השמועות על אייפון 7 ללא שקע אוזניות ממשיכות

ע״י

השמועות על כוונותיה של אפל להציג את הדגם הבא של האייפון ללא שקע אוזניה ממשיכות להגיע ונראה כי הסימנים עשויים להצביע כי אכן זה הכיוון.

 

 

iPhone 6s lightening

בסוף חודש נובמבר 2015, הרשת געשה ורעשה סביב שמועה שפורסמה על ידי האתר היפני Macotakara שטוען שלפי מקורותיו, אפל מתכננת להסיר את שקע האוזניות הסטנדרטי (3.5 מ”מ), זאת כחלק מפועלה של אפל לצמצם עוד יותר את העובי של האייפון 7. הדיווח כאמור הרעיש את הרשת, מעצם המחשבה שהסרת שקע האוזניות הסטנדרטי שקיים כבר מעל למאה שנה, יביא לשינויים מהותיים בתעשיית האוזניות, שכיום מסתמכת בעיקר על חיבור ה- 3.5 מ"מ עבור כבלי האודיו, לצד שימוש הולך וגובר בסטנדרט הבלוטות' עבור אוזניות אלחוטיות. לפני כשנה אפל בצעה מהלך ראשון בכיוון שכזה, כשר החברה הודיעה שמחבר הברק של מכשירי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד יוכל להעביר גם מוזיקה ולמעשה כבר מאז חברת פיליפס השיקה אוזניות שעושות שימוש במחבר הברק, כאשר הן מכוונות באופן ייעודי עבור מכשירי האייפון והאייפד, זאת כמובן לאור העובדה שמחבר הברק הוא מחבר קנייני של אפל. אולם חוץ מפיליפס (ואולי עוד כמה יצרניות פחות מוכרות), אוזניות שעובדות עם מחבר הברק לא הוצגו בקנה מידה נרחב, אפילו לא באוזניות ביטס, שהן כידוע בבעלותה של אפל.

כעת 2 דיווחים נפרדים שמקורם בסין חוזרים שוב על הטענה כי נראה שמכשירי האייפון 7, יגיעו ללא שקע האוזניות בסטנדרטי. הדיווח הראשון מגיע מהאתר Anzhou, שטוען כי לפי מקורותיו הסיבה להסרת שקע האוזניות הוא כדי לאפשר לאפל להציג מכשירי אייפון דקים יותר, זאת כאשר כיום שקע האוזניות הוא הרכיב הבודד העבה ביותר במכשירי הסמארטפון (אולי למעט הסוללה), והוא הרכיב היחידי שהוא עדיין אנלוגי. לטענת Anzhou אפל מעוניינת לדחוף את השימוש באוזניות אלחוטיות, ובהתאם לכך החברה עשויה לדחוף את נושא האוזניות האלחוטיות, בין אם מדובר באוזניות אלחוטיות מליין האוזניות של ביטס, שמציג אוזניות אלחוטיות מצוינות. או הצגת פורמט אודיו אלחוטי באיכות גבוהה – דבר שנשמע לאחרונה בדיווח נפרד – זאת אחרי שדיווחים בנושא נשמעו בשנים האחרונות.

הדיווח השני בנושא הסרת שקע האוזניות הסטנדרטי מליין האייפון 7 מגיע מהאתר WeiFeng שמציין כי לפי מקורות פנימיים, אפל מתכוונת להשתמש במחבר הברק כאלטרנטיבה חוטית לשימוש באוזניות, עם הסרת המחבר 3.5 המ"מ הסטנדרטי. באופן זה היכולת לחבר אוזניות באופן חוטי למכשירי האייפון עדיין תשמר, אולם נראה כי במידה והמשתמשים ירצו להטעין את המכשיר בזמן האזנה למוזיקה דרך האוזניות, הדבר יצריך מתאם ו/או לא יהיה אפשרי.

9493-1245-140605-Lightning-Headphone-l

באופן מעניין מאוד, 2 הדיווחים הללו מהדהדים את הדיווח המקורי של האתר Macotakara שטען בדיוק את אותם הדברים. מה שכן נראה כי מחבר ה- 3.5 מ"מ עדיין לא משפיע באופן מהותי על העובי של מכשירי הסמארטפון, כאשר דוגמא טובה לכך היא העובדה שהאייפד מיני והאייר 2, וכן האייפוד טאץ' הנוכחי מגיעים עם מחבר האודיו הסטנדרטי, למרות עוביים הדקיק – שנע באיזור ה- 6.1 מ"מ – שמציג עובי דק יותר בין אם ממכשירי האייפון 6 שמגיעים בעובי של 6.9 מ"מ, או האייפון 6s שמגיעים בעובי של 7.1 מ"מ (שהוא גם העובי של מכשירי האייפון 6 פלוס). כך שנראה כי המחבר לא אמור להיות גורם משפיע יותר מדי על צמצום העובי של מכשירי האייפון הבאים, גם אם יהיה מדובר במילימטר שלם, על אחת כמה וכמה כאשר יצרניות סמארטפון מתחרות כמו למשל Oppo הסינית, מציגה מכשירי סמארטפון דקים הרבה יותר שמגיעים עם מחבר האוזניות הסטנדרטי. אך עם זאת אין ספק שהמחבר הגדול, העבה והאנלוגי, תופס מקום רב יחסית במכשיר, מקום שיכול להיות מנוצל למטרות אחרות וטובות יותר, בין אם עבור הסוללה, או רכיבים אחרים חשובים לא פחות.

15090-11132-9499-1260-headphonejack-vs-lightning-l-l

אין ספק שפעולה זו תתאים מאוד לאופי של אפל, שידועה בחיסול ממוקד של טכנולוגיות ומחברים בשם הקדמה. בעבר אפל הייתה הראשונה להרוג את הכונן הקשיח לטובת כונן ה- CD, שגם חוסל אחרי כמעט עשור, לטובת כונני SSD וקישוריות אלחוטית. באופן דומה אפל הייתה בין הראשונות לאמץ את מחבר ה- USB כסטנדרט, וכן מחברים קניינים משלה כמו למשל Firewire, כדי לצמצם את גודל והיקף המחברים במחשבי המק ובפרט במחשבי המקבוק הניידים, גם אם על חשבון שימוש במתאמים. לאחרונה אפל הציגה את המקבוק החדש שמגיע עם 2 מחברים בלבד: USB-C וכן מחבר אוזניות סטנדרטי, כאשר מחבר ה- USB-C הוא מחבר אוניברסלי שגם משמש להטענת המחשב וגם לחיבור אביזרים פריפריאליים אליו.

כך שנראה כי העידן האלחוטי (לא כולל טעינה) נמצא בפתח.

להמשך דיון

 

מקור: AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho