- 3D Touch לשימוש עם יותר מאצבע אחת, אולם אלא אם כן אפל תעשה זאת באופן יצירתי, נראה שללחוץ על המסך עם 2 אצבעות או יותר על המסך, תוך כדי הפעלת כוח היא לא אידיאלית.

iPhone 6s Camera

כאמור את הדיווח יש לקבל עם קורטוב בריא של ספק, כשנראה שהוא לא יותר מאשר סיכום של השמועות שנשמעו עד כה לגבי האייפון 7. כמו כן קשה להאמין שחצי שנה לפני תחילת הייצור ההמוני של מכשירי האייפון הבאים, אפל עדיין לא סגורה על הפיצ'רים אותם היא רוצה להציג ושהחברה מתנסה עם כל כך הרבה דגמים ואפשרויות.

להמשך דיון

 

מקור:  G For Games
עריכה, תרגום ותוספות: natisho