שמועה | אייפון 4 בגודל 5.8 אינץ' עם מסך OLED מעוקל

ע״י

האנליסט Ming-Chi Kuo טוען שאפל צפויה לשדרג את דגם הפלוס לגודל של 5.8 אינץ', שיגיע עם מסך OLED מעוקל ועם קונספט העיצוב של האייפון 4.

 

 

5.8 inch screen iphone

אם העובדה שאפל השאירה באופנה את העיצוב בן ה- 4 שנים של האייפון 5/5s, עם הצגת האייפון SE באירוע המדיה האחרון שלה, מראה שלאפל אין בעיה להשתמש בעיצוב ישן של החברה, אז נראה כי בשנה הבאה הדברים עשויים להיות אפילו יותר נוסטלגיים, זאת לאור דיווח חדש שמגיע מהאנליסט הידוע  Ming-Chi Kuo מחברת KGI שטוען שלפי מקורותיו, אפל תציג בשנה הבאה (2017) דגם של אייפון בגודל של 5.8 אינץ' עם מסך OLED מעוקל. הדיווח בנושא החל בתחילת חודש מרץ, כאשר DigiTimes דיווח על כך שאפל עובדת על דגם שכזה לליין האייפונים שלה. יש לציין שלאפל יש מספר פטנטים – שהתגלו בשנים האחרונות – לגבי שימוש במסך מעוקל ולצד הדיווחים לפיהם אפל מעוניינת לעבור להשתמש בטכנולוגיית OLED עבור מסכי האייפונים שלה, הדבר יהיה אפשרי בהחלט לאור המאפיינים הטכנולוגיים של מסכי OLED, אותם הציגו בשנים האחרונות LG אולם בפרט סמסונג, שליטשה את הנושא והמשיכה להשתמש במסכים מעוקלים בליין ה- Edge של ליין הגאלקסי S שלה, אותו החברה הציגה בשנה שעברה.

השימוש במסך מעוקל בליין ה- Edge מאפשר לסמסונג להציג פונקציונליות נוספות, אולם בעיקר לצמצם את מסגרות הצד של המסך ולהציג מכשיר בעל מסך גדול בממדים קטנים יחסית, מצב המאפשר לדגם ה- Edge להיות קומפקטי יותר מדגם הפלוס, אך להגיע עם מסך באותו הגודל. מצד שני למסך המעוקל יש גם חסרונות והם בכך שהתמונה מתעוותת בעיקולי המסך, כשלכך מתווספת בעיה נוספת הקשורה לזיהוי כריות היד בעיקולי המסך – אם כי מדובר בעיקר בבעיה בתוכנה ולא בחומרה וכידוע תוכנה מעולם לא הייתה הצד החזק של סמסונג.

האתר Macrumors בדק ומצא כי הגדלה של מסך האייפון פלוס מ- 5.5 אינץ' ל- 5.8 אינץ' תוך שמירה על אורך (גובה) המסך מביאה תוספת של 7.25 מילימטר בכל אחד מצידי המסך, שמאפשרים בעיקרון לעטוף את צידי המכשיר עם מסך. קונספט זה מזכיר מאוד את העיצוב של ה- Edge, מה שגורם ל- Ray Soneira מהאתר DisplayMate להסיק שהאפשרות שאפל תבחר ללכת בכיוון דומה לזה של סמסונג, הוא לא קטן.

iphonewraparounddisplay-800x511

אולם הדיווח של Kuo מגלה גם פרטי עיצוב של אותו מכשיר בעל ממדים של 5.8 אינץ', כאשר לטענת האנליסט אפל רוצה להתרחק מהעיצוב הכולל גוף מתכת יוניבודי, שהפך מאז הצגת האייפון 6 וה- 6 פלוס למעין סטנדרט בעולם הסמארטפונים. בהתאם לכך Kuo מציין שהאייפון הנ"ל יגיע עם עיצוב בקונספט העיצוב של האייפון 4 אותו אפל הציגה בשנת 2010, קרי פאנל גב מזכוכית ופס מתכת העוטף את המכשיר ומשמש בתור האנטנות שלו. באופן משעשע אפל התרחקה מהעיצוב הזה, אחרי לא מעט טענות לגבי השבריריות של מכשיר שכזה, דבר שלא מנע מיצרניות סמארטפונים אחרות ללכת בדרכה של אפל עם עיצוב דומה, דבר שניתן לראות במכשירי נקסוס שונים ואפילו בדגמי הגאלקסי S שהושקו בשנתיים האחרונות. מכשיר זה שיגיע עם מסך OLED מעוקל, יבוא לטענת Kuo עם יכולת טעינה אלחוטית ויכולות זיהוי ביומטריות נוספות (פנים או קרנית).

במילים אחרות עולה כי העיצוב אמור להיות מעין שילוב של מכשירי האייפון 6/6s עם העיצוב של האייפון 4/4s, מה שאמור להיות מעניין למדי.

בדיווח שלו Kuo גם מציין שהצגת מכשיר שכזה תלויה בהספק של יצרניות המסכים לייצר בתפוקה מספיקה היקף גדול של אותם מסכי OLED מעוקלים הדרושים למכשיר שכזה, זאת בעקבות היקף המכירות העצום של מכשירי האייפון. יש לזכור שלמרות שסמסונג מקדמת באופן ניכר את מכשירי ה- Edge היקף המכירות הכללי של סמסונג לליין הפרימיום שלה נאמד בכמה עשרות מליונים לכל היותר (ההערכות הן לאזור ה- 30 מיליון), היקף מכירות המהווה פחות מחצי (בממוצע) להיקף המכירות של מכשירי האייפון ברבעונים האחרונים. בהתאם לכך Kuo מציין שאם היקף הייצור של מסכי ה- OLED המעוקלים יהיה מספיק, אפל תציג את מכשיר האייפון בגודל ה- 5.8 אינץ' במקום דגם הפלוס הנוכחי. אולם במידה והדבר לא יתאפשר, החברה תציג את הדגם כדגם פרימיום לליין הפלוס, שאולי יגיע עם השם "פרו".

iPhone 6s line

בכל אופן, ככל שמכשירי הסמארטפון מתבגרים ומגיעים לבשלות, אפל מתחילה להתנסות יותר ויותר עם גיוון ההיצע וההיצע של ליין האייפונים, דבר שהחל בשנת 2014 עם הצגת גודל הפלוס, לצד גודל ה- 4.7 אינץ'. והשנה עם העדכון המשמעותי מאוד שהתבטא לדגם ה- SE.

להמשך דיון

 

מקורות: Macrumors ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho