סכמות של האייפון 5se דולפות ומגלות את העיצוב

ע״י

העיצוב של האייפון 5se מתגלה הודות לסכמות שלו, שהודלפו לרשת, כשנראה כי המכשיר אכן יראה בדיוק כמו האייפון 5/5s.

 

 

iphone5se

בשבועות האחרונים נראה כי הדיווחים סביב האייפון 5se – מכשיר האייפון בגודל 4 אינץ' השמועתי שאפל צפויה להציג באירוע המדיה הקרוב – דעכו מעט, זאת אחרי שהדיווח האחרון בנושא ציין כי המכשיר צפוי להתבסס על החומרה של האייפון 6s, קרי רכיב ה- A9 הכולל בתוכו את רכיב ה- M9, חיישן Touch ID ותמיכה ב- NFC ושירות התשלומים של אפל. כעת האתר 9to5mac מדווח שלפי יצרנית קייסים שככל הנראה קיבלה לידיה מידע מוקדם על העיצוב של המכשיר, האייפון 5se צפוי להיות זהה לחלוטין בעיצובו למכשיר האייפון 5s שאפל השיקה ב- 2013. למעשה נראה כי הקייסים עבור מכשירי האייפון 5/5s יתאימו באופן מלא למכשיר החדש.

דיווח זה סותר במעט דיווחים קודמים שציינו כי האייפון 5se יגיע כאשר החלק הקדמי שלו יהיה מעוגל בסגנון העיצוב של האייפון 6/6s, כאשר הפאנל הקדמי כולל חיפוי של 2.5D מעוגל מעט. התרשימים שסופקו ל- 9to5 על ידי יצרנית הקייסים האלמונית מראים את העיצוב המוכר של מכשירי האייפון 5 וה- 5s, כאשר האחרון עדיין נמכר בתור מכשיר הכניסה לליין האייפונים של אפל, אם כי נראה שהפינות שלו יהיו מעוגלות מעט, אולם לא מעוגלות כמו אלו של מכשירי האייפון 6 וה- 6s.

על פי הנראה ההבדל היחיד מבחינה חיצונית באייפון 5se ממכשירי האייפון 5s הנוכחיים הוא התוספת לצבע הזהוב-ורוד אותו אפל הציגה בסתיו האחרון עם מכשירי האייפון 6s, וצבע זה יצטרף לצבעים הקיימים בליין האייפונים: אפור-חלל, כסוף-לבן וזהוב-לבן. באופן מעניין חלק מהתרשימים של האייפון 5se מראים שאפל התנסתה עם אפשרות להעביר את לחצן הכיבוי/הדלקה לצידו של המכשיר, בדומה למכשירי האייפון 6 וה- 6s. אולם בסופו של דבר לטענתו של מארק גורמן מ- 9to5, הלחצן יהיה ממוקם בחלקו העליון של המכשיר – המיקום הנוכחי של הלחצן במכשירי האייפון 5s. הסיבה לכך היא די ברורה והיא שהזזת הלחצן לצד המכשיר במכשירי ה- 6 וה- 6s, נעשתה משיקולי נוחות בהתאם לגודל המכשיר, בעוד עם מכשיר בגודל 4 אינץ', בין בעיה של נגישות ללחצן. הבדל נוסף שמתגלה מהתרשימים שפורסמו באתר הצרפתי iGen, מראים כי המצלמה של האייפון 5se תבלוט במעט החוצה, דבר הקיים במכשירי האייפון 6 ו- ה- 6s, אולם לא במכשירי ה- 5s.

macgpic-1456351790-197834692038155-sc-jpt

הדבר מעלה מעט תהיה לגבי התרשימים, אולם יתכן מאוד שהמצלמה של האייפון 6 או של ה- 6s תגיע למכשיר החדש והיא זו שמצריכה את המרחק הנוסף של העדשה מחיישן המצלמה, דבר שמתבטא בבליטה. יש לציין שבליטות של המצלמה במכשירי סמארטפון הפכו להיות דבר די סטנדרטי שכמעט כל יצרניות הסמארטפונים הגדולות (למעט אולי שיאומי) מציגות מכשירי דגל בהן העדשה או מכלול המצלמה כולו בולט מעט מהפאנל האחורי של המכשיר.

screenshot-2016-02-24-17-19-19

למרות כל השמועות לגבי הסרת מחבר האודיו הסטנדרטי מדגמי האייפון העתידיים, הסכימות של האייפון 5se מראות שהמכשיר יגיע עם המחבר, וכן חרירי הגריל המוכרים עבור הרמקול והמיקרופון, כשביניהם נמצא מחבר הברק. על פי הנראה המחיר של האייפון 5se יהיה זהה למחיר של האייפון 5s, והדבר עשוי להפוך את המכשיר לאטרקטיבי יותר בשווקים כמו הודו, בהם אפל מרחיבה את תחום הפעילות שלה, במטרה להפוך לשחקנית משמעותית יותר. מעבר לכך נראה כי השוק למכשירי סמארטפון ובפרט אייפונים עם מסך של 4 אינץ' עדיין חי ובועט, כאשר לפי מידע מאפל, כמעט 60% מקהל משתמשי האייפון שלהם, עדיין לא שדרג את המכשירי שלו למכשירי ה- 6 או ה- 6s, מה שמהווה פוטנציאל אדיר עבור מכשירי ה- 5se.

להמשך דיון

 

מקורות: 9to5mac ו- iGen
עריכה, תרגום ותוספות: natisho