דיווח | אפל מתכננת אירוע אביב לשעון 2 ולאייפון 6c

ע״י

האתר 9to5mac מדווח שלפי מקורותיו אפל מתכננת לקיים אירוע אביבי, במהלכו החברה תציג את הדור השני של השעון וכן את האייפון 6c השמועתי.

 

 

apple-event

על פי הנראה אפל תפתח את השקת ליין המוצרים לשנת 2016 עם אירוע אביב, שיתקיים בחודש מרץ, זאת לפי דיווח של מארק גורמן מהאתר 9to5mac. מקורותיו של גורמן מציינים כי באירוע שיתקיים כשנה אחרי אירוע האביב הקודם, החברה תציג את הדגם השני של השעון שיושק בחודש אפריל. בכך נראה כי גם השעון של אפל יזכה למחזור השקות שנתי, זאת בהתאם לדיווח שפורסם מוקדם יותר השנה, זמן קצר אחרי שאפל השיקה את השעון. בדיווח הנ"ל, שהגיע אף הוא מ- 9to5m – התגלה כי במקביל להשקת הדגם הראשון של השעון, אפל כבר עבדה על הדגם השני שלו, שעל פי הנראה יכלול מצלמה לשיחות פייסטיים, שיפורים ברכיבי הקישוריות האלחוטית שיקנו למכשיר עצמאות גדולה יותר ממכשיר האייפון, יכולות לניטור השינה וחיישנים נוספים לניטור פרמטרים של בריאות וספורט. כמובן שלא ברור איזה מהיכולות עליהם אפל עובדת יגיעו בסופו של דבר לדגם השני של השעון, כשעד כה הדגם השני בליין מוצרים חדש, הגיע עם שיפורים – יחסית – די קטנים בחומרה בעוד הדגש הגדול היה בעיקר בעיצוב.

כך למשל האייפון 3G הגיע עם עיצוב שונה לגמרי מזה של האייפון 2G, בעוד החומרה עצמה כמעט ולא השתנתה, זאת למעט תוספת של רכיב GPS ותמיכה בקישוריות 3G. דבר דומה נראה עם האייפד, כאשר האייפד 2 הגיע עם חומרה משופרת במקצת (A5 אל מול A4) ומצלמה. אולם רוב ההבדל היה בעיצוב עצמו.

הדיווח הזה מאשש דיווח מוקדם יותר שהגיע מ- Barry Lam, היו”ר של חברת Quanta – שותפתה של אפל לייצור מחשבי המק והשעון – שטען בכנס משקיעים שהדגם הבא של השעון יהיה טוב יותר מהדגם הנוכחי (באופן לא מפתיע) וכי העבודה על דגם זה כבר נמצאת בשלבים מתקדמים במטרה להציג את השעון ברבעון השני של 2016.

465689186_10

מצב שכזה יציג כיצד אפל פועלת באופן מהיר מאוד עם השעון שכאמור הושק בחודש אפריל האחרון, זאת אחרי כמעט יותר מחצי שנה אחרי הצגתו באירוע ספטמבר ב- 2014. קצב התקדמות מהיר זה מתבטא בשיחרור די מהיר של watchOS 2 בחודש ספטמבר האחרון לצד הצגה של רצועות חדשות וכן דגם ייחודי בשיתוף פעולה עם Hermès. בהתאם לכך נראה כי אפל פועלת במחזורי דו-שנתי ביחס לשעון במטרה לדחוף את המוצר, אותו החברה מחשיבה בתור ה"פרק הבא שלה", קדימה ובמהירות האפשרית. למרבה הצער עד כה קהילת המפתחים לא התאימה את עצמה לקצב המהיר (יחסית) של אפל עבור השעון, כאשר היקף האפליקציות שהותאמו עבור watchOS 2 הוא מצומצם למדי, בהשוואה להיקף האפליקציות שזמין עבור השעון שלא מספקות ממש חווית שימוש טובה מסיבות כאלה ואחרות.

אולם השעון עצמו לא יהיה מסוגל לשאת על כתפיו אירוע מדיה שלם. בשנה שעברה לצד השעון, אפל הציגה באירוע האביב את המקבוק החדש ועוד כמה ממתקים קטנים. השנה נראה כי מי שיהיה שותף באירוע הוא האייפון 6c השמועתי, זאת לפי הדיווח של גורמן. אם כך שהרי נראה כי השמועות לפיהן האייפון 6c יושק בחודשים הראשונים של 2016 ואולי אפילו לקראת וולנטיינס – קרי בחודש פברואר. כעת נראה כי יתכן מאוד ויש אמת בשמועות אלו, זאת בהתאם לדיווח ונראה כי אפל תרצה להמשיך להציג דגם של אייפון בעל מסך של 4 אינץ', אחרי שליין מכשירי הדגל בליין האייפונים עברו להשתמש במסכים גדולים יותר של 4.7 אינץ' עבור הדגם ה"רגיל" ו- 5.5 אינץ' עבור דגם הפלוס. נכון להיום אפל עדיין מוכרת את האייפון 5s עם מסך ה- 4 אינץ', אולם יתכן מאוד שהצגתו של אייפון 6c עם מסך בגודל דומה תביא להפסקת הייצור של ה- 5s, או לחילופין השארתו כמכשיר אייפון זול בשווקים מתפתחים כמו הודו למשל, בה אפל מתקשה להתברג בראש רשימת יצרניות הסמארטפונים, זאת הודות לאופי של השוק המקומי.

iPhone screen sizes

עד כה הדיווחים, ספק שמועות, על האייפון 6c התפזרו לכל עבר. חלקן ציין כי המכשיר יגיע עם חומרה המבוססת על רכיב ה- A8 של האייפון 6 וה- 6 פלוס, בעוד אחרות ציינו שהמכשיר יתבסס על רכיב ה- A9 של האייפון 6s וה- 6s פלוס. כמו כן נראה כי המכשיר השמועתי יגיע עם חיישן ה- Touch ID וטכנולוגיית NFC שתאפשר שימוש במכשיר עבור שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, אולם ללא טכנולוגית ה- 3D Touch. כמו כן עדיין לא ברור איך המכשיר יראה, כאשר חלק מהשמועות ציינו שמכשיר ה- 6c יהיה למעשה אייפון 5s עם חומרה משודרגת, כלומר המראה של האייפון 5s ישאר כמו שהוא, בעוד החומרה הפנימית שלו תזכה לשיפורים שצוינו לעיל. חלק אחר של השמועות מציין כי המכשיר יזנח את מאפייני הפלסטיק של האייפון 5c, לטובת אלומיניום צבעוני – דבר שלאפל יש ניסיון רב עימו והחברה כבר הציגה את היכולת שלה בנושא עם ליין האייפודים בכלל והאייפוד טאץ' בפרט.

אם אפל אכן תקיים אירוע בחודש מרץ, יהיה זה אירוע המדיה השני של החברה בחודש מרץ מאז שהחברה הציגה את האייפד עם מסך הרטינה בשנת 2012 ונראה כי יתכן בתחילתה של מגמה.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho