הצצה ראשונה לאייפון 7?

ע״י

תרשימים של מה שנראה כמו האייפון 7 דולפים לרשת, כשבמקביל היוטיובר Lewis Hilsenteger מנתח את הקייס של האייפון 7 שהוצג לאחרונה.

 

 

iPhone 7 & 7 Pro

השבוע שעבר היה עמוס הדלפות לגבי מכשירי האייפון 7, כאשר לרשת הודלפו תרשימים המציגים מבט ראשון (ויתכן מאוד שלא סופי) לעיצוב של מכשירי האייפון 7 השמועתיים. עד כה נחשפו התרשימים של מכשירי האייפון SE, אותם אפל צפויה להציג באירוע המדיה שיתקיים מחר, אולם כעת נראה כי סצינת ההדלפות מכוונת כלפי מכשירי האייפון 7. בתרשימים שהודלפו על ידי האתר הצרפתי NWE, המזכירים מאוד את התרשימים שהודלפו לפני כשנתיים והציגו את העיצוב של מה שהתברר להיות מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, ניתן לראות את הפאנל האחורי של מכשירי האייפון 7. על פניו נראה כי העיצוב הכללי של האייפון 7 יהיה דומה מאוד לזה של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, אולם כבר מההדלפות ניתן לבחין במספר הבדלים. הראשון הוא בגודל המצלמה ובמיקום שלה, כאשר ניתן לראות שהמיקום של המצלמה נוטה יותר לכיוון הפינה השמאלית של הפאנל האחורי של המכשיר (כשהוא פונה אלינו), וכן שהמיקום של המצלמה הוא גבוה במעט. כמו כן ניתן לראות שגודל העדשה וככל הנראה המצלמה עצמה וסביר להניח גם החיישן גדולים יותר מאלו של המצלמות של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, ואפילו בגרסת הפלוס הגדולה יותר.

בהתאם למיקום של העדשה גם המיקום של המיקרופון והנורת הפלאש שונו במקצת, אולם נראה כי הגודל שלהם לא השתנה, מה שאומר שבגזרה זו לא צפוי להיות שינוי מהותי. התרשימים גם מרמזים על כך כי למרות השיפור במצלמה, נראה כי בניגוד לעיצוב של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, הפעם עדשת המצלמה תהיה שטוחה יותר ולא תבלוט מעבר לפאנל האחורי.

עוד ניתן לראות הוא שבהתאם לשמועות בנושא, נראה כי פסי האנטנה בפאנל הגב שונו, כאשר לפי התרשימים אפל הסירה את פסי האנטנה שהיו ממוקמים במרכז של החלק התחתון והעליון של הפאנל האחורי, והשאירה רק את הפסים המעוגלים שבצידי הפאנל. עיצוב זה נותן למכשיר מראה חלק ונקי הרבה יותר, תוך כדי שהוא שומר על טכנולוגיית האנטנות המתקדמת שאפל הציגה במכשירי האייפון 4, בהם החברה הטמיעה את האנטנה החיצונית של המכשיר בפס הסובב את המכשיר, ומאז שיכללה את הטכנולוגיה הזו עוד ועוד.

Screen-Shot-2016-03-14-at-08.28.29-800x699

לטענת המקור של האתר NWE, עולה כי האייפון 7 צפוי להיות דק יותר בכמילימטר וכי נראה כי בתרשימים בולט בהעדרו מחבר האודיו הסטנדרטי, זאת בהתאם לשמועות לפיהן אפל צפויה להרוג את המחבר ההיסטורי, לטובת חיבור חוטי דרך מחבר הברק, אולם המטרה העקרית היא לקדם חיבורי אוזניות אלחוטיים, יתכן ואולי על ידי השקת פרוטוקול תקשורת משופר שיאפשר גם העברה טובה יותר של תכני אודיו ובאיכות גבוהה יותר.

