הדלפה בנוסח בייג'ין

ע״י

חברת China Mobile הדליפה באירוע מדיה על תאריך השקתם של הגאלקסי S7 ושל האייפון 7c של אפל. האחד במרץ והשני באפריל.

 

 

iPhone 6s lineup

הדלפות לגבי השקתם של מכשירי סמארטפון חדשים, הפך בשנים לעניין של מה בכך, כאשר אתרי טכנולוגיה ואנליסטים מסתמכים על מקורות בשרשרת האספקה והייצור של ענקיות הסלולר השונות. למשוואה זו נכנסים פה ושם פאשלות של ספקיות סלולר ברחבי העולם ש"בטעות" מדליפות על חלונות השקה של מכשירי סמארטפון נכספים. אולם כאשר חברת הסלולר הגדולה ביותר בעולם מציגה באירוע מדיה שהיא מקיימת את מפת הדרכים להשקת מכשירי סמארטפון מבית סמסונג ואפל, קשה מאוד להתעלם מהמידע או לקטלג אותו כטעות. ואכן כך קרה לאחרונה כשבאירוע מדיה שקיימה חברת China Mobile, החברה הציגה את מפת הדרכים להשקות מכשירי הסלולר של סמסונג, קרי את ליין מכשירי הגאלקסי S7, ואת מכשיר האייפון בגודל ה- 4 אינץ' השמועתי שלפי הדיווחים השונים, אפל צפויה להציג במהלך האביב הקרוב.

לטענתה של China Mobile עולה כי מכשיר הגאלקסי S7 של סמסונג יושק אצל ענקית הסלולר במהלך חודש מרץ הקרוב, כאשר לפי דיווחים שונים ברשת המכשיר יוכרז כבר בחודש ינואר הקרוב ונראה כי הוא יושק לקראת סוף חודש פברואר. בשנה שעברה, סמסונג הציגה את ליין מכשירי הדגל שלה במהלך חודש מרץ באירוע נפרד וייעודי שהחברה קיימה, ולא בתערוכת המובייל בברצלונה או ב- CES, אירועים בהם החברה השתמשה בעבר כדי להציג את ליין מכשירי הדגל שלה. על פי הנראה סמסונג עשויה להמשיך ולהשתמש בעיצוב אותו החברה הציגה בשנה שעברה עם ליין הגאלקסי S6, שיכלול 2 מכשירים "רגילים" האחד בגודל סטנדרטי והשני כפאבלט, לצד זוג מכשירי Edge שיגיעו עם העיצוב הייחודי אותו ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית הציגה בשנים האחרונות בליין הסמארטפונים שלה. בעיקרון יהיה מעניין לראות איך סמסונג תמתג את מכשירי הסמארטפון החדשים שלה שיגיעו עם אותו העיצוב ה"ישן", כאשר תגית ה- S בה אפל משתמשת לדגמים שמגיעים עם העיצוב ה"ישן" נמצאת בשימוש מתמיד. אולם לא בסמסונג עסקינן…

מה שהוא יותר מעניין הוא שאותה מפת דרכים גם מציגה ש- China Mobile תקבל את מכשיר האייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' השמועתי, במהלך חודש אפריל – כחודש אחרי השקת הגאלקסי S7. הדיווחים על מכשיר האייפון עם מסך ה- 4 אינץ' התגברו בשבועות האחרונים, כאשר יותר ויותר שמועות מתייחסות לאפשרות כי אפל תרחיב את ליין האייפונים, על ידי השקת דגם חדש או מחודש של אייפון שיגיע עם מסך של 4 אינץ' ושימוש באלומיניום במקום בפלסטיק. מה שכן השמועות לא מספקות קו אחיד לגבי החומרה של המכשיר השמועתי, כאשר לא ברור האם הוא יגיע עם החומרה של ליין ה- 6s, או שמא החומרה של ליין ה- 6. כמו כן המחיר של המכשיר עדיין לא ברור, אם כי לאור הלקחים של אנליסטים ועולם הטכנולוגיה מהתמחור של האייפון 5c, קשה להאמין שמשהו עדיין מצפה לכך שאפל תציג מכשיר אייפון "זול". כמו כן הדיווח שמגיע מהאתר הסיני MyDrivers, מתייחס למכשיר האייפון בגודל ה- 4 אינץ' בשם "אייפון 7c", אולם קשה להאמין שאפל תציג את המכשיר תחת המותג "אייפון 7", כחצי שנה לפני הצגת ליין האייפון 7 שיכלול את האייפון 7 ואת האייפון 7 פלוס, שככל הנראה יוצגו באירוע ספטמבר הבא, זאת בהתאם לזמני השקת מכשירי האייפון בארבעת השנים האחרונות.

chinamobileiphone6c

הולך ונראה כי מכשיר האייפון עם מסך ה- 4 אינץ' יהיה אחד ממכשירי הסמארטפון המעניינים והמצופים ביותר בחצי השנה הקרובה, כשאחד מהדברים המעניינים ביותר יהיה לראות איך אפל תתייחס למכשיר. האם הוא יהיה מכשיר הכניסה לליין האייפונים וככזה הוא יחליף את האייפון 5s שכיום תופס את המקום הזה, או שמא החברה תחליט לבדל את ליין מכשירי האייפון בהתאם לגודל המסך שלהם, עם אפשרות של מסך קומפקטי – שעשוי להיות מועדף על משתמשים רבים – בגודל של 4 אינץ', מסך בינוני של 4.7 אינץ' ומסך גדול של 5.5 אינץ'.

לאחרונה אפל החליטה לפעול באופן כזה בדיוק בליין האייפדים שלה, שכיום מגיע עם מכשירי האייפד מיני עם מסכי ה- 7.9 אינץ', מכשירי האייר עם מסכי ה- 9.7 אינץ' ודגמי האייפד פרו החדש עם מסכי ה- 12.9 אינץ' שמציג גם בידול טכנולוגי אל מול דגמי האייפד הקטנים יותר.

להמשך דיון

 

מקור: MyDrivers
עריכה, תרגום ותוספות: natisho