השוק למכשירי סמארטפון של 4 אינץ' עדיין קיים

ע״י

מכשירי האייפון של אפל נטשו את מסכי ה- 4 אינץ' באופן די ברור, אולם נראה כי השוק למכשירי סמארטפון עם מסכי 4 אינץ' עדיין חי ובועט. האמנם?

 

 

iPhone 5s-6s

עוד לפני שאפל הציגה את מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, אחת השאלות הגדולות ביותר סביב מכשירי האייפון החדשים, היתה סביב מכשיר האייפון 6c השמועתי, עם מסך ה- 4 אינץ'. הסברה היא שאפל עובדת על מכשיר שכזה, במטרה להוות מכשיר כניסה לליין מכשירי האייפון – כתחליף לאייפון 5c שהוצג ב- 2013, ובפרט למכשיר ה- 5s בעל מסך ה- 4 אינץ' שכיום מהווה את מכשיר הכניסה לליין מכשירי האייפון, כשמעליו יש את מכשירי האייפון 6 וכמובן את מכשירי הדגל החדשים – מכשירי ה- 6s. השמועות סביב מכשירי ה- 6c הן רבות, כאשר בעוד הסברה היא שהמכשירים יגיעו עם עיצוב מתכתי צבעוני, במקום עיצוב הפלסטיק של מכשיר ה- 5c. לא ברור מה תהיה תצורת החומרה של המכשירים הצבעוניים שכיום כבר אף אחד לא מצפה שיהיו זולים בהרבה. שמועה אחת מציינת שהחומרה שלהם תהיה מבוססת על רכיב ה- A8 של מכשירי האייפון 6, בעוד שמועה אחרת גורסת כי החומרה דווקא תהיה מבוססת על רכיב ה- A9, של מכשירי האייפון 6s.

מעבר לכך, לאחרונה נראה כי השמועות מתגבשות סביב האפשרות כי אפל תקיים במהלך חודש מרץ הקרוב, אירוע אביב. בו החברה תציג את הדגם החדש של השעון וכן את האייפון 6c השמועתי.

מצד אחד אם החברה אכן תחליט שהמכשיר יגיע עם רכיב ה- A8, שהרי נראה שתוך חצי שנה בלבד, החומרה שלו תהיה מיושנת למדי, זאת לאור העובדה שרכיבי ה- A8 הושקו כאמור עם מכשירי האייפון 6 בשנת 2014. מצד שני אם המכשיר יגיע עם רכיב ה- A9, שהרי יהיה אירוני שהמכשיר יהיה עוצמתי יותר מליין מכשירי האייפון 6 שעדיין נמכר, אלא אם כן, אפל תשנה את ליין האייפונים שלה באופן ניכר. כמובן שהפיתרון הוא פשוט, והוא מגיע בכך שאם אפל תציג את מכשיר ה- 6c לצד ליין האייפון 7 בחודש ספטמבר הבא, שהרי הדבר יפתור את הבעיה, אולם עד כה השמועות לגבי מכשיר הסמארטפון הקטן יותר, מתייחסות להצגתו במהלך המחצית הראשונה של 2016 וכפי שצוין לעיל, נראה כי הדבר עשוי להתרחש לקראת האביב.

15165-11242-Screen-Shot-2015-12-04-at-111929-AM-l

אולם האם בכלל יש שוק למכשירי סמארטפון עם מסכים של 4 אינץ'? ובכן נראה שהתשובה היא כן.

סקר שנערך לאחרונה על ידי חברת Piper Jaffray שבוצע על כ- 1,100 אזרחים אמריקאים מגלה שכ- 20% מאלו שענו על הסקר, ציינו שהם מעדיפים מכשיר סמארטפון עם מסך בגודל 4 אינץ'. אולם באופן אירוני נראה כי ההעדפה הזו היא הנמוכה ביותר מבין האפשרות שהוצגו: 31.2% ציינו שהם מעדיפים מסך של 4.7 אינץ', בעוד 27.2% ציינו שהם מעדיפים את מסך ה- 5.5 אינץ' של דגמי הפלוס ואילו עוד 21.2% ציינו שהם בכלל מעדיפים גודל מסך אחר שהוא לא 5.5 אינץ', 4.7 אינץ' או 4 אינץ'. מה שכן האנליסט Gene Munster מחברת Piper Jaffray שניתח את הסקר מציין שלדעתו מכשיר סמארטפון עם מסך של 4 אינץ', לא ישפיע על המכירות של מכשירי האייפון, מהסיבה שאלו שענו שהם מעדיפים מסך של 4 אינץ' הם ברובם משתמשי אייפון שעדיין לא שדרגו את המכשירים שלהם למכשירי האייפון 6 ו/או ה- 6s והם משתמשים במכשירי אייפון ישנים יותר שלכל היותר מגיעים עם מסך של 4 אינץ'. לדעתו של Munster, ברגע שמשתמשים אלו ישדרגו את המכשיר שלהם לדגם חדש יותר של אייפון, בין אם אייפון 6 או 6s, ההעדפה שלהם תשתנה.

לדעתו של Munster האייפון 6c השמועתי צפוי לעלות כ- $450 ללא חוזה, כשיתכן מאוד שבהתאם לחומרה של המכשיר, אפל תתמחר אותו בין 450$ לבין 550$, בדומה למחיר של האייפון 5c לכשהושק. מחיר שהפתיע מאוד את הצופים זאת לאור הציפייה למחיר זול ותחרותי יותר עבור המכשיר, במטרה להתחרות באופן טוב יותר עם מכשירי האנדרואיד השונים שמחירם הממוצע צונח משנה לשנה באופן משמעותי.

iphone-6c-and-6s-and-6s-plus

אין ספק שלאפל יש נתונים משלה שהם מקיפים יותר ורחבים יותר ויהיה מעניין מאוד לראות האם החברה תחליט להרחיב את ליין האייפונים עם דגם חדש, או שמא מכשירי סמארטפון עם מסך בגודל 4 אינץ' צפויים להפוך לנחלת העבר.

להמשך דיון

 

מקור: AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho