האייפון 6c יושק לקראת וולנטיינס?

ע״י

שמועה חדשה גורסת כי האייפון 6c השמועתי, יושק במהלך חודש פברואר 2016 וכי המכשיר יגיע עם מעטפת מתכתית ולא פלסטיק.

 

 

iphone-6c-and-6s-and-6s-plus

בחודשים ובשבועות שקדמו לאירוע ספטמבר בו אפל הציגה שלל מכשירים חדשים וביניהם את דגמי האייפון 6s וה- 6s פלוס, דובר רבות על האפשרות לכך שאפל תציג גם את הדגם המחליף למכשיר האייפון 5c, זאת אחרי שכעת הוא ירד מפס היצור של מכשירי האייפון ואת מקומו תפס האייפון 5s. הדיווחים על כך היו רבים ומשכנעים למדי כשביניהם ניתן היה למצוא מידע שהגיע מכיוון המדליף הסדרתי Evan Blass הידוע בכינוי הטוויטר שלו: evleaks@ שצייץ בחשבון הטוויטר שלו, כי האייפון 6c יוצג במקביל למכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס. דיווח נוסף הגיע מהאתר Digitimes, שציין שאפל אכן מתכוונת להציג ממשיך דרך למכשיר ה- 5c, אולם שמכשיר שכזה לא יושק השנה, אלא רק בשנה הבאה דיווח שחיזק את הטענה של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שציין כי לפי מקורותיו ממשיך הדרך של ה- 5c לא יושק השנה, אלא בשנה הבאה. ובכן 2016 נמצאת בפתח ודיווח חדש מציין כי יתכן מאוד ואפל תציג במהלך החודשים הראשונים של 2016 את האייפון 6c השמועתי.

אולם בניגוד לשמועות והדיווחים עד כה, שחלקם אף גרסו כי האייפון 6c יהיה למעשה גרסה משודרגת של האייפון 5s, הדיווח החדש שמגיע מהאתר TechWeb מציין כי בניגוד למכשיר האייפון 5c, דגם ה- 6c לא יגיע עם מעטפת פלסטיק, אלא עם מעטפת אלומיניום צבעונית. עד כה אפל לא הציגה מבחר נרחב של צבעים בליין מכשירי האייפון שהגיעו עם מעטפת אלומיניום, כשאלו הגיעו עד לדגם ה- 6s בצבעים: שחור ו/או אפור חלל, לבן/כסוף ולבן/זהוב, כשבדגמי ה- 6s אפל הוסיפה צבע נוסף של לבן/זהוב וורוד לליין מכשירי הדגל שלה. אולם לאפל יש היסטוריה של שימוש באלומיניום מאולגן צבעוני עם ליין מכשירי האייפוד שלה, החל במכשירי האייפוד Shuffle, המשך בנגני האייפוד נאנו וכלה בליין האייפוד טאץ' שעודכן לפני מספר חודשים. כך שאין ספק שבמידה ואפל תרצה, היא תוכל להביא את היכולות שלה בתחום הצגת אלומיניום מאולגן בצבעים חיים גם לליין מכשירי האייפון ואין מתאים יותר מאשר האייפון 6c, זאת לאור העובדה שמכשיר ה- 5c, אפל ציינה שה- c הוא עבור Color (צבע).

הדיווח גם מציין שהאייפון 6c יגיע עם חיישן Touch ID, אם כי לא ברור האם מדובר בדור הראשון שנמצא במכשירי האייפון 5s, ה- 6 ובדגמי האייפד שמגיעים עם החיישן: קרי האייפד אייר 2 והמיני 3 ו- 4. או שמא מדובר בדור השני של החיישן הביומטרי של אפל, שמציג מהירות פעולה גבוהה יותר וזיהוי מדויק יותר של טביעות האצבע גם כשהן מלוכלכות או רטובות, אותו החברה השיקה עם מכשירי האייפון 6s. באופן כללי הדיווח לא מתייחס לאפשרויות המפרט של המכשיר השמועתי, אולם הוא כן מציין שה- 6c לא יגיע עם פיצ'ר ה- 3D Touch במסך של המכשיר, שיהיה בגודל של 4 אינץ'.

iPhone-6c-concept-3D-Future-001

דבר נוסף שהדיווח מגלה הוא שאפל תציג את האייפון 6c במהלך חודש ינואר, אולם המכשיר יחל להמכר רק במהלך חודש פברואר. יש לציין שמדובר בצעד יוצא דופן מבחינתה של אפל, זאת כמובן והדיווח יתברר כנכון, כאשר עד כה אפל לא הציגה מכשירי אייפון חדשים מחוץ לאירוע המדיה המרכזי שלה, כשעד לשנת 2011 התקיים כחלק מ- WWDC בקיץ ולאחר מכן עבר לאירוע ספטמבר. גם הדיווחים הקודמים לגבי מכשירי האייפון 6c ציינו כי המכשיר יושק אחרי מכשירי האייפון 6s, כשבעבר הטענה דיברה על חודש נובמבר. אולם כמובן הדבר לא התרחש: אפל לא הציגה את מכשירי האייפון 6c לצד מכשירי האייפון 6s וכן גם לא השיקה אותם במועד מאוחר יותר – מן הסתם. מה שהופך את חלון הזמנים של הדיווח לאפשרי, הוא העובדה שמכשירי האייפון 6c עשויים להיות מיועדים עבור השוק הסיני, זאת לאור הצבעוניות שלהם ויתכן מאוד שהשקתם בחודש ינואר-פברואר, בסמיכות לראש השנה הסיני, עשויה לדחוף באופן משמעותי את המכירות שלהם בשוק השני בחשיבותו עבור אפל.

להמשך דיון

 

מקור:  GforGames
עריכה, תרגום ותוספות: natisho