תקלה מופלאה | סטטוס הסוללה לא מתעדכן במכשירי ה- 6s

ע״י

אחרי כמות נרחבת של תלונות לגבי סטטוס הסוללה במכשירי ה- 6s, אפל מודה שיש בעיה ומציינת שהיא עובדת על פיתרון.

 

 

maxresdefault

ביחס למכשירי אייפון, ההשקה של מכשירי האייפון 6s לוותה עם מעט מאוד דרמות ו"פרשיות", למעט פרשיית ייצור רכיבי ה- A9 המחולקת בין סמסונג לבין TSMC, שהציתה את הרשת בגין האפשרות שרכיבי ה- A9 המיוצרים על ידי סמסונג בטכנולוגיית 14 ננומטר מציגה חיי סוללה פחות טובים – דבר שהתברר להיות כלא נכון. לאחרונה החלו לצוץ ברשת דיווחים על בעיה נוספת, הקשורה באופן אירוני בסוללה של מכשירי האייפון – שוב – אם כי נראה שלא מדובר בבעיית חומרה כלשהי, אלא בבעיית תוכנה הגורמת ל- iOS לא לעדכן את ססטוס הסוללה במכשירי ה- 6s.

תקלה זו זכתה לאשכול די ארוך בפורום התמיכה של אפל, כאשר משתמשי של מכשירי האייפון 6s והאייפון 6s פלוס מציינים על תרחישים שונים כאשר סטטוס הסוללה של המכשיר שלהם "נתקע" והוא לא מתעדכן במשך שעות, בין אם במהלך שימוש ובין אם במהלך טעינה של המכשיר.

למרות שמדובר בתקלה די זניחה ולא משמעותית למדי על התפקוד של המכשיר, אפל ציינה שהיא מודעת לבעיה ושהחברה עובדת על תיקון. כמו כן החברה ציינה שעל פי הנראה הבעיה קשורה להגדרות אזור הזמן והשעון של מערכת ההפעלה ושבינתיים משתמשים שחווים את הבעיה יכולים לבצע את השלבים הפשוטים הללו, בניסיון לפתור אותה:

  1. אתחלו את המכשיר.
  2. כנסו להגדרות -> כללי -> הגדרות זמן (שעה ותאריך).
  3. וודאו שהגדרות אזור הזמן האוטומטי מופעל.

באופן אירוני נראה כי הבעיות הללו, שהחלו להופיע עוד בחודש ספטמבר האחרון, זמן קצר אחרי שאפל השיקה את מכשירי האייפון 6s, אכן קשורה בהגדרות הזמן כאשר משתמשים רבים שהגיבו בפורום התמיכה של אפל וציינו שהם חווים את הבעיה הנ"ל, אכן שינו את הגדרות הזמן ועקפו את ההגדרות האוטומטיות בין אם כדי "לעבוד" על משחקים שונים באופן כזה או אחר, או מסיבות של נסיעה ועקיפה של שינוי הגדרות זמן אוטומטיות המוגדרות לפי אזור הזמן בו נמצא המכשיר.

סביר להניח שאפל תציג תיקון לבעיה כחלק משיחרורה של גרסה 9.2.1 או אולי 9.3, שנמצאות בבטא. כאשר האחרונה הולכת להיות עדכון גדול ומשמעותי עבור משתמשי האייפון והאייפד, עם מספר פיצ'רים חדשים ושיפורים מעניינים מאוד למערכת ההפעלה.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho