זהירות | באג הלינקים בגרסה 9.3

ע״י

היקף הולך וגדל של משתמשים ששדרגו לגרסה 9.3, מדווח על באג מוזר הקשור לפתיחת לינקים מאפליקציות שונות. אפל כבר מודעת ועובדת על פיתרון.

 

 

ios-8-safari-tips_thumb800

על פניו נראה היה שמחזור הבטא הארוך של גרסה 9.3, שלווה גם בבטא פומבית, היה אמור לצמצם את סוגיית הבאגים. אולם לא כך הדבר. ימים ספורים אחרי השקתה של גרסה 9.3, מתגלה באג מוזר הקשור לפתיחת לינקים מהאפליקציות המובנות ואפליקציות צד ג' בדפדפן הספארי. הבאג המוזר מופיע כאשר מנסים ללחוץ על לינק, בין אם לחיצה ארוכה או לחיצה רגילה, באפליקציות שונות והוא מתאפיין בכך שהלינק לא עולה, הדפדפן קופא ו/או קורס. מקרים חמורים יותר של הבאג יוצרים מצב בו דפדפן הספארי לא נפתח אחרי הקריסה שלו.

על פניו נראה שמדובר בבאג הקשור לגרסה 9.3 עצמה, אולם משתמשים מדווחים על סימפטומים דומים גם על גרסה 9.2.1, מה שאומר שיתכן שמדובר בבעיה נרחבת ושונה שלא קשורה באופן ישיר דווקא ל- 9.3, שבמהלך הבטא (מפתחים ופומבית) הראתה סימני יציבות ואחת על כמה לא התגלו סימנים לבאג המוזר הזה, שבתחילה לאור העובדה שהוא החל מספר ימים אחרי שיחרורה של 9.3, קשור לדליפת זכרון כזו או אחרת בגרסה 9.3.

היקף הבא נראה די נרחב, כאשר משתמשים רבים פנו לפורום התמיכה של אפל וכן לחשבון התמיכה של אפל בטוויטר. אפל מבחינתה עדיין לא התייחסה באופן פומבי לבעיה, מה שאומר שהחברה ככל הנראה עדיין חוקרת את הנושא. אולם נראה כי החברה מודעת לבעיה והיא מכירה בה, זאת כאשר בפורום התמיכה של אפל, החברה ציינה שהיא מודעת לבעיה ופועלת לפתור אותה במהירות האפשרית.

משמעות הדבר היא שאם עדיין לא עדכנתם לגרסה 9.3, אולי כדאי לחכות מעט, עד שאפל תפתור את הנושא – דבר שצפוי לקרות בימים הקרובים, בין אם מדובר בנושא הקשור לתשתיות או שאולי למשהו בסיסי יותר ב- iOS דרך עדכון גרסה. לאור העובדה שגרסה 9.3 שווקה באופן נרחב למדי ושהיא כוללת היקף לא קטן של פיצ'רים חדשים, בין אם מדובר בסירי בעברית, פיצ'ר ה- Night Shift החדש או היכולת לנעול פתקים עם ססמא או טביעת האצבע סביר להניח שהיקף האימוץ של 9.3 הוא גבוה למדי ובהתאם לכך הסבירות לשיחרור בזק של עדכון שיפתור את הבעיה – לאחר שהיא תבודד – גבוה יותר.

כמו כן יש לציין כי דבר שמשפר את הנושא ופותר (אולי באופן זמני) את הבאג הוא סגירת רינדור ה- Java בדפדפן הספארי, תחת הגדרות הדפדפן הממוקמות באזור ההגדרות המתקדמות.

IMG_0721

באג זה מצטרף לבאג נוסף הקשור לגרסה 9.3 וליתר פירוט לעדכון הגרסה במכשירי אייפון 5s ומטה או אייפד 2 (והמיני המקורי), שגרם למכשירים שעודכנו להתקע במהלך העדכון. אפל שלפה את העדכון לדגמי ה- iDevices הישנים יותר, עד שהיא תתקן את הבעיה תוך כדי שהיא מציינת שבינתיים משתמשים שהמכשיר שלהם נתקע, יכולים לעדכן את המכשיר דרך איטיונס, אם כי הדבר מצריך רסטור ובהתאם לכך עשוי למחוק מידע שלא גובה.

כל אלו הופכים את הכוכבית לגבי העדכון לגרסה 9.3 לגדולה יותר ובינתיים אנו ממליצים לחכות עם העדכון, עד שהבעיות הנ"ל יתוקנו.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- 9to5mac
תודה לרונן שהפנה את תשומת ליבי לנושא
עריכה ותוספות: natisho