סירי בדרך למק

ע״י

דיווח חדש של האתר 9to5mac מגלה שסירי נמצאת בדרכה למחשבי המק בגרסה הגדולה הבאה של OS X.

 

 

Siri-for-the-Mac

מאז שסירי הוצגה לראשונה באירוע המדיה של אפל באוקטובר 2011, רבים ציפו לבואה של העוזרת הוירטואלית של אפל לליין מחשבי המק. הסיבה לכך הייתה ברורה: משתמשים רבים ראו את הערך המוסף של עוזרת וירטואלית בשימוש היומיומי שלהם במחשב האישי, באופן דומה לסרטון הקונספט של אפל שהוצג לראשונה בשנת 1987. מאז השקתה של סירי עם מכשיר האייפון 4s, אפל הרחיבה את הזמינות של העוזרת הוירטואלית למכשירי iOS אחרים בין אם אייפדים ומכשירי אייפוד טאץ', ובשנה האחרונה סירי אף הגיעה למוצרים חדשים ו/או מחודשים בדמות השעון – בו העוזרת הוירטואלית מהווה ממשק קרדינלי, ובדמות האפל TV החדש – שמגיעה עם שלט חדש וייעודי הכולל מיקרופון שמאפשר לבקש מסירי לחפש תכנים מסוימים, לחזור חזרה אחורה, להציג פרטי מידע ועוד.

כעת נראה שאפל סוף כל סוף מוכנה להביא את סירי גם למחשבי המק, דבר שלפי הדיווח של מארק גורמן מהאתר 9to5mac, יקרה בגרסה הגדולה הבאה של OS X, כאשר הגעתה של סירי תהיה חלק מהפיצ'רים העקריים והמרכזיים של OS X 10.12, המפותחת כיום תחת שם הקוד "פוג'י" (Fuji”). לפי הדיווח אפל חקרה את שילובה של סירי בתוך מערכת ההפעלה השולחנית שלה עוד מ- 2012, וכעת נראה שהחברה מוכנה סוף כל סוף להביא את סירי למק.

על פי הנראה הממשק של סירי במק, ישולב בתפריט העליון של מערכת ההפעלה (Menu Bar) בדומה לאייקון של מנוע החיפוש ספוטלייט (Spotlight), והאייקון של תפריט ההתראות, למרכז ההתראות. בהתאם לכך סירי תקבל אייקון ייעודי משלה בתפריט העליון ולחיצה עליו תפעיל את העוזרת הוירטואלית. כמו כן בשונה מהממשק של סירי על מכשירי האייפון, האייפד והשעון, סירי לא תתפוס את כל המסך אלא הממשק שלה – שנראה זהה לממשק של סירי במכשירי האייפון החל מגרסה 9 – יופיע בחלק העליון הימני של המסך, אולם לפי הדיווח הממשק עשוי להשתנות עד להצגתו הראשונית באירוע ה- WWDC בקיץ הקרוב, ובהחלט עד להשקתה הפומבית של OS X 10.12.

sirifullmac2

סירי למק תקבל גם תת תפריט מלא משלה בהגדרות המערכת של OS X, כאשר המשתמשים יוכלו בחור קיצורי מקשים להפעיל את העוזרת הוירטואלית, במקום ללחוץ על האייקון שלה בתפריט העליון. בנוסף, ניתן יהיה להגדיר כי סירי תופעל בעת האתחול של מערכת ההפעלה, ונראה כי פיצ'ר ה"היי סירי" (Hey Siri) יהיה אפשרי גם במחשבי המק, עם חיבורם לחשמל, דבר שהוא רלוונטי יותר למחשבי המקבוק ופחות למחשבי ה- iMac, המק מיני והמק פרו השולחניים.

בעוד הדיווח הוא בהחלט משמח, הוא לא מציין לאיזה דגמי מק ומקבוק הוא יגיע בכלל וכמו כן האם הגעתה של סירי תהיה מוגבלת לדגמים מסוימים. השאלה עולה מהעובדה שבעבר אפל הגבילה פיצ'רים מסוימים כמו למשל Continuity ו- Handoff בדגמים מסוימים של מחשבי מק, למרות שהם הגיעו עם החומרה המתאימה (בלוטות' 4.0). כך שבהחלט יכול לקרות מצב בו החברה תגביל את הפיצ'רים החדשים ב- 10.12 וביניהם את סירי לדגמים מסוימים.

בנוסף לסירי נראה כי הגרסה הגדולה הבאה של OS X, תכלול גם מספר שיפורים וטוויקים ויזואליים לממשק המשתמש של מערכת ההפעלה, אולם יהיה מדובר בשיפורים ושינויים קטנים ולא בשינוי הויזואלי הנרחב והמקיף ש- OS X זכתה לו עם שיחרורה של Yosemite ב- 2014.

הגעתה של סירי תסמן גובה חדש לעוזרת הוירטואלית של אפל שכעת תהיה זמינה לאורכו לרוחבו של האקוסיסטם של אפל.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho