שמועה | האייפון SE יגיע עם יכולות צילום 4K

ע״י

רגע לפני אירוע האביב של אפל, מגיעה שמועה חמה, וטרייה במיוחד המציינת כי האייפון SE השמועתי יגיע עם מצלמה בעלת יכולות צילום 4K.

 

 

iPhone SE

אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לאירוע האביב של אפל שייערך בתאריך ה-21 למרץ, בו על פי השמועות הרבות, אפל הולכת להציג לנו שלל רצועות חדשות לשעון החכם שלה, ובין היתר גם את רצועת ה-Milanese שהודלפה בטעות בחנות האונליין הצ׳כית שלה, אך מעבר לרצועות לשעון, הולכת אפל להציג, על פי השמועות, את מכשיר האייפון SE (מהדורה מיוחדת באנגלית) בעל מסך ה-4 אינץ׳, ומעבד ה-A9 האימתני השוכן נכון להיום במכשירי האייפון 6S וה-6S פלוס האחרונים של החברה.

על פי הדלפה של הרגע האחרון, עולה כי במהלך סרטון ההדמיה של מכשיר האייפון SE אשר יוקרן במהלך האירוע, ישנה סצינה המציגה תמונות שנלקחו בעזרת מכשיר האייפון השמועתי, כשאלה בעלי רזולוצית 4K – דבר המעיד על השוואתו של מכשיר האייפון הקטן לאחיו הגדולים יותר. במידה ודבר זה יאושר בסופו של יום באירוע המדיה של החברה, דבר זה יאשר את השמועות הרבות אשר גרסו כי מכשיר האייפון הקטן יהיה בעל חומרה דומה לזה של מכשירי האייפון 6, אך יהיה בעל מסך קטן מהם ובעל צורה המזכירה יותר את מכשירי האייפון 5s עם קצוות מעוגלים יותר.

נכון לרגע זה, אין בידינו אימות כי אכן מדובר על הדלפה בעלת בסיס אמת אשר ניתן לסמוך עליה, וכמו כן מקור ההדלפה אינו מוכר במיוחד, כך שכלל הספקולציות הנ״ל צריכות להילקח בחשבון. אך על אף כל האמור, יתכן כי בכל זאת מדובר על מידע אמיתי ואמין לאור שלל ההדלפות שהיו במהלך החודשים האחרונים, ובנוסף אליהם, הדלפה נוספת אשר הציגה חלקים מהמכשיר לכאורה מתוך שרשרת האספקה של אפל במזרח.  בעוד המכשיר המדובר לא הולך להציג ככל הנראה יכולות 3D Touch כפי שקיים אצל אחיו הגדולים, וזו ככל הנראה על מנת לבדל אותו בכל זאת ממכשירי הדגל של החברה, ועל מנת להימנע מקניבליזציה של מכשיר האייפון SE השמועתי במכירותיהם של מכשירי האייפון 6s וה-6s פלוס, המכשיר הנ״ל יגיע ככל הנראה עם מצלמת 12 מגה פיקסל בעלת יכולות צילום Live Photos כמו מכשירי האייפון 6s', וכמו כן יגיע עם שבב NFC המאפשר שימוש בשירות ה-Apple Pay.

מקור נוסף המאשש את השמועה לגבי יכולות הצילום של מכשיר האייפון SE הגיעו עוד בחודש שעבר כאשר דווח ברחבי הרשת כי מכשיר האייפון הנ״ל יגיע עם מעבד ה-A9 העוצמתי של אפל. מעבד זה אשר כאמור נמצא כבר כיום במכשירי הדגל האחרונים של החברה, מגיע עם יכולות עיבוד תמונה גבוהות במיוחד כאשר מכשירי האייפון 6s יוכלים לצלם כבר כיום סרטוני וידאו באיכות 4K ב-30 פריימים לשניה, סרטוני Slow Motion באיכות Full HD ב-120 פריימים לשניה, וצילום סרטוני וידאו Slow Motion בעלי רזולוציית 720p ב-240 פריימים לשניה. במידה ואכן מעבד זה יותקן לתוך קרביו של המכשיר הנ״ל, אין מן הנמנע שאפל לא תאפשר לו לנצל את יכולותיו המלאות ואולי אף גבוהות יותר (לאור יתרונו של המכשיר בגודל המסך הפיזי שלו, אשר יוריד את כמות הנתונים שעל המעבד לעשות בכל רגע נתון), ובכך יביא את חוויית הצילום של מכשירי הדגל שלה גם למכשיר הקטן יותר.

אנו באתר אייפונס ישראל נלווה את אירוע האביב של אפל כמיטב המסורת עם דיווחים חיים בעמוד הראשי של האתר, ואנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולחזות האם באמת אפל הולכת להשיק את מכשיר האייפון SE.

מקור: Apple Insider
תרגום, עריכה ותוספות: ebest.