אפל משחררת בטא שניה של 9.3

ע״י

שבועיים אחרי שיחרורה של הבטא הראשונה של 9.3, אפל משחררת את הבטא השניה של הגרסה העתידית, לצד בטאות של watchOS 2.2 ו- OS X 10.11.4.

 

 

iOS 93 beta 2

לפני כשבועיים אפל שיחררה בהפתעה גמורה, את הבטא הראשונה של גרסה 9.3. גרסה זו שהגיעה משום מקום, מכילה מספר פיצ'רים חדשים למערכת ההפעלה כשעבור קהל המשתמשים הישראלי, הפיצ'ר הבולט והעיקרי הוא שאחרי כ- 4.5 שנים מהצגתה של סירי – העוזרת הוירטואלית של אפל – אפל סוף כל סוף מוסיפה לה תמיכה לשפה העברית, דבר שמשלים באופן מלא את התמיכה של מכשירי iOS לשפה העברית. כמובן שעדיין יש עוד מספר אזורים בהם עדיין יש מקום לשיפור, מבחינת לוקליזציה לישראל. אולם אין ספק שאפל עשתה צעדים משמעותיים בנושא בשנים האחרונות, אפילו כאלה שהיו למורת רוחם של המשתמשים. כמו למשל יישור מלא לימין בשימוש בשפה העברית.

אתמול אפל שיחררה את הבטא השניה של 9.3 לקהל המפתחים שלה, זאת אחרי שבין לבין החברה שיחררה את עדכון 1.1 לבטא, שתיקן באג הקשור להתקנת הגרסה על מכשירים מסוימים. הגרסה ששוחחרה תחת המספור: 13E5191d, שוקלת כ- 130MB והיא זמינה להורדה דרך האוויר (OTA), כשסביר להניח שבימים הקרובים (ואולי אפילו היום בערב) אפל תשחרר את העדכון לקהל משתמשי הבטא הפומבית. כפי שדווח למעט התמיכה העברית בסירי, גרסה 9.3 כוללת מספר פיצ'רים חדשים וביניהם מצב חדש בשם Night Shift – מצב לילה – שמשנה את גוון תאורת המכשיר מכחלחלה לגוונים צהובים ואפילו אדומים יותר. הרעיון שמאחורי פיצ'ר זה הוא הטקנת ההשפעות של תאורת המסך בעלת הגוונים הכחולים (כמו אור יום) שמשפיעים על מצב העייפות ועל איכות השינה כשמשתמשים במכשירים אלקטרוניים בשעות הערב בכלל ולפני השינה בפרט.

IMG_0424

באופן מעניין הבטא השניה של 9.3 מביאה שינוי קל בפיצ'ר ה- Night Shift כאשר בפעם הראשונה מאז שאפל הציגה את מרכז הבקרה (Control Center) ב- iOS, החברה מוסיפה לו לחצן חדש והוא לחצן המאפשר הפעלה של פיצ'ר ה- Night Shift ישירות ממרכז הבקרה. יש לציין שרמזים לכך פורסמו על ידי אפל עצמה, שהציגה באתר הייעודי השיווקי של 9.3 בקנדה, כי Night Shift נמצא כחלק ממרכז הבקרה במכשיר האייפד המוצג בתמונה. בנוסף הפיצ'ר זוכה לתת תפריט משלו בתוך תפריט הגדרות המסך והתאורה, תחת הגדרות המערכת.

שינויים קטנים נוספים הם באפשרויות של תפריט ה- 3D Touch של אייקון ההגדרות של המערכת, כאשר מסיבה לא ברורה אפל הסירה את האפשרות לגשת לתפריט שינוי הטפט באופן ישיר וכעת ניתן רק לגשת להגדרות הסוללה, ה- Wifi והבלוטות'. דבר נוסף שהשתנה הוא שאפליקצית העזר של השעון מציגה כעת את מסך השעון המצומד למכשיר באותו הזמן, כשלשם כך יש להתקין על השעון את הבטא של watchOS 2.2, אותה אפל עדכנה אף היא לגרסה השניה שלה אתמול. בטא שניה זו של השעון גם מכילה שיפור משמעותי לאפליקצית המפות בשעון, עם פעולות נוספות ואפשרויות לחיפוש נקודות עניין באזור המשתמש.

אפל גם שיחררה את הבטאות החדשות ל- tvOS ול- OS X 10.11.4 שמביאה אף היא פיצ'רים חדשים מקבילים לאלו של iOS, כמו למשל אפשרות לנעילה של פתקים עם ססמא, תמיכה של תמונות חיות (Live Photos) באפליקציית ההודעות (Messages) ועוד.

הבטאות החדשות מכילות גם שיפורי ביצועים ותיקונים לבאגים שונים, כשנראה שאפל מתקדמת לכיוון השקה פומבית של הגרסאות, אולם עדיין לא ברור מה הצפי לכך. בין שיפורים אלו ניתן לראות שיפורים קטנים ליכולות של סירי עם השפה העברית, אולם נראה כי עדיין יש מקום לשיפור בנושא זה. וקשה להאמין שאפל תשחרר את 9.3 לפני שהחברה תציג עוד גרסת בטא נוספת לבדיקה, לפני שיחרור הגרסה הסופית.

להמשך דיון

 

מקורות: Macrumors ו- אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho