המכונית של אפל היא סוד ידוע

ע״י

אפל ממשיכה בפרוייקט הרכב השאפתני שלה, כאשר הפעם מתגלה כי אפל פעלה בחשאי על מנת לרשום כמה שמות דומיין המכילים רמזים נוספים לפרויקט טיטאן.

 

 

apple_icar_concept_project_titan_by_lpy974_on_flickr

אחד הסמלים המזוהים ביותר עם אפל, הוא ההתעקשות של החברה לשמור על פיתוח המוצרים העתידיים שלה, תחת מעטה של סודיות שלא היה מבייש סוכנות ביון ממשלתית. הסיבות לכך הן רבות וגם אחרי מותו של סטיב ג'ובס, נראה כי האופי הוטמע עמוק בחברה עד כי כשטים קוק נכנס לתפקיד המנכ"ל בפועל, הוא הבטיח להכפיל את רמת הסודיות של החברה בכל הנוגע למוצריה העתידיים, וזאת על מנת שתוכל מצד אחד להוביל את שוק הטכנולוגיה, כאשר גורם ההפתעה שיחק לטובתה לא מעט פעמים אל מול מתחרותיה שנותרו פעוריי פה ואובדי עצות. להבדיל מחברות הטכנולוגיה האחרות, אפל (בדרך כלל) אינה מציעה מכשירים חדשים לחלוטין שעוד לא נראו על פני השטח, אך עם זאת ברוב המקרים היא בהחלט מצליחה להראות לשאר השחקניות באותו התחום כיצד זה אמור היה להיות מלכתחילה.

ובכן, לאור ניסיונה עתיר השנים של אפל בכל הקשור לשיבוש שווקים קיימים, עושה רושם כי מטרתה החדשה של אפל, עולם הרכב, כבר נמצאת עמוק על הכוונת. לאור ההדלפות הרבות והספקולציות האינסופיות המגיעות מצד הרשת והן מצד המתחרות, בהחלט עושה רושם כי אפל אכן עומדת להציג מתישהו בעתיד הקרוב את תשובתה לכיצד נראית מכונית על פי צו השעה של אפל. האקדח המעשן הפעם הזו במצעד ההדלפות מגיע דווקא מחברת Whois records אשר כבר ב-8 בינואר הציגה כי ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו רשמה כמה דומיינים (כתובות אתרים) המכילים בתוכם את המילה Car (מכונית) ואת המילה Auto (אוטו). נכון לעכשיו ניסיון לגשת לאתרים אלו מגיע לדפים ריקים מאחר ואלו אינם זמינים נכון לרגע זה.

אך על אף ההתלהבות (במידה והינכם מתרגשים לנהוג במכונית תוצרת אפל), בהחלט ייתכן כי אין מדובר על שמות דומיין אשר ישמשו את פרוייקט הרכב של אפל (וכמובן במידה וזה אכן קיים), ספקולציות רבות ברשת מעלות כי אין מדובר כלל על שמות דומיין המיוחסים לפרוייקט הסודי הנ"ל, אם כי דווקא למערכת ה-CarPlay המוכרת עליה שקדה אפל רבות, ואף שיפרה לקראת צאתה של מערכת ההפעלה iOS 9.3 בעתיד הקרוב מאוד (כרגע הינה בגרסאת בטא למפתחים ולקהל משתמשי הבטא הפומבית). אך על אף הצינון הנ"ל, עדיין רבים מאמינים כי בכל זאת מדובר על קשר כזה ואחר אשר יופנה בסופו של יום אל רכב חשמלי אוטונומי מתוצרת התפוח אשר, על פי השמועות, יושק לקראת השנים 2019 – 2020.

apple-car-sign

בעבור אותם חובבי ספקולציות, בחודשים האחרונים עלו לרשת כמויות הולכות וגדלות של "ראיות" המצביעות על רצונה של אפל להיכנס לעולם הרכב החשמלי האוטונומי, כאשר בין שלל הראיות הללו ניתן למצוא את חיזוריה של אפל אחר אושיות רבות מעולם הרכב על מנת להכניס אותם לעבודה בקופרטינו, וכמו כן גיששה חברת התפוח אחר מתקן מאובטח לצורכי ניסויים ככל הנראה בעבור רכב חשמלי אוטונומי, והדובדבן שבקצפת הינו פגישתה של אפל עם משרד התחבורה של קליפורניה על מנת לברר את תקנות הרגולציה על רכבים אוטונומיים.

יחד עם כלל השמועות מכיוון הרשת, דווקא מנכ"ל חברת טסלה המייצרת רכבים חשמליים יוקרתיים, אלון מאסק, החליט לדבר באופן ישיר על עסקיה ורצונה של אפל (כביכול) לפרוץ לתחום הרכבים בכלל והחשמליים (ואף אוטונומיים) בפרט. בראיון שנערך עם מאסק ברשת ה-BBC הבריטית, קבע מאסק כי פרוייקט הרכב של אפל הינו "סוד ידוע". כאשר נשאר מאסק אם הוא שמע על פרטים כלשהם מפרוייקט הרכב של אפל, ועל כך ענה בהצבעה על כמות הגיוסים העצומה שערכה אפל בשנים האחרונות מעולם הרכב, ומייצרניות רכבים גדולות במיוחד כדוגמת פורד, ג'נרל מוטורס, ואף מחברת טסלה עצמה. "קשה מאוד להסתיר משהו אם אתה מגייס אלף מהנדסים על מנת שיעבדו עליו" טען מאסק, ואף אמר בנוסף לכך כי לדעתו אפל רצינית מאוד בנוגע לפרוייקט הרכב שלה. אלון טען בראיון עימו כי חברת טסלה מברכת כל חברה אשר רוצה להיכנס לעולם הרכבים החשמליים, אך עם זאת מזהירה אותם כי דבר זה קשה מאוד לביצוע.

על פי מקורות ראשוניים, פרוייקט הרכב של אפל , אשר זכה לכינוי "פרוייקט טיטאן" ברחבי הבלוגספירה, היה אמור להיות בשיתוף פעולה עם חברת טסלה עצמה. אך עם הזמן התגלה כי לא רק שטסלה אינה שותפתה של אפל לפרוייקט הנ"ל, אלא אף הינה משאב בעבור אפל לצורך קצירת מוחות ותו לא, כאשר האחרונה גייסה עובדי טסלה לשעבר לשורותיה על חשבונה של חברת טסלה עצמה. מעבר המוחות מחברת טסלה לחברת אפל גרם הן ליריבות בין שתי החברות, ואף גרמה למנכ"לה של טסלה לשחרר בחודש אוקטובר האחרון את העקיצה "אם אתה לא עושה את זה בטסלה, לך תעבוד באפל", הצהרה שמאוחר יותר הוא חזר בו ממנה.

elonmuskbbc

ובסופו של יום במידה ואכן אפל הולכת להציג לנו מכונית חשמלית אוטונומית, או אפיילו רק מכונית בכלל, או שבסופו של יום כולנו נתבדה ונגלה כי בסך הכל כלל פועלה של אפל היה בניסיון להטמעת כמה שיותר מערכות סטייל אפל במכוניות העתיד? נצטרך למשוך בנתיים את בלם היד, ולהמתין ברמזור האדום של אפל עד אשר זה יתחלף לירוק.

להמשך דיון

 

מקור: MacRumors
תרגום, עריכה ותוספות: ebest