האייפון 6c הודלף

ע״י

הסרטון הראשון של האייפון 6c השמועתי בעל מסך ה- 4 אינץ' מודלף לרשת כשהוא מגלה כי המכשיר צפוי להגיע עם העיצוב של ליין האייפון 6s.

 

 

iPhone 6c

אחד הדברים שבלוגוספירת השמועות סביב אפל מלמדת, היא שבסופו של דבר אין עשן בלי אש. בין אם מדובר במוצר דה פאקטו שמוצג על ידי החברה, או שמא שבסופו של דבר אפל מחליטה לגנוז את פיתוח המוצר – השמועות לא צצות להן משום מקום. בהתאם לכך נראה כי למרות שנראה כי הדבר ההגיוני לחשוב הוא שאפל נטשה את גודל ה- 4 אינץ' עבור ליין האייפונים שלה, עם המעבר לגדלי ה- 4.7 אינץ' וה- 5.5 אינץ' ב- 2014, נראה כי לאור העובדה שגודל מסך של כ- 4 אינץ' קוסם למשתמשים רבים, בין אם אנשים עם ידיים קטנות, נשים, ילדים, או סתם אנשים שמעדיפים מכשיר סמארטפון קומפקטי, אפל אכן הולכת להציג מכשיר אייפון קטן ממדים כתוספת לליין האייפונים שלה, וככל הנראה כתחליף למכשיר האייפון 5s שעדיין נמכר כיום בתור מכשיר הכניסה לליין האייפונים. סקרים בנושא הציגו כי למרות שאנשים באופן כללי כן מעדיפים סמארטפונים עם מסכים גדולים יותר – לאור השימוש ההולך והגובר בסמארטפון כמכשיר מחשוב מרכזי, עדיין יש שוק לא קטן שמעוניין במכשיר סמארטפון קטן יותר.

עם השקת האייפון 6 פלוס לצד האייפון 6 ומתן אפשרות נוספת לגודל המסך, אפל ראתה גידול מרשים בהיקף המכירות של מכשירי האייפון, גידול שהמשיך גם לתוך שנת 2015 עם השקת מכשירי ה- 6s. עובדה זו, לצד העובדה שצוינה לעיל לפיה יש מספר לא קטן של משתמשים שמעדיף מכשיר סמארטפון קטן יותר, מציגה בפני אפל מצב די ברור – הרחבת ליין האייפונים לכלול גודל מסך נוסף וקטן יותר, בדומה לפועלה של אפל עם ליין האייפודים בעבר והאייפדים בהווה שכיום כוללים את האייפד מיני עם מסך ה- 7.9 אינץ', האייפד אייר עם מסך ה- 9.7 אינץ' והאייפד פרו החדש עם מסך ה- 12.9 אינץ'. בעבר אפל הציגה גם 3 גדלי מסך בליין המקבוק פרו שהגיע עד לגודל של 17 אינץ', אולם לאור ביקוש נמוך לדגם זה, אפל החליטה לבטלו.

6f6508128b1a468.jpg_600x600

למרות שנראה כי מכשיר אייפון חדש עם מסך בגודל 4 אינץ' אכן צפוי להגיע, הדיווחים לגבי המפרט שלו עדיין חצויים. חלק מהם טוענים שהמכשיר יהיה מכשיר אייפון 6s מוקטן הן מבחינת העיצוב שלו והן מבחינת החומרה שלו, קרי רכיב A9 וחיישן Touch ID (למרות שלא ברור אם מדובר בדור הראשון או השני המהיר יותר) אם כי ללא טכנולוגיית ה- 3D Touch. מצד שני יש דיווחים הטוענים שהמכשיר יגיע עם העיצוב של האייפון 5s המרובע יותר ושהחומרה שלו תהיה מבוססת על החומרה של האייפון 6, קרי רכיב A8. למרות ההבדלים, שני הדיווחים מציינים שהמכשיר יגיע עם רכיב NFC ותמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל. לאחרונה הגיע דיווח חדש שציין כי האייפון המדובר יקרא בשם "אייפון 5e" כאשר האות "e" היא עבור המילה "Enhanced" – מה שעשוי לרמז על כך שמדובר באייפון 5s משופר. כעת לפי סרטון חדש שפורסם באתר micgadget, נראה אבטיפוס של מה שנראה כמו אייפון 6s מוקטן עם מסך של 4 אינץ'.

בסרטון ניתן לראות את המכשיר שמגיע עם עיצוב זהה לזה של האייפון 6s, ואפילו עם צבע הזהב הוורוד. הסרטון רק מציג את העיצוב החיצוני של המכשיר, ובהתאם לכך לא ניתן לקבוע את החומרה הפנימית שלו ולאמת את הדיווחים הסותרים זה את זה. מה שכן ניתן לראות בברור כי המכשיר אכן יגיע עם Touch ID ובהתאם לכך התמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי היא כמעט וודאית. כמו כן המכשיר שנראה דקיק למדי, כן מגיע עם מחבר האודיו הסטנדרטי (3.5 מ"מ), זאת למרות הדיווחים והשמועות בנושא, לפיהן אפל צפויה לנטוש את המחבר ההיסטורי הזה, לטובת שימוש במחבר הברק ובקישוריות בלוטות' אלחוטית.

יהיה מעניין לראות האם דגם האייפון הקטן יותר שלפי הדיווחים יוצג באירוע אביב, ישפיע על היקף המכירות הכללי של מכשירי האייפון, שברבעון הרביעי של השנה צפוי להציג גידול קטן למדי. אולם מה שבטוח הוא שאם אפל רוצה להמשיך לראות המשך גידול טוב לליין האייפונים שלה, החברה צריכה לענות על הצרכים של קהל לקוחות רב יותר.

להמשך דיון

 

מקורות: cnbeta ו- micgadget
עריכה, תרגום ותוספות: natisho