ערבוב בצמרת ההנהלה

ע״י

אפל ממנה את ג'ף וויליאמס באופן רשמי לתפקיד סמנכ"ל התפעול, כשבמקביל פיל שילר מקבל אחריות על האפסטור ואילו ג'וני סרוג'י נכנס לצמרת ההנהלה באפל.

 

 

apple-new-management_flickr

לקראת סוף שנת 2015, אפל החליטה לבצע מספר שינויים בצמרת ההנהלה הבכירה שלה ולקדם מספר אנשים לאור הצלחתם האדירה בתפקידם. בין סבב המינויים/קידומים, זוכה ג'וני סרוג'י – הישראלי הראשון בצמרת ההנהלה הבכירה באפל שעד כה תפקד כסגן נשיא לתחום החומרה, תפקיד אליו מונה באוגוסט 2014 – שכעת נכנס לצמרת ההנהלה הבכירה באפל לתפקיד סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות חומרה באפל. בכך סרוג'י מחליף את בוב מנספילד, מי שהיה אחראי על תחום החומרה באפל ואחרי הודעת פרישה, חזר לעוד מספר שנים לתפקיד בתחום הטכנולוגיות באפל.

סרוג'י הצטרף לטים קוק בביקורו האחרון בישראל ונראה כי החשיבות של הצוות עליו הוא ממונה, זוכה לדגש משמעותי מבחינתה של אפל, כאשר ניתן לראות זאת בהודעה הרשמית בה קוק ציין כי:

הצוות של ג'וני (סרוג'י) מספק עיצובי סיליקון ברמה עולמית שמאפשרים לחדשנות במוצרים שלנו שנה אחר שנה.

ההודעה מגלה שצוות פיתוח הטכנולוגיות של סרוג'י גם אחראי על פיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום הסוללות, רכיבי הבקרה לרכיבי הזכרון שנמצאים במכשירים של אפל (אותם מפתחים המהנדסים בחברת אנוביט שנרכשה על ידי אפל), חיישנים, מסכים ועוד רכיבים לרוחב ליין המוצרים של אפל.

סרוג'י, יליד חיפה, הצטרף לאפל בשנת 2008, ומונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים למכשירי כף יד והוביל את פיתוח רכיב ה- A4, רכיב ה- SOC הראשון שעוצב על ידי אפל, כשכעת רכיבי ה- Ax של החברה נמצאים בקרביים של מכשירי האייפון, האייפד והאפל TV. הצלחתו העצומה בתפקיד זה דחפה אותו להתקדם בחברה וכעת כאמור, הוא נכנס לצמרת ההנהלה הבכירה באפל.

במקביל, פיל שילר – סגן הנשיא הבכיר באפל לשיווק מוצרים בינלאומי – מקבל תחת תחומי האחריות שלו, את האחריות על חנויות האפסטור המקוונות של אפל שכעת מתפרשות על פני 4 פלטפורמות שונות: האייפון, האייפד, השעון והאפל TV. כחלק מכך שילר יהיה אחראי על פיתוח והובלת האסטרטגיה של חנויות האפסטור השונות והידוק הקשרים בין אפל לבין קהילת המפתחים המונה למעלה מ- 11 מיליון מפתחים, מרחבי העולם.

AAPL MNGMNT

לאחרונה התנהלותה בתחום האפסטור של אפל, זכתה ללא מעט ביקורות, כאשר מפתחים רבים ציינו כי לאור המגבלות של האפסטור, שלא כוללת אפשרות לספק גרסאות התנסות לאפליקציות ו/או אפשרויות לשדרוג גרסאות בתשלום היכולת שלהם לראות רווחים משמעותיים ממכירת אפליקציות באפסטור היא נמוכה, מה שפוגע בתמריץ של מפתחים רבים לפתח אפליקציות לפלטפורמות המובייל. כמובן שבאותה הנשימה יש לציין שהיקף הרווחים שמפתחים רואים מהאפסטור הוא גדול ביותר מפי -2 מהיקף הרווחים שמפתחים רואים מפלטפורמת האנדרואיד, שהיא גדולה בהיקף המשתמשים שלה מזה של האייפון פי 2 (מבלי לקחת בחשבון את AOSP). מה שמציג את הבעיתיות של חנויות האפסטור הוא האימוץ הנמוך מאוד של watchOS 2 בקרב המפתחים, שנראה כי המפתחים מעדיפים להתמקד בהוספה של פיצ'רים רלוונטיים יותר עבור מכשירי האייפון ובפרט מכשירי ה- 6s, מאשר לפתח ולשפר את האפליקציות שלהן, ולהוסיף להן תמיכה למכשירי האייפד (ובפרט האייפד פרו החדש), השעון וגם האפל TV החדש, שהושקה עם חנות אפליקציות ייעודית שנותרה עם פוטנציאל גדול שעדיין לא מומש באופן נרחב.

אולם המינוי הגדול ביותר בסבב המינויים הנ"ל הוא המינוי של ג'ף ווליאמס, סגן הנשיא הבכיר באפל לתחום האופרציה, לתפקיד רשמי של סמנכ"ל התפעול באפל. תפקיד זה נותר ריק מאז שטים קוק מונה להיות המנכ"ל של אפל בשנת 2011, וכעת אחרי שבאופן לא רשמי, וויליאמס פעל בתפקיד זה, הוא זוכה לתואר באופן רשמי. וויליאמס הצטרף לאפל ב-1998 ובשנת 2004 הוא מונה לסגן נשיא האופרציה באפל. מאז 2010 הוא משמש כאחראי על כל שרשרת האספקה, השירות והתמיכה של אפל המונה למעלה ממיליון עובדים ברחבי העולם. וויליאמס שימש בתפקיד מפתח בהשקת האייפון ובשנים האחרונות הוא אחראי על פרויקט השעון באפל. הצלחותיו המרשימות הביאו את טים קוק לציין כי:

ג'ף הוא מנהל האופרציה הטוב ביותר שעבדתי עימו אי פעם.

ולאור העובדה שטים קוק נחשב בעצמו להיות גאון אופרציה, שהרי מדובר בדברי שבח מרשימים למדי.

בעבר נשמעו לא מעט סברות כי וויליאמס עשוי להיות היורש הטבעי של קוק, במידה והמנכ"ל הנוכחי של אפל לא יוכל לתפקד מסיבה כזו או אחרת, אולם נראה כי לפי מקורות בחברה, המינוי של וויליאמס לא מסמן על שום מהלך שכזה, לפחות לא לטווח הקרוב, אלא הוא למעשה פשוט מינוי טבעי לתפקיד אותו וויליאמס משמש כאמור, מזה תקופה ארוכה.

בין השורות אפל גם ציינה על הבאתו של Tor Myhren לשורותיה של אפל, לתפקיד של סגן נשיא תקשורת השיווק באפל. Myhren מגיע לאפל מקבוצת Grey שם הוא שימש בתור סמנכ"ל קריאטיבי ונשיא החברה. באפל הוא יהיה ממונה על קבוצת הפרסום הפנימית של אפל, שצמחה בשנים האחרונות תחת ניהולו של Hiroki Asai שאחרי 18 שנים באפל, פורש. בהתאם לכך Myhren יהיה אחראי על הפרסומות של אפל, בין אם פרסומות הוידאו שמוצגות בטלויזיה ובאינטרנט, וכן על העיצוב האינטרקטיבי של אתר האינטרנט של החברה, אריזות המוצרים והתכנים המוצגים ברשת חנויות האפלסטור.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho