אפל "תכניס אתכם ללופ" ב- 21 למרץ

ע״י

עכשיו זה רשמי. אפל שולחת הזמנות לאירוע המדיה שיתקיים ב- 21 למרץ בו החברה התציג מוצרים חדשים.

 

 

appleinvitemarch21

אחרי שהדיווחים לגבי אירוע המדיה האביבי, שהיה "אמור" להתקיים ב- 15 למרץ, ציינו כי החברה החליטה לקיים את האירוע בשבוע של ה- 20 למרץ. אפל שולחת הזמנות רשמיות לאירוע המדיה בו החברה מבקשת "לתת לה להכניס אתכם ללופ" – Let us loop you in. הוספה של שורה אניגמטית היא המשך למסורת ארוכה מאוד של הזמנות לאירועי מדיה מצידה של אפל, כשהפעם ההזמנה הנקיה למדי כוללת רק חלק מהלוגו של אפל כאשר רק ה"עלה של התפוח" מגיע עם צבעים בולטים יותר של זהוב וזהוב וורוד – הצבעים האחרונים שאפל הוסיפה לליין האייפון ב- 3 השנים האחרונות. ההזמנה האניגמטית עשויה לרמז על כך שבאירוע אפל תציג, בהתאם לשמועות בנושא, רצועות חדשות עבור השעון וביניהן גרסה שחורה לרצועת ה- Milanese Loop שהודלפה בטעות על ידי אפל לפני מספר חודשים בחנות האונליין הצ'כית של החברה. דיווחים נוספים מציינים שאפל צפויה גם להציג ליין חדש של רצועות עבור השעון, שיהיו עשויות מחומרים חדשים ואולי אפילו ניילון איכותי, זאת אחרי שבאירוע המדיה האחרון שהתקיים בחודש ספטמבר, אפל הציגה צבעים חדשים לרצועות הספורט של השעון.

אולם רצועות עבור השעון אינן גורם מספק לקיום של אירוע מדיה, גם אם מדובר באירוע מדיה קטן יחסית שבהתאם לגודלו יתקיים באולם ה- Town Hall של אפל, הממוקם בקמפוס של החברה בקופרטינו. יתכן מאוד שמדובר באירוע המדיה הפומבי האחרון שיתקיים באולם זה, זאת לאור העובדה שעד השנה הבאה, אפל צפויה לעבור לקמפוס ה"חללית" שלה שכולל אולם אירועים מפואר ומרשים אותו אפל חשפה לאחרונה בפני האתר Mashable.

כפי שדווח עד כה, באירוע אפל צפויה להציג את מכשיר האייפון SE, בגודל ה- 4 אינץ', שלפי הדיווחים יהווה שדרוג חומרה משמעותי עבור האייפון 5s. בהתאם לכך מכשיר האייפון המחודש יגיע עם העיצוב של דגם ה- 5/5s, אם כי נראה שהמסך יהיה מעוגל מעט בדומה למסך של ליין ה- 6/6s, כדי לשפר את חווית השימוש בממשק של iOS שתומכת ניווט באמצעות מחוות של "סחיבה" מצידי המסך. מכשיר ה- SE צפוי להגיע עם החומרה של דגמי ה- 6s, מה שאומר רכיב A9, כ- 2GB של זכרון RAM (אם כי אפל יכולה בקלות להחליט לקצץ זאת כדי לשמור על עלויות) ואולי אפילו מצלמת 12MP, אם כי לא תהיה הפתעה גדולה אם יגלה שאפל תחליט גם לחסוך בנושא זה ולהציג את המכשיר עם מצלמת 8MP בלבד. בנוסף המכשיר יגיע עם Touch ID ורכיב NFC לתמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל שתפוצתו החלה להתרחב ברחבי העולם בחודשים האחרונים, עם השקה מרשימה מאוד בסין, שהביאה תוך 48 שעות לרישום של מעל ל- 3 מיליון כרטיסי אשראי בשירות.

macgpic-1456351790-197834692038155-sc-jpt

השמועות גם מציינות שהאייפון SE צפוי להגיע בצבעים: אפור חלל, לבן כסוף, זהוב לבן וזהוב-וורוד לבן, מה שעשוי להיות מרומז דרך הצבעים בהזמנה.

