האייפד אייר 3 יהיה האייפד האחרון ללא 3D Touch

ע״י

שמועות מגלות שאפל צפויה להשיק את האייפד אייר 3 במחצית הראשונה של 2016. הטבלט החדש יגיע ללא 3D Touch, אולם אפל עובדת על הטכנולוגיה עבור מכשירי האייפד.

 

 

ipad-family-2-1

לאחרונה דווח שאפל מתכננת אירוע אביב שיתקיים במהלך חודש מרץ הקרוב. אירוע זה צפוי לכלול את הצגת הדגם השני של השעון, את האייפון 6c השמועתי וכעת נראה כי יתכן מאוד שגם האייפד אייר 3 יוצג באירוע. אפשרות זו מועלית בעקבות הדיווח של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities, שמציין שלפי מקורותיו הדגם הבא של האייפד אייר יגיע במחצית הראשונה של 2016. בעוד הטבלט זכה לעדכון חומרה ואולי גם לשידרוג בעיצוב שלו – זאת אחרי יותר משנתיים אחרי שאפל הציגה את האייפד אייר הראשון – הטבלט לא יזכה לקבל את פיצ'ר ה- 3D Touch שאפל הציגה במכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס. לטענתו של Kuo הסיבה לכך היא בעיות בשרשרת האספקה והייצור של אפל עבור המרכיבים של הטכנולוגיה החדשנית, ולמעשה הדבר נשמא הגיוני למדי, מאחר וגם האייפד פרו והאייפד מיני 4 שהוצגו באירוע ספטמבר האחרון והושקו לאחרונה, גם לא מגיעים עם הטכנולוגיה הייחודית למכשירי האייפון החדשים, לשעון ולטרקפדים של חלק מליין המקבוקים / ה- Magic Trackpad 2 (או כי במתכונת שונה).

אך נראה כי למרות שכל פניו נראה כי פיצ'ר ה- 3D Touch הוא הגיוני יותר לשימוש באינטרקציה מהירה עם מכשירי האייפון, ופחות עם מכשירי האייפד, אפל כן עובדת על הבאת הטכנולוגיה לליין הטבלטים שלה. דיווח זה שפורסם על ידי האתר AppleInsider מציין את דבריו של אחד ממקורותיו של האתר, לפיו אפל מתקשה להביא את הטכנולוגיה למסכים הגדולים יותר של מכשירי האייפד, בין אם גדלי ה- 7.9 אינץ' של המיני, ה- 9.7 של אייר וכלה ב- 12.9 אינץ' של הפרו. אולם החברה עובדת על כך במרץ ויתכן מאוד שמכשירי האייפד הבאים, שיוצגו אחרי האייפד אייר 3, כבר יגיעו עם הטכנולוגיה והיכולת לבצע אינטרקצית מולטי טאסקינג "תלת ממדית". יתכן מאוד שמסיבה זו אפל החליטה להטמיע את יכולת זיהוי הלחץ בעיפרון הנלווה (אך נמכר בנפרד) של האייפד פרו, ולא במסך עצמו של הטבלט גדול הממדים.

יש לציין שאם אפל אכן תציג את האייפד אייר 3 באירוע מרץ השמועתי, שהרי מדובר יהיה באירוע האביב הראשון מזה מספר שנים, בו החברה מציגה דגמים חדשים של אייפדים, ולמעשה מאז השקתו של האייפד 3 (עם מסך הרטינה), שהיה האייפד האחרון שהוצג באירוע אביב, כשלאחר מכן אפל העבירה את מועד הצגת דגמי האייפד החדשים לתקופת הסתיו, בין אם באירועי מדיה שהתקיימו באוקטובר או בין אם באירוע המדיה האחרון שהתקיים כאמור בחודש ספטמבר.

iPhone-6s-3D-Touch

עצם העובדה שאפל מתקשה להביא את טכנולוגית ה- 3D Touch מגדלים קטנים של מסכי מולטי טאץ', בין אם מדובר בטרקפדים, בשעון או במכשירי האייפון למכשירי האייפד, מגלה שמדובר בטכנולוגיה לא פשוטה ליישום ולהטמעה. לאחרונה דווח שסמסונג גם מתכננת להציג טכנולוגיה דומה (באופן לא מפתיע) במכשירי הדגל הבאים של ליין הגאלקסי שלה, אם כי החברה לא תהיה יצרנית האנדרואיד הראשונה להציג טכנולוגיה שכזו במכשירי הסמארטפון שלה, זאת אחרי ש- Huawei הציגה טכנולוגיה דומה במכשיר הדגל האחרון שלה, אם כי באופן מצומצם למדי ומאוד לא עקבי. בהתאם לכך האנליסט Ming-Chi Kuo מציין כי טכנולוגית ה- 3D Touch שהוצגה במכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, תשמר ככל הנראה במתכונתה הנוכחית גם במכשירי האייפון 7, אותם אפל תציג בשנה הבאה, אך לאור השמועות שהמכשירים יהיו דקים יותר יתכן שאפל מצאה דרך לצמצם את העובי של הטכנולוגיה ו/או שצמצום העובי יגיע מכיוון אחר, בין אם המסך עצמו – דבר שאפל עובדת עליו בעצמה – או אולי רכיב/מכלול רכיבים אחר.

להמשך דיון

 

מקורות: Macrumors ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho