האייפון 7 | רמקול נוסף ואוזניות Earpod דיגיטליות

ע״י

במזכר שפורסם על ידי אנליסטים מחברת Barclays, האייפון 7 עשוי להגיע עם רמקול שני, בעוד החברה תכין את הקרקע לאוזניות עם ביטול רעשי סביבה לשנה הבאה.

 

 

iPhone 7 no audiojack

יש עוד לא מעט זמן עד שאפל תציג את מכשירי האייפון 7 באירוע ספטמבר הקרוב, אולם נראה כי עולם הטכנולוגיה כבר מתחיל להתגבש סביב הדיווחים לפיהם, אפל תעיף את מחבר האודיו הסטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ, לטובת שימוש באוזניות אלחוטיות ו/או חיבור האוזניות למחבר הברק המובנה במכשירי האייפון והאייפד. דיווחים אלו החלו כשמועות לפני מספר שבועות, כשהם מסעירים את הרשת, אולם נראה כי אחרי הסערה הראשונית הרעיון החל לשקוע כאשר רבים מנסים להבין איך אפל תבצע את המהלך הדי דרמטי, שיהווה את המסמר הראשון בארון הקבורה של מחבר האודיו הסטנדרטי הוותיק, שמלווה את עולם האודיו מזה למעלה מ- 100 שנה. מאז נראה כי הקונספט שמחבר האודיו יבוטל לטובת שימוש דיגיטלי במחבר הברק, וכן הצגה של קישוריות אלחוטית משופרת לצד פורמט מוזיקה איכותי יותר הופכים לקונצנזוס ואפילו אנליסטים מתחילים להסכים על הצעד המדובר, והעלות סברות לגבי ההשפעות וההשלכות שלו.

לאחרונה האנליסטים Blayne Curtis ו- Christopher Hemmelgarn מחברת Barclays פרסמו מזכר לקהל המשקיעים שלהם, בו הם מציינים שלפי ההערכות שלהם, הסרת מחבר האודיו הסטנדרטי ממכשירי האייפון 7, יביא את אפל להציג רמקול שני במכשירי האייפון הבאים. מאז שאפל השיקה את האייפון הראשון ב- 2007, המכשיר הגיע עם רמקול אחד שהיה ממוקם בצד הימני של המכשיר בחלקו התחתון, כאשר בצד השמאלי היה ממוקם המיקרופון שהחל מדגם האייפון 5, הצטרף לצידו מחבר האודיו הסטנדרטי שעבר מחלקו העליון של האייפון לחלקו התחתון. בדגמי האייפון 6, אפל שינתה את התצורת המיקרופון מגריל הכולל מספר חריצי קלט, לחריץ יחיד, זאת כאשר חריץ נוסף של מיקרופון ממוקם לצד הפלאש של מצלמת ה- iSight האחורית של המכשיר, לביטול רעשי סביבה ושיפור איכות האודיו בעת צילום סרטוני וידאו. הסרתו של מחבר האודיו מהאזור השמאלי בחלקו התחתון של המכשיר, תאפשר לאפל להוסיף שם רמקול נוסף, אולם הדבר עשוי להיות מאתגר למדי, לאור הקרבה של המיקרופון.

iPhone 6s lightening

בנוסף לטענת Curtis ו- Hemmelgarn, אפל תציג את מכשירי האייפון 7 עם אוזניות Earpod דיגיטליות שיגיעו עם חיבור למחבר הברק, במקום למחבר האודיו הסטנדרטי לשימוש עם האייפון 7, אולם שאוזניות אלו לא יגיעו עם יכולת של ביטול רעשי סביבה אקטיבי (Active Noise Control או בקיצור ANC), דבר שעשוי להתווסף למכשירי האייפון בדגמי ה- 7s בשנת 2017:

אנחנו עדיין מאמינים שיש פוטנציאל לאפל להוסיף יכולת של ANC במכשירי האייפון 7s, אולם מאמינים שאפל תוסיף רק את האוזניות הדיגיטליות במכשיר האייפון 7 השנה. סברות שהועלו לאחרונה לגבי הסרתו של מחבר האודיו באייפון 7 הוא עקבי עם צעד זה כאשר אפל תצטרף להוסיף אוזניות דיגטליות בתוך הקופסא בה המכשיר נמכר, אולם ככל הנראה לא תרצה להוציא את העלות הנוספת עבור פונקציונליות ה- ANC השנה.

במקום זאת יתכן מאוד שאפל תציג יותר אוזניות עם סינון רעשים אקטיבי בליין האוזניות של ביטס, שככל הנראה יגיעו גם עם אפשרות לחיבורן ישירות למחבר הברק במכשירי ה- iDevice השונים, דבר שעלה כאפשרות בבלוגוספירה זמן קצר אחרי שאפל רכשה את ביטס תמורת סכום של כ- 3 מיליארד דולר. הסרת מחבר האודיו מליין מכשירי האייפון יאפשר לאפל להשתמש במקום הנוסף, הלא קטן, שתופס מחבר האודיו במכשירי האייפון (ובהמשך אולי גם באייפד) לטובת חומרה נוספת. כמו כן הדבר גם עשוי לדחוף יותר ויותר משתמשים לרכוש אוזניות צד ג', בין אם אוזניות ביטס או אוזניות אחרות בחנויות האפלסטור במעמד הרכישה, דבר שללא כל ספק יהיה לטובתן של יצרניות אוזניות שלפי השמועות כבר מתכוננות ליום בו אפל תעשה את הצעד הראשון לחיסול מחבר האודיו הסטנדרטי.

Apple-iPhone-7-Rumour-UK-Latest-iPhone-7-Roundup-Apple-Earpod-Headphones-Headphone-Jack-3-5mm-Headphone-Apple-iPhone-7-Lightning-401843

יש לציין שאפל כבר מתנסה עם נושא הקישוריות האלחוטית הבלעדית במכשירי iOS, עם השעון – שמגיע ללא מחבר אודיו (ולמעשה ללא שום מחבר באופן רשמי), אליו ניתן לחבר אוזניות אלחוטיות בלבד להאזנה למוזיקה, פודקסטים וביצוע שיחות.

להמשך דיון

 

מקורות: Business Insider ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho