בשעה טובה השעון מגיע לישראל

ע״י

אידיגיטל משיקה את השעון של אפל, שמגיע לקהל המשתמשים הישראלי כמעט כשנה אחרי השקתו הראשונית. כל הפרטים בהמשך.

 

 

Apple watch IL

נראה שהבטחתו של טים קוק לקהל המשתמשים הישראלי בביקורו האחרון בישראל, מתחילות להתגשם, כאשר במקביל להצגת תמיכה טובה יותר לשפה העברית – בין אם ביישור מלא לימין (לטובה או לרעה), ובין אם בתמיכה של סירי בשפה העברית – נראה כי המוצר היחיד של אפל שעדיין לא נמכר בארץ, השעון מושק היום על ידי אידיגיטל, המשווקת המורשה של אפל בישראל. ההודעה על כך פורסמה על ידי אתרי הטכנולוגיה השונים כבר לפני יותר משבוע, דרך חשבון הפייסבוק של אידיגיטל. ההשקה הרשמית מגיעה כמעט שנה אחרי השקתו הרשמית של השעון, שנעשתה במתכונת מצומצמת למדי, ובשונה ממוצרים אחרים של אפל – רק בהזמנה דרך אתר האונליין של החברה, במשך 3 החודשים הראשונים לחייו. המכירה הרשמית של השעון בארץ צפויה להוזיל באופן ניכר את המחירים של יבואנים מקבילים שמוכרים את השעון במחירים הגבוהים פי כמה וכמה מהמחיר הרשמי של השעון דרך אידיגיטל.

מחירים אלו מתחילים ב- 1,799 ש"ח עבור דגם הספורט בגודל 38 מ"מ (כ- 460$), כשעבור גודל ה- 42 מ"מ יש להוסיף עוד 250 ש"ח (כ-530$). דגם האלומיניום מתחיל במחיר של 2,749 ש"ח (כ- 710$) בגודל 38 מ"מ עם רצועת הספורט כשעבור גודל ה- 42 מ"מ יש להוסיף עוד 250 ש"ח (כ- 770$). דגם האלומיניום עם רצועות קצת יותר מתוחכמות כמו למשל רצועת עור או רצועה קלאסית יעלו 3,449 ש"ח (כ- 890$). מדובר בהפרש של כ- 100$, מהמחיר ההתחלתי של השעון בארה"ב, אולם יש לזכור שמחיר זה לא כולל מע"מ. כך שבסופו של דבר מדובר במחיר די תואם למחיר של השעון בארה"ב וכזה שלא תמיד הופך את הרכישה שלו בארה"ב למשתלמת יותר.

באופן מעניין ואולי די ברור, אידיגיטל החליטה שלא לייבא את דגם ה- Edition היוקרתי של השעון, שנמכר במחירים אסטרונומיים מתחילים ב- 10,000$. כך שבעלי האמצעים שביניכם שנפשם חשקה בשעון הזהב/ זהב וורוד, יצטרכו לרכוש אותו בגיחה הבאה שלכם לחו"ל.

באופן די מתוזמן נראה כי ההשקה של השעון בארץ מגיעה בזמן בו אפל מוצאת לנכון כי התמיכה המקומית של השעון תספק חווית שימוש טובה מספיק. תמיכה זו כוללת תמיכה בשפה העברית, יישור הולם לטקסט מימין לשמאל והכתבה קולית, כאשר נראה שעם השקתה של גרסה 2.2 של watchOS, בסמיכות לאירוע האביב השמועתי של אפל, לצד השקתה של גרסה 9.3 – סירי תזכה לתמיכה המיוחלת בעברית גם על האייפון וגם על השעון, מה שיהפוך אותו לשימושי הרבה יותר במיוחד לאור העובדה שהקלט על השעון מבוסס ברובו על ממשק קולי ו/או תגובות קצרות מובנות הניתנות להגדרה מראש.

unnamed

בעבר היו שמועות כי אפל תציג באירוע האביב את הדגם הבא של השעון, אולם דיווחים אחרונים בנושא, מגלים שזמן הבמה של השעון באירוע יסתכם בהצגה של רצועות חדשות, הצגת הפיצ'רים החדשים בגרסה 2.2 של watchOS ואולי גם רצועות חדשות ו/או דגמים חדשים לסדרת ה- Hermès היוקרתית של השעון, שאין לבטל את האפשרות שאפל תציג שיתוף פעולה נוסף עם חברת אופנה כזו או אחרת. משמעות הדבר הוא שמי שירכוש את השעון, יוכל להנות מהדגם העדכני ביותר למסך כחצי שנה (לפחות), כאשר נראה כי הדגם הבא של השעון יוצג על ידי אפל רק במהלך חודש ספטמבר הקרוב, כשנתיים אחרי הצגתו הפומבית הראשונה של השעון. כמו כן נראה כי העדכון לשעון יהיה מעין דגם "s", שיכלול שיפורים קטנים בחומרה של השעון שיסתכמו בקישוריות אלחוטית משופרת במקצת ואולי גם מצלמת FaceTime קדמית לשיחות וידאו.

אם זה אכן מה שאפל תעשה, שהרי נראה כי הדגם השני של השעון יהיה שקול להשקתו של האייפון 3G בשנת 2008, שהגיע עם חומרה כמעט זהה לזו של האייפון 2G (הראשון), למעט תוספת בקישוריות סלולרית מתקדמת (דאז) מסוג 3G ורכיב GPS, לצד עיצוב חדש. במקרה של השעון, נראה כי העיצוב לא ישתנה ובהתאם לכך הדברים היחידים שיוצגו הם שיפורי חומרה קלים, דבר שבהחלט לא יצדיק שדרוג לשעון. סביר להניח ששדרוג s שכזה הוא צעד מכוון מצידה של אפל מאחר והחברה מרחיבה את היצע השעון ברחבי העולם באופן הדרגתי, ובהתאם לכך החברה לא רוצה לסכן או לחבל ביחסיה עם קהל הלקוחות שלה, על ידי הצגת דגם חדש של שעון שמגיע עם שדרוג משמעותי, זמן קצר אחרי שהוא מושק לראשונה במדינה, עם הדגם הראשון.

watch-dock-6

בעבר אפל כבר נכוותה בנושא זה עם האייפד, כאשר החברה השיקה את האייפד 3 בברזיל, ותוך פחות מחצי שנה הציגה את האייפד 4 – דבר שהכעיס לא מעט משתמשים במדינה, שאף תבעו את החברה מסיבה זו.

להמשך דיון

 

מקורות: אידיגיטל
עריכה ותוספות: natisho