5se מינוס 5 ודחייה של שבוע לאירוע האביב

ע״י

אירוע האביב של אפל נדחה לשבוע המתחיל ב- 20 למרץ מסיבות לא ברורות , כשבמקביל מתגלה כי האייפון 5se יקרא פשוט בשם אייפון SE.

 

 

maxresdefault1

בתחילת החודש, אתרי החדשות דיווחו כי אירוע המדיה האביבי של אפל שצפוי להתקיים בחודש מרץ הבא עלינו לטובה, יתקיים ב- 15 לחודש. מידע זה צוין על ידי מספר אתרים שונים – חלקם בעלי מוניטין מצוין לגבי דיווח על אירועי המדיה של אפל. כעת לפי האתרים ReCode ו- BuzzFeed שהיו בין אלו לדווח על תאריך האירוע מלכתחילה, מגלים כי האירוע נדחה מה- 15 למרץ לשבוע ששמתחיל ב- 20, כאשר האתר הקוריאני ציין כבר לפני זמן מה כי נראה שהאירוע צפוי להתקיים ב- 22 למרץ. הסיבות לשינוי לא ממש ברורות. סברה אחת היא שהשינוי נכפה באופן כזה או אחר, לאור הקרב המשפטי בין אפל לבין ה- FBI, כאשר אחד השימועים צפוי להתקיים בסמיכות לתאריך המקורי של האירוע. אפשרות נוספת היא שמדובר בתאריך אותו אפל ייעדה מההתחלה לאירוע, שככל הנראה יהיה קטן יותר מאירועי המדיה האחרונים של אפל, ויתקיים באולם ה- Town Hall הממוקם בקמפוס של אפל בקופרטינו. לאור העובדה שחודש פברואר כבר מגיע לסיומו, נראה שלא נצטרך לחכות זמן רב מדי עד שאפל תשלח את ההזמנות הרשמיות לאירוע, דבר שככל הנראה יקרה כשבועיים לפני האירוע עצמו.

בנוסף לשינוי בתאריך האירוע נראה שאפל גם החליטה לשנות את השם של מכשיר האייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' השמועתי, שכונה עד כה בשם אייפון 5se. על פי הנראה אפל החליטה להשמיט את הספרה 5 מהשם של המכשיר, כך שהוא עשוי להיות מוצג תחת השם "אייפון SE". באופן זה אפל תוכל לשמר את הייחודיות של המכשיר בתור "מהדורה מיוחדת", אולם גם לנתק אותו ממחזור שדרוג מסוים, כאשר לפי דעתו של הבלוגר ג'ון גרובר מהאתר Daring Fireball, אפל עשויה להשאיר את המכשיר בליין האייפונים שלה ולשדרג אותו אחת ל- 18 חודשים רק כדי להשאיר גרסה קומפקטית וזולה יותר של אייפון שתגיע עם חומרה יחסית חדישה. יש להזכיר שלפי השמועות לגבי האייפון SE, המכשיר צפוי להגיע עם רכיב ה- A9 שכולל גם את רכיב ה- M9, קישוריות סלולרית ואלחוטית זהות לאלו של מכשירי האייפון 6s, וכן את רכיב ה- Touch ID שנגזרת שלו היא תמיכה ב- NFC ובשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל.

הסרת ה- "5" מהשם של המכשיר גם לא תהפוך אותו לכל כך מזוהה עם ליין האייפון 5 המיושן כבר, דבר שעשוי לדחוף ולשפר את המכירות של המכשיר בשווקים מתפתחים, כשלאפל יש כבר ניסיון עם השקה של מכשיר אייפון מחודש, דבר אותו החברה עשתה בשנת 2013 עם האייפון 5c, שהיה למעשה אייפון 5 במעטפת עיצוב שונה, "פלסטיקית" וצבעונית.

מכלול המצלמה של האייפון SE משמאל, זה של האייפון 6s מימין.

מכלול המצלמה של האייפון SE משמאל, זה של האייפון 6s מימין.

דבר ברור שהאייפון SE לא יקבל הוא את טכנולוגית ה- 3D Touch, אותה אפל הציגה בליין מכשירי האייפון 6s בספטמבר האחרון. אישוש לשמועות אלו מגיע מהאתר הצרפתי NWE, שפרסם בימים האחרונים תמונות המציגות את מכלול המסך של האייפון SE. תמונות אלו פורסמו לצד תמונות של מכלול המסך של האייפון 6s, ומהן ניתן לראות בברור את העדרו של החיישנים והרכיב הנוסף המאפשר את פיצ'ר ה- 3D Touch. מידע זה כאמור לא אמור להפתיע, אולם הוא מאשש את השמועות בנושא ומגלה שככל הנראה החלטתה של אפל לוותר על הטכנולוגיה ובכך אולי לעכב את קצב האימוץ שלה במקצת, מגיע על חשבון שמירה על תג מחיר נמוך אליו החברה מכוונת עם מכשיר האייפון SE. האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI ציין אל מול קהל המשקיעים שלו כי לדעתו המחיר של המכשיר יהיה בין 400$ לבין 500$, ובעיקרון הוא יהיה זהה כמעט לחלוטין בחומרתו לחומרה של מכשירי האייפון 6s, עד אפילו למודול המצלמה שתהיה מצלמת 12MP ולא מצלמת 8MP, למרות מה שהשמועות הראשונות בנושא גרסו.

בהתאם לכך נראה כי הבידול בין האייפון SE לבין ליין ה- 6s יהיה בגדלי המסך וכמובן בפיצ'ר ה- 3D Touch ויהיה מעניין לראות האם המכשיר הקטן שעשוי להיות די אטרקטיבי עבור משתמשים רבים, ישפר את היקף המכירות של מכשירי האייפון שראו סטגנציה ברבעון האחרון, וצפויות לרדת – זאת בפעם הראשונה מאז השקת האייפון – ברבעון הנוכחי.

להמשך דיון

 

מקורות: Re/Code, 9to5mac, MacRumors ו- NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho