ליין האייפונים הבא הולך להיות מעניין

ע״י

אם השנה החולפת לא הביאה עימה חידושים מעניינים מדי בגזרת האייפון, נראה כי השנה הבאה עשויה לשנות זאת עם דגמי האייפון החדשים.

 

 

iphone-6c-and-6s-and-6s-plus

ככל ששנת 2015 מגיעה לסיומה ושנת 2016 מתחילה, מתגברות השמועות לגבי האפשרות שבשנה הבאה, אפל תרחיב את ליין האייפונים (שוב) עם דגם נוסף של אייפון בעל מסך של 4 אינץ'. השמועות על אותו אייפון 6c או 7c החלו להתגבר בחודשים האחרונים וכידוע, בבלוגוספירה של אפל – אין עשן בלי אש. למעשה בדיווח שפורסם לאחרונה התגלה כי לפי מפת הדרכים של ספקית הסלולר הסינית China Mobile, מכשיר האייפון החדש והקטן יותר צפוי להגיע לקהל המשתמשים הסיני בחודש אפריל 2016. כעת דיווח חדש מהאתר הסיני MyDrivers המציין את מקורותיו בפוקסקון – שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון והאייפד – כי אותו אייפון עם מסך של 4 אינץ' יגיע עם רכיב A9, זכרון RAM בנפח של 2GB, חיישן Touch ID (אם כי לא מצוין איזה דור: הראשון או השני המהיר יותר המצוי במכשירי ה- 6s), נפח אחסון התחלתי של 16GB ואותו עיצוב קדמי 2.5D של המסך, אותו אפל הציגה בעיצוב של מכשירי האייפון 6 שבאופן טבעי המשיך גם דגמי ה- 6s.

לא מדובר בדיווח חדש, כאשר בעבר צוין כי האייפון 6c, עשוי להגיע עם החומרה של האייפון 6s אם כי בגודל מסך קטן יותר של 4 אינץ', אולם ללא פיצ'ר ה- 3D Touch. כעת הדיווח הנ"ל מתחיל ליצור קו מנחה וסוג של קונסולידציה לגבי חרושת השמועות לגבי אותו אייפון 6c שמועתי, כשנראה כי לפי קצב הדיווחים לגביו, הסבירות שאפל אכן תציג מכשיר שכזה עולה. מה שהדיווח של MyDrivers כן מחדש הוא לגבי הסוללה של האייפון 6c שלפי הדיווח תהיה בקיבולת של 1,642mAh, כלומר גדולה יותר בכ- 5% מסוללת ה- 1,570mAh של האייפון 5s. חשוב מהיר מגלה שמדובר בסוללה בעלת קיבולת גבוהה יותר בכ- 5%, ואם הדבר אכן יקרה בפועל, שהרי מדובר באותו שדרוג לקיבולת הסוללה שאפל הציגה בין האייפון 5 לבין האייפון 5c בשנת 2013.

כמו כן הדיווח מאשש את הדיווחים והשמועות שהאייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' החדש, יוצג במהלך חודש אפריל, כאשר תחילת הייצור ההמוני שלו תתרחש בחודש ינואר הקרוב, לקראת אירוע הצגה שיתקיים בחודש מרץ והשקה שתערך בחודש אפריל.

דיווח נוסף לגבי אייפונים שמגיע מהאתר Commercial Times מתייחס למידע אותו האתר קיבל ממקור בחברת Catcher Technology, אחת מספקיות השילדה העקריות של אפל, קרי מי שמייצרת את שילדת היוניבודי של מכשירי האייפון (וככל הנראה גם האייפד). לפי הדיווח עולה ש- Catcher Technology תהיה אחראית לייצור של כשליש משילדות היוניבודי של מכשירי האייפון 7 שיושקו לקראת סוף 2016, אולם המעניין יותר הוא שנראה כי לפי המקורות לדיווח, השילדה של האייפון 7 תגיע ללא פסי האנטנה וכי המכשיר יהיה עמיד למים. דיווחים שכאלה נשמעו בעבר יותר מפעם אחת, כאשר אפל החלה להתנסות באופן כזה או אחר עם עמידות למים כבר במכשירי האייפון 6s הנוכחיים, כשבמקביל החברה רשמה פטנט קונספט שיאפשר לה להציג שילדת יוניבודי שפסי האנטנה יהיו נסתרים.

אחרי שאפל שמרה על העיצוב של מכשירי האייפון מזה שנה שניה, ברור שהעיצוב של מכשירי האייפון 7 יהיה שונה מזה של דגמי האייפונים הקודמים, ויהיה מעניין לראות איך אפל תתנסה עם העיצוב החדש שישאר עימנו לשנתיים הבאות.

להמשך דיון

 

מקורות: MyDrivers ו- Commercial Times
עריכה, תרגום ותוספות: natisho