אפל משחררת את 9.3.1 לתיקוני באגים

ע״י

אמש אפל שיחררה את עדכון התחזוקה 9.3.1, לתקן את הבאגים השונים בגרסה 9.3. הפעם ההמלצה לעדכן בלי כוכביות.

 

 

iOS931-2

שבוא אחרי השיחרור הרשמי של גרסה 9.3, אפל משחררת את עדכון 9.3.1 תחת המספור: 13E238 כעדכון דרך האוויר (OTA) השוקל כ- 35MB. עדכון זה שהוא עדכון התחזוקה הראשון של גרסה 9.3, אותה אפל הציגה לראשונה לפני כ- 3 חודשים ומאז בדקה אותה בסדרה של 7 גרסאות בטא שונות ששוחררו הן לקהילת המפתחים והן לקהל משתמשי הבטא הפומבית, מתקן מספר באגים ובעיות שצפו לאוויר אחרי שעדכון 9.3 הושק. בעיות אלו כוללות 2 אלמנטים: הראשון הוא בעיית אקטיבציה למכשירי אייפד ואייפון ישנים יותר שניסו לעדכן לגרסה 9.3. בעיה זו ניתן היה לפתור במספר דרכים ביניהם: ביצוע העדכון דרך איטיונס או ביצוע רסטור. אולם תוך ימים ספורים אפל משכה את העדכון למכשירים הישנים יותר שהושפעו מהנושא ולפני מספר ימים היא שיחררה מחדש את עדכון 9.3 למכשירים אלו.

אולם הדבר לא פתר באג חמור יותר שהתגלה זמן קצר אחרי השקתה של גרסה 9.3, הקשור ללינקים אוניברסליים – פיצ'ר חדש שאפל הציגה כחלק מגרסה 9 – שמאפשר Depp linking, כלומר גישה עמוקה בין לינקים לבין אפליקציות. פיצ'ר זה מאפשר להגדיר מצב בו לינקים הקשורים לאתרים ולשירותים שונים יפתחו את הלינק בתוך האפליקציה, במקום לפתוח את האתר. כך למשל לחיצה על לינק שמביא את המשתמש לדף באתר של שירות Booking.com, יפתח את הדף רלוונטי בתוך האפליקציה – במידה והיא מותקנת במכשיר. הבעיה היא שאתרים מסוימים יצרו קובץ הגדרות והפניה עצום ממדים שגרם לדפדפן הספארי לקרוס ועל הדרך לעשות בעיות בפתיחה של לינקים באופן כללי.

לבעיה זו הוצגו מספר פתרונות ברשת, ביניהם הסרה של אפליקציות מסוימות, כניסה למצב טיסה והתקנתן מחדש דרך איטיונס, תוך כדי ביצוע ריקוד גשם. על פניו נראה כי הפתרון הזה היה מוצלח, אולם הטרחה סביבו ועצם העובדה שאפל ציינה שהיא מודעת לבעיה ושהיא עובדת על עדכון שיפתור אותו, יצרה מצב שמי שניתקל בבעיה באופן ישיר, יכל היה לחכות. ואכן אמש, כאמור, אפל שיחררה את עדכון 9.3.1 שפותר את הבעיה הנ"ל וגם את נושא האקטיבציה במכשירים ישנים יותר.

במידה כזו או אחרת ניתן לומר כי עדכון 9.3.1 הוא למעשה הגרסה הרשמית והטובה של 9.3, וכי הגרסה ששוחררה בשבוע שעברה הייתה בטא שמינית. הבאגים שליוו את השקתה של 9.3, הוציאו קצת את האוויר מהגרסה החדשה אותה אפל שיווקה באופן מהותי כבר מהצגתה, עם פיצ'רים חדשים כמו: Night Shift, נעילת פתקים עם ססמא/Touch ID ועוד. למעשה אפל הציגה את הגרסה החדשה באופן רשמי באירוע המדיה שהתקיים בשבוע שעבר, כשיש לזכור שמדובר באחת מהפעמים הבודדות שאפל משווקת באופן כה נרחב גרסת ביניים.

אין ספק שעצם העובדה שמחזור הבטא לא הצליח לעלות על הבעיות הללו, הוא סימן לא כל כך חיובי, במיוחד לאור הביקורות שאפל סופגת בזמן האחרון לגבי איכות התוכנות והגרסאות שהיא משחררת. בכל אופן עדכון 9.3.1 הוא מומלץ לכלל המשתמשים והפעם ללא שום כוכביות ידועות.

עדכון מהנה!

להמשך דיון