כמו כן החברה גם צפויה להציג דגם בגודל של 9.7 אינץ' של האייפד פרו, זאת אחרי שתחילה הדיווחים סברו שמדובר באייפד אייר 3, אולם מאז התברר כי יכול להיות שמדובר בדגם קטן יותר של אייפד פרו. דגם חדש זה של אייפד, יגיע עם רמקולים סטריאופוניים, רכיב A9 או A9X עוצמתי, מחבר חכם לחיבור מקלדות ואביזרים פריפריאליים באופן ישיר למכשיר ומצלמה אחורית משופרת שלראשונה במכשירי האייפד, תגיע עם פלאש. שדרוג זה למצלמה האחורית של האייפד, היא הודאה רשמית מצידה של אפל כי מכשירי האייפד הפכו מאז השקתם לכלי לצילום. כמובן שלא מדובר במתחרה לאייפון, אולם בעוד בהתחלה נראה שלצלם עם האייפד (או כל טבלט אחר) הוא מטופש, שהרי המשתמשים הצביעו עם הרגליים שלהם ובפרט בתחום צילום הוידאו. הסיבה לכך היא יכולת הצילום האיכותית, אולם בפרט העריכה הנוחה ישירות על מכשירי האייפד בשימוש עם אפליקציות כמו iMovie או אפליקציות צד ג' אחרות.

באירוע אפל גם צפויה להשיק את גרסה 9.3 שנמצאת בשלבי בטא מתקדמים, זאת אחרי שרק לאחרונה אפל שיחררה את הבטא השישית של הגרסה שצפויה להביא עימה פיצ'רים חדשים כמו Night Shift אולם חשוב יותר עבור קהל המשתמשים הישראלי הוא תמיכה בעברית לסירי.

iOS 93 beta 2

יש לציין שהאירוע מתקיים יום אחד לפני שימוע חשוב מאוד במאבק האחרון של החברה עם הממשל הפדרלי האמריקאי, לגבי האבטחה של מכשירי האייפון ובכלל. מאבק שהפך להיות תקשורתי, אחרי שה- FBI החליט לפרסם את צו הבקשה המשפטית, לפיו אפל צריכה לפתח גרסה ייעודית של iOS שתכיל מנגנון אבטחה מוחלש שיאפשר ל- FBI לפרוץ את מכשיר האייפון 5c של המחבל מסן ברנרדינו. בהתאם לכך אין זה מן הנמנע שאפל תנצל את הבמה הפומבית כדי להמשיך את הבליץ התקשורתי שלה כנגד ה- FBI, בליץ שהחל בראיון של טים קוק לרשת ABC והמשיך דרך ראיונות של קרייג פדריקי, סגן הנשיא הבכיר באפל לפיתוח של iOS ו- OS X וכן של אדיו קיו, סגן הנשיא הבכיר באפל לשירותי רשת – בהם תקפו הבכירים את הבקשה של ה- FBI וציינו שמדובר בפגיעה באבטחה שעשויה ליצור השלכות מרחיקות לכת בעתיד, שיפגעו בפרטיות המשתמשים.

הפרסומים האחרונים בתקשורת יצרו שינוי בדעת הקהל האמריקאית בימים האחרונים, כאשר סקרים חדשים מגלים שרוב הקהל האמריקאי תומך כעת באפל אחרי הבנה ברורה יותר לגבי הנושא. כמו כן לצידה של אפל נאספו חברות טכנולוגיה ותקשורת רבות, וכן אושיות רבים מתחומים שונים ומגוונים כמו אבטחה ועוד.

האירוע יהיה משודר בסטרים חי ויהיה ניתן לצפות בו דרך דפדפן הספארי במכשירי אייפון, אייפד ואייפוד טאץ' החל מגרסה 7 ומעלה. מחשב מק עם גרסה 10.8.5 ומעלהעם ספארי בגרסה 6.0.5 וכן במכשירי אפל TV (דור 2 ו- 3 בגרסה 6.2 ומעלה או אפל TV דור 4). בנוסף האירוע יהיה זמין גם למשתמשי חלונות 10 בצפייה דרך דפדפן ה- Edge.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה ותוספות: natisho