אפל משחררת בטא שלישית של 9.3

ע״י

שבועיים אחרי שיחרורה של הבטא השניה של 9.3, אפל משחררת את הבטא השלישית של הגרסה העתידית, לצד בטאות חדשות של watchOS 2.2 ,10.11.4 ו- tvOS 9.2 עם פיצ'רים חדשים.

 

 

iOS 93 beta 3

אתמול אפל שיחררה את הבטא השלישית של 9.3 לקהל המפתחים שלה, כשבועיים אחרי שיחרור הבטא השניה של הגרסה. הגרסה ששוחחרה תחת המספור: 13E5200d, שוקלת כ- 140MB והיא זמינה להורדה דרך האוויר (OTA), כשסביר להניח שבימים הקרובים (ואולי אפילו היום בערב) אפל תשחרר את העדכון לקהל משתמשי הבטא הפומבית. כפי שדווח בעבר הגרסה החדשה צפויה להביא תמיכה לשפה העברית עם סירי – פיצ'ר מבוקש מאוד עבור קהל המשתמשים הישראלי – אולם מעבר לכך הגרסה כוללת מספר פיצ’רים חדשים וביניהם מצב חדש בשם Night Shift – מצב לילה – שמשנה את גוון תאורת המכשיר מכחלחלה לגוונים צהובים ואפילו אדומים יותר. הרעיון שמאחורי פיצ’ר זה הוא הטקנת ההשפעות של תאורת המסך בעלת הגוונים הכחולים (כמו אור יום) שמשפיעים על מצב העייפות ועל איכות השינה כשמשתמשים במכשירים אלקטרוניים בשעות הערב בכלל ולפני השינה בפרט.

הבטא החדשה מביאה מספר טוויקים קטנים לגרסה ביניהם הסבר קצת שונה לפיצ'ר ה- Night Shift, תמיכה בפיצ'ר ה- Wi-Fi Calling למשתמשי Verizon בארה"ב, זאת אחרי שקהל משתמשי AT&T ו- T-Mobile כבר זכו לקבל אותו ושיפורי ביצועים כאלה ואחרים. כמו כן נראה כי אפל מרחיבה את היקף הזמינות של שירות/אפליקצית Apple News, אותה החברה הציגה עם גרסה 9 בסתיו האחרון, כאשר לפי דיווחים ברשת ההגדרות של Apple News החלו להיות זמינות בבטא השלישית של 9.3, באזורים שונים כמו למשל שבדיה. למרות זאת נראה כי השירות עדיין לא צפוי להיות זמין לקהל המשתמשים הישראלי גם בבטא השלישית ומשתמשי האייפון והאייפד בישראל יצטרכו להשתמש בשירותי חדשות צד ג' – בדומה למצב הקיים.

לצד הבטא השלישית של 9.3, אפל שיחררה גם הבטאות השלישיות של watchOS 2.2 שתביא ככל הנראה גם תמיכה של סירי לעברית על השעון, תוספת של הצגת נקודות עניין באפליקצית המפות וכן תמיכה בקישור של מספר שעונים לאותו מכשיר אייפון. אולם נראה כי הפעם הדגש המעניין הוא על הבטאות החדשות של OS X 10.11.4 ו- tvOS 9.2. הבטא החדשה של 10.11.4 מביאה לאפליקצית הפתקים המובנית במערכת ההפעלה OS X – שצפויה לקבל פיצ'רים חדשים ביניהם יכולת להגן על פתקים עם ססמא – את היכולת לייבא פתקים מאפליקציות פתקים אחרות ובפרט של Evernote, שירות הפתקים הפופולרי (למדי). מדובר בהמשך ישיר לצעדיה של אפל לשפר באופן ניכר את אפליקצית הפתקים על OS X ו- iOS, דבר שככל הנראה ימשיך לקרות בעדכונים בעתיד.

כמו כן כפי שצוין הבטא השלישית של tvOS 9.2 מביאה פיצ'רים חדשים ומעניינים לפלטפורמה החדשה של אפל עבור מכשיר האפל TV החדש (דור 4) ובראשם את היכולת לבצע חיפוש בשדות טקסט דרך הממשק הקולי של סירי – המובנית במערכת ההפעלה tvOS. יכולת זו הופכת את תהליך החיפוש של תכני מדיה, מוזיקה ואפליקציות לקלה הרבה יותר על המכשיר שמגיע עם קלט יחיד דרך השלט שמאפשר ניווט ידני עליו וכן ביצוע של שאילתות ופקודות קוליות בשימוש עם סירי. מדובר ביכולת די מעניינת ומרשימה שמטרתה לשפר את אחת מנקודות החולשה של האפל TV, זאת בהתאם לתלונות רבות של משתמשים שציינו כי ביצוע של חיפוש תכנים שהם לא תכני מדיה ובפרט אפליקציות על האפל TV החדש הוא מטלה די קשה, וכעת נראה שאפל באה לפתור את הנושא. כמו כן הדבר גם רלוונטי מאוד לקהל המשתמשים הישראלי, זאת אחרי שהכתבה קולית הוא דבר שקיים על פלטפורמות ה- iOS ו- OS X מזה זמן מה, ועם התמיכה הצפויה של סירי בשפה העברית, נראה כי האפל TV החדש הולך להיות רלוונטי הרבה יותר לקהל המשתמשים הישראלי.

להמשך דיון

 

מקור אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho