הדלפות הקייסים החלו

ע״י

יצרניות הקייסים השונות החלו להתכונן לקראת מכשירי האייפון SE והאייפון 7, כאשר קייסים ראשונים מודלפים ומאששים פרטים על מכשירי האייפון השמועתיים.

 

 

16148-12790-Screen-Shot-2016-03-09-at-30456-PM-l

מסלול ההדלפות הרגיל של מכשירי ה- iDevice, בין אם מדובר באייפונים ובאייפדים מתחיל בדרך כלל עם הדלפה של תרשים, כשתוך זמן קצר מודלף גם קייס תואם. יש לציין שניתן להתייחס להדלפות אלו בתור מקור מידע יחיד, בדרך כלל, לאור העובדה שבדרך כלל ייצור הקייס נעשה בהתאם לתרשים המתאים, מה שעשוי לא אחת להביא לאפשרות שמדובר באותו המקור: קרי יצרנית קייסים שהשיגה באופן כזה או אחר תרשים עבור המכשיר השמועתי, ובהתאם לתרשים אותו היא הדליפה ייצרה את הקייס.

השלב הבא הוא כמובן הדלפות של חלקים מהמכשיר, בין אם רכיבים בודדים, מכלולים שלמים שמגלים מידע קצת יותר נרחב על העיצוב והשינוי, וכמובן בסוף פאנלים שלמים שמגלים פרטים כמעט מלאים על העיצוב של המכשיר והחומרים.

בהתאם לכך נראה כי אנו נמצאים בשלב הראשוני בהחלט, כאשר לאחרונה הודלף לרשת תרשים המגלה את העיצוב של מכשיר האייפון SE – מכשיר האייפון החדש בגודל 4 אינץ' – אותו אפל צפויה להציג באירוע המדיה הקרוב שעשוי להתקיים בסוף החודש. כעת ובהתאם למסלול שצוין, החלו להגיע לרשת הדלפות של קייסים ייעודיים המתאימים למכשיר האייפון SE. המידע מגיע הן מהבלוג היפני Macotakara והן מיצרנית הקייסים Spigen, כאשר הקייסים שהוצגו על ידם מאששים את הדיווחים לגבי מכשיר ה- SE, לפיהם הוא צפוי להגיע עם עיצוב כמעט זהה לזה של דגמי האייפון 5s. בהתאם לכך גודל המסך יעמוד כאמור על 4 אינץ', ונראה כי מבחינת הפרופיל כמעט לא יהיה הבדל בין האייפון SE לבין האייפון 5s – בין אם מבחינת העיצוב של לחצני הווליום ולחצן הכיבוי/הדלקה שישאר בחלק העליון של המכשיר. כמו כן כפי שניתן לראות מהקייס, האייפון SE יגיע בחלקו התחתון עם רמקול, מחבר ברק, מיקרופון ושקע אודיו סטנדרטי של 3.5 מ"מ.

16148-12792-Screen-Shot-2016-03-09-at-30346-PM-l

כמו כן נראה כי המצלמה ואפילו הפלאש הכפול ישארו דומים, אולם הדבר היחיד שצפוי להשתנות (למעט החומרה) מבחינת העיצוב – הוא המסך הקדמי שיהיה מעט מעוגל יותר – לא נראה באופן ברור בתמונות הקייסים.

במקביל הודלף לרשת הקייס הראשון עבור מכשיר האייפון 7. הקייס מראה כי העיצוב הכללי של האייפון 7 לא צפוי להיות שונה באופן משמעותי מזה של האייפון 6/6s, זאת בהתאם לשמועות בנושא. כמו כן ניתן לראות באופן ברור כי הקייסים מגיעים כשבחלקם התחתון יש חיתוכים למיקום עבור רמקולים (אולי סטריאופוניים), מחבר הברק ומיקרופון, אולם בולט בהעדרו הוא החיתוך עבור שקע האודיו הסטנדרטי, זאת בהתאם לשמועות לפיהן אפל תציג את האייפון 7 ללא מחבר האודיו הסטנדרטי שיוחלף לטובת סטנדרט אלחוטי משופר וכן יכולת לחבר אוזניות באופן חוטי דרך מחבר הברק.

דבר נוסף שניתן לראות מהעיצוב של הקייס של האייפון 7 הוא את החיתוך הגדול יותר עבור המצלמה. לא ברור האם מדובר בהחלטה עיצובית של יצרנית הקייס, או שמא הסיבה לכך הוא השינוי הגדול הצפוי במצלמה של מכשירי האייפון, כאשר השמועות מציינות שאפל עשויה להציג מכלול מצלמה משופר שיגיע עם 2 חיישנים ו- 2 עדשות שיעשו שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שתאפשר שימוש בו זמני של 2 המצלמות – כאשר אחת מהן עשויה להיות עם זום מוגדל יותר – דבר שיכול להביא את המצלמה של מכשירי האייפון לקרובה יותר באיכותה וביכולתה למצלמת DSLR.

screen-shot-2016-03-09-at-10-46-03

יש לציין כי השמועות לגבי המצלמה המשופרת הנ"ל מציינות כי המצלמה הזו צפויה להגיע רק לדגם מסוים בליין האייפון פלוס, שעשוי להקרא בשם האייפון פרו, אולם לא ניתן לבטל את האפשרות שאפל תציג את המצלמה המשופרת באופן כזה או אחר בכל ליין מכשירי האייפון 7. מה שבטוח הוא שיש עוד זמן לא מבוטל עד להצגת ליין האייפון 7 ובהתאם לכך מוזר לראות הדלפות של קייסים בשלב כה מוקדם, בו שינויים עדיין יכולים להעשות.

להמשך דיון

 

מקורות: SpigenMacotakara ו- OnLeaks
עריכה, תרגום ותוספות: natisho