יצרניות הקייסים לא מחכות יותר מדי ונראה שבהתאם לתרשימים אלו, הן החלו כבר לייצר קייסים עבור מכשירי האייפון הבאים. קייסים אלו הדלפו לרשת לפני מספר שבועות, וכעת היטיובר Lewis Hilsenteger מהערוץ Unbox Therapy חקר את הקייסים הללו באופן מעמיק יותר. באופן לא מפתיע Hilsenteger גילה כי הקייסים המדוברים מציגים את אותם המאפיינים של התרשימים קרי: מצלמה גדולה יותר שממוקמת באזור שונה בפאנל האחורי, עובי מעט דק יותר וחיתוך שונה בחלק התחתון של המכשיר, שמראה כי אפל אכן עשויה לבטל את מחבר האודיו הסטנדרטי בליין מכשירי האייפון הבאים. לא ברור האם הדבר קשור או לא, אולם נראה כי החיתוך למחבר הברק גדול יותר, מה שעשוי להעיד על כך שאפל רוצה שיצרניות הקייסים יאפשרו חיבור של מתאם לאוזניות שאולי יגיע עם המכשיר, או אולי ימכר בנפרד, ויאפשר חיבור של אוזניות עם מחבר האודיו הסטנדרטי למכשיר.

דבר נוסף שבולט בהעדרו הוא מודול המצלמה הכפול השמועתי, אותו אפל צפויה להציג במכשירי האייפון הבאים שלה, אם כי השמועות גורסות שפיצ'ר זה יהיה זמין אך ורק במכשירי האייפון 7 פלוס, ואולי אפילו רק בדגמים נבחרים יותר שיושקו תחת השם "אייפון פרו". באופן מעניין יום לפני פרסום התרשימים החדשים, האתר NWE הציג תמונות של מה שנראה כמו מודול המצלמה הכפולה של מכשירי האייפון 7, אולם חקירה מעמיקה יותר גילתה שמדובר במודולים שפורסמו ברשת כבר בחודש ינואר, ויתכן מאוד שבכלל ומדובר במודולי המצלמה של מכשיר ה- G5 של LG, שכולל מצלמה כפולה. מה שכן תמונות די מפוקפקות שהודלפו לרשת מציגים מה שנראה על פניו את האייפון 7 פרו, עם העיצוב החדש, המצלמה הכפולה ואפילו את המחבר החכם שאפל הציגה במכשיר האייפד פרו, בחודש ספטמבר האחרון, שמאפשר חיבור פיזי של מקלדת למכשיר.

האתר הרוסי Feld & Volk יצר רינדורים בהתאם לתמונות אלו, כשלטענת האתר עולה כי ממקורותיו כל מכשירי האייפון 7 יגיעו עם מצלמה כפולה, כאשר המכשירים יהיו גם דקים יותר, כאשר העובי של האייפון 7 יעמוד על 6.1 מילימטר, זאת בהשוואה לעובי של האייפון 6s שעומד על 7.1 מילימטר. בהתאם לכך ברור כי עדיין ישנה מחלוקת לגבי העיצוב של מכשירי האייפון 7, כאשר גם העדויות ה"מאוד לא מדעיות" מציגים תמונות שונות בנושא, דבר שמתאים לשמועות שפורסמו כי אפל מתנסה עם מספר עיצובים עבור מכשירי האייפון הבאים ולאור העובדה שיש עוד כמעט חצי שנה עד להצגתם, עוד הרבה יכול להשתנות בגזרת העיצוב שלהם ואפילו בפיצ'רים, זאת בהתאם ליכולתה של אפל ושל שותפותיה לייצור המכשיר והרכיבים לעמוד בדרישות של החברה.

battery1

דיווח נוסף בהקשר של מכשירי האייפון 7, מגיע מהאתר הסיני Digi.tech, שפרסם לאחרונה תמונה של כביכול הסוללה של האייפון 7. בתמונה ניתן לראות שאם אכן מדובר בסוללה של האייפון 7, שהרי זו סוללה של כ- 7.04 וואט, אם כי תמונה המוצגת לא ניתן לראות את קיבולת הסוללה. אך עם זאת לאור העובדה שגם הסוללה של מכשירי האייפון 6 היא סוללה של כ- 7 וואט, סביר להניח שמדובר בקיבולת דומה, כשמשמעות הדבר היא שאפל מעלה שוב את קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון, אחרי שהיא הורידה אותם במקצת בדגמי ה- 6s, עקב אילוצי חומרה שהכתיבה ההוספה של טכנולוגיית ה- 3D Touch.

כמובן שיש לקחת את ההדלפות הללו בגדר שמועות, אולם ניראה כי אתרי השמועות וההדלפות מתחילים להתמקד במכשירי האייפון הבאים של אפל ואין ספק שבחודשים הבאים התמונה תתבהר עוד יותר.

להמשך דיון

 

מקורות: Digi.techmacrumors, NWE ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho