אפל הקימה צוות סודי למציאות מדומה

ע״י

אפל ממשיכה בדרכה לעבר המציאות המדומה כאשר היא מקימה בשקט ובסתר צוות מומחים שיעבוד על פיתוח מוצר/מוצרי מציאות מדומה.

 

 

Apple-VR-patent-main

מסתבר שאין רגע דל בקופרטינו. לאחרונה דיווחנו לכם על הוספתו של פרופסור דאג בראומן, מומחה גדול בתחום המציאות המדומה/ רבודה ואחד מהטובים ביותר בארה״ב בתחום זה, לשורותיה של אפל, וכבר עולה דיווח נוסף על הקמתו והפעלתו של צוות פיתוח העומל על פיתוח מוצר/ מוצרים המשתמשים בטכנולוגיה הנ״ל – ככל הנראה משקפי מציאות מדומה/ רבודה. על פי ה-Financial Times, באפל עובדים כיום מאות עובדים אשר נבחרו למשימה כחלק מ״צוות מחקר סודי״ החוקר את יכולות הטכנולוגיות הנ״ל ויישומם לכדי מוצר בעל לוגו התפוח.

בתוך אותו צוות נמצאים כאמור שמות גדולים בתחום הנ״ל, אך יחד איתם נמצאים גם גורמים אשר נרכשו על ידי אפל בעמימות מחברת מיקרוסופט, כאשר אחת מהן היא חברת Lytro אשר פיתחה את Immerge, מצלמת אור שדה עוצמתית המסוגלת למזג צילום אמיתי וגרפיקה ממוחשבת לכדי חוויית מציאות מדומה אמיתית. בנוסף ל-Lytro, לאפל ישנם גם את החברות Metaio – חברת תוכנה גרמנית המתמחה בפתרונות מציאות רבודה במכשירים ניידים, Faceshift – חברה המתמחה בזיהוי תנועות ותווי פנים והפיכתם לדמות דיגיטלית הזזה על פי תנועות פניו של המשתמש, ולבסוף חברת Emotient אשר מתמחה בזיהוי רגשות על ידיי הבעת הפנים של המשתמש.

לבליל החברות הללו הצטרפה לאחרונה חברת סטארטאפ נוספת בשם Flyby Media אשר פועלה בתחום המציאות הרבודה כולל אפליקציה אשר פיתחה בעבור המתחרה הגדולה של אפל – גוגל ל״פרוייקט טנגו״, סמארטפון עם חיישני תלת מימד, המאפשרת הדבקת מודעות על אובייקטים בעולם האמיתי הניתנים לראייה אך ורק בשימוש באחד ממכשיריה של גוגל.

First-It-Was-the-Apple-Car-Now-Apple-VR.jpg.pagespeed.ce.aSCB4Gg7dd

צוות הפיתוח של המציאות המדומה/ רבודה של אפל ככל הנראה כבר הספיק לבנות אב טיפוס למשקפי מציאות מדומה אשר דומה בסגנונו לזה של פייסבוק עם מכשיר ה- Oculus Rift, וכמו כן למכשיר של חברת מיקרוסופט בשם Hololens. על פי השמועות, הצוות כבר יצר מספר אבות טיפוס ל״תצורות משקפיים אפשריות״ במהלך החודשים האחרונים, וכי אפל קיבלה השראה רבה ממכשיר ה- Oculus Rift. עם זאת, אין שום מידע האם ומתי תחליט אפל להעביר מוצר שכזה ממעבדותיה הסודיות אל עבר המדפים בחנויות עם מוצר מוגמר, וזאת בעיקר לאור הסודיות הרבה המאפיינת את אפל בכל הקשור לפיתוח מוצרים חדשים ומוצרי המשך למוצרים קיימים. כמו כן אפל כבר התנסתה בעברה עם מוצרים שונים ומשונים אשר מעולם לא יצאו לאוויר העולם, כך שאכן יש סיכוי כי על אף מירב המאמצים המושקעים כרגע בחיפוש אחר מוצר חדש ומלהיב מצידה, החברה תחליט לגנוז את הפרוייקט הזה גם כן.

על פי ה-Financial Times, אפל עובדת לא רק על משקפיים למציאות מדומה אלא דווקא על ממשקים תלת מימדיים בעבור כלי רכב, כאשר אלו ככל הנראה ישמשו לפרוייקט הרכב הסודי (בערך) שלה כשאחת מהשמועות מדברת על שימוש בטכנולוגיות הללו לצורך בניית שמשות חכמות אשר יוכלו להציג מידע נוסף על גביי הזכוכית של הרכב במהלך הנסיעה, ובכך להעצים את חוויית הנהיגה אף יותר. השערה נוספת מדברת על כך שטכנולוגיה זו תשדרג את  טכנולוגיית ה-CarPlay הקיימת עם תוספות מעניינות למדיי שיקחו את הממשק שלב אחד קדימה מהמתחרות שלה. צוות המציאות מדומה/ רבודה של אפל החל את ראשית עבודתו עוד בתחילת שנת 2015 כאשר, על פי השמועות, הצוות מנה כמה פרטים בודדים בלבד אשר בדקו איך יכולה אפל להיכנס בכלל לתחום הנ״ל וליצור מוצר מסחרי בר קיימא. אפל עצמה התעניינה בתחום המציאות המדומה/ רבודה עוד לפני זמן רב מאוד עת החלה לרשום פטנטים על שמה בתוך תחום הטכנולוגיה הזו לפני מספר שנים כאשר בניהם היו פטנטים למוצרי משקפיים סטייל גוגל, חיישני זיהוי תנועה תלת מימדיים בעבור משחקים מבוססי מציאות מדומה למכשירי ה-iOS שלה, ואף תצוגות ״היפר מציאות״ – תצוגה בה ניתן יהיה להסתכל על אובייקטים מזוויות שונות על ידיי הסטת המבט של המצלמה סביבו.

15777-12249-160202-Stanford_VR-l

לאחרונה התגלה על ידי Jeremy Bailenson, המנהל המייסד של מעבדת ה- Virtual Human Interaction באוניברסיטת סטנדפורד, כי אפל החלה לבצע ביקורים חוזרים ונשנים במעבדה במהלך שלושת החודשים האחרונים, זאת כאשר קודם לכן הנוכחות של אפל במעבדה הייתה לפני כ- 13 שנים, בשנת 2003, כאשר המעבדה נוסדה. כמו כן ציין Bailenson כי הנציגים של אפל שהגיעו למעבדה עברו חווית VR, עליה עובדים החוקרים במעבדת המחקר והניסוי. ביקורים אלו, מחזקים את השמועות הקשורות לעניין הרב של אפל סביב נושא ה- VR וה- AR, עניין אותו טים קוק לא הכחיש כאשר הוא ציין שלדעתו VR הוא לא נישה אלא טכנולוגיה "מגניבה" שיש לה יישומים שימושיים ומעניינים.

להמשך דיון

 

מקורות: MacRumors, FastCompany והוול סטריט ג'ורנל
תרגום ותוספות: ebest
עריכה: natisho