העיצוב של האייפון 7 עשוי להיות דומה לזה של ה- 6s, אולם רק מבחוץ

ע״י

לפי הדיווחים וההדלפות שמגיעות לגבי מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס, נראה כי אפל צפויה להמשיך ולהשתמש באותו עיצוב תעשייתי גם בשנה השלישית. אולם כנראה רק מבחוץ.

 

 

Iphone

הדיווחים והשמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים, שלפי הניחושים המושכלים צפויים להגיע במהלך חודש ספטמבר הקרוב, לא מצליחים לתת מבט ברור לגבי ליין מכשירי האייפון הבאים של אפל. מצד אחד השמועות ציינו כי המכשירים יגיעו עם עיצוב דומה לזה של ליין האייפון 6 וה- 6s, אולם שהם יהיו דקים יותר, כשאחד מהשינויים הבולטים יהיה העדר מחבר האודיו הסטנדרטי שיפנה מקום לקישוריות אלחוטית ו/או שימוש במחבר הברק לחיבור חוטי של אוזניות וכן רמקולים סטריאופוניים. הבלוג היפני Mac Otakara פרסם לאחרונה דיווח על מה שידוע לו לגבי האייפון 7, כשבין לבין הוא מאשש שמועות ודיווחים קודמים, ביניהם שהמצלמה הדואלית תהיה בלעדית למכשיר האייפון 7 פלוס הגדול יותר, בעוד האייפון 7 הקטן יותר עם מסך ה- 4.7 אינץ' יזכה למצלמה משופרת, אולם לא דואלית.

כמו כן הדיווח של Mac Otakara מציין כי העיצוב של מכשירי האייפון 7 יהיה דומה מאוד לזה של ה- 6 וה- 6s, כשמעבר לזה לא צפוי להיות שינוי משמעותי בעובי של המכשירים. כמו כן הדיווח חוזר על השמועות לפיהן אפל תנטוש את השימוש במחברי האודיו הסטנדרטיים לטובת קישוריות אלחוטית, כאשר האוזניות שיגיעו עם מכשירי האייפון יהיו אוזניות אלחוטיות אותן יהיה ניתן להטעין דרך מחבר הברק, בדומה לאופן בו ניתן להטעין את העיפרון עם מכשירי האייפד פרו. בנוסף Mac Otakara טוען שאפל לא תציג רמקוליים סטריאופוניים במכשירי האייפון 7, ובעוד הדיווח לא ממש מציין את הסיבה, נראה כי רמקולים סטריאופוניים הממוקמים כה קרוב זה לזה, עם מכשיר לא גדול במיוחד, לא יתנו שום אפקט סטריאופוני של ממש.

דבר נוסף שהאייפון 7 עשוי להגיע איתו הוא מחבר חכם (Smart Connector) הדומה לזה שאפל הציגה במכשירי האייפד פרו האחרונים בגדלים 12.9 אינץ' ו- 9.7 אינץ' המאפשרים לחבר לטבלטים העוצמתיים יותר של אפל מקלדות ואביזרים פריפריאליים אחרים. לא מדובר בפעם הראשונה ששמועה זו צפה, כאשר לפני מספר שבועות בודדים צצה ברשת תמונה המציגה מה שנראה כמו אייפון עם מצלמה דואלית ומחבר חכם שכזה בחלק התחתון של הפאנל האחורי שלו. אך עם זאת, מעבר לכך שהתמונה עשויה – והסבירות לכך גבוהה – להיות מזויפת, המחבר החכם במכשירי האייפד פרו ממוקמים בצד הטבלט באופן שמאפשר להשתמש בהם כאשר המכשיר נמצא במצב מאוזן. בעוד שבתמונה של (כביכול) האייפון 7, המחבר ממוקם בחלק התחתון של המכשיר כאשר הוא מאונך. כך שלא ברור מה הרעיון שמאחוריו כשברור שלא יהיה ניתן להשתמש במחבר החכם עם מקלדת המתחברת לאייפון (פלוס) באותו האופן שניתן לעשות במכשירי הטבלט האחרונים שאפל הציגה.

i_640x875_522074410

כאמור עולה שיתכן מאוד שמכשירי האייפון 7 לא יהיו דקים יותר ממכשירי האייפון 6s, שלאור הטמעת טכנולוגיית ה- 3D Touch מגיעים עם פרופיל עבה במקצת ממכשירי האייפון 6. וכעת עולה השאלה למה אפל עשויה לחרוג ממנהגה ולא להציג מכשירי אייפון דקים יותר? ובכן יתכן מאוד שהחברה החליטה אחרי מספר שנים בהם היא דוחפת את עובי המכשירים לגבולות חדשים, להאט את הקצב וכמו יריבתה הגדולה סמסונג, להשתמש בעובי הנוכחי של מכשירי האייפון עבור קיבולת סוללה גבוהה יותר, שתאפשר חיי סוללה ארוכים יותר למכשירים. כדי להגיע לכך, נראה שאם מכשירי האייפון 7 אכן יגיעו בעובי דומה לזה של מכשירי ה- 6s, שהרי במקביל אפל גם תפעל להקטין את גודל הרכיבים בתוך המכשיר כדי לפנות מקום לסוללה ולרכיבים אחרים התופסים יותר מקום.

אפשרות זו מגיעה בעקבות דיווח של ETNews הטוען שאפל עשויה להשתמש בטכנולוגיה חדשנית בשם "fan-out" המאפשרת לדחוס יותר רכיבים ולצמצם את גודלם על הלוג'יק בורד, בדגש על רכיבי הקישוריות שלאור ההספק והאנרגיה שהם פולטים, צריכים יותר מקום ואף סיכוך, כדי שפעולתם לא תשפיע על הפעולה של רכיבים אחרים הממוקמים בסמיכות אליהם. באופן זה אפל תוכל להקטין את השילדה של האייפון, לצמצם את גודל הלוג'יק בורד ולהמשיך את מגמת המזעור שהחברה פועלת בו בשנים האחרונות. דבר זה יתאפשר כאמור בזכות הטכנולוגיה החדשה וכן שימוש ב- EMI (קיצור של electromagnetic interference) שיתן מקום רב יותר לסוללה ולרכיבים נוספים כמו הרטט הייעודי שאפל פיתחה וכן לעובי המסך הדרוש עבור 3D Touch.

Screen-Shot-2016-03-14-at-08.28.29-800x699

קל לראות כי השמועות לגבי מכשירי האייפון הבאים, עדיין רחוקים מלהתגבש. אולם עדיין זמן רב עד להצגתם ועד אז הרבה עוד יכול להשתנות.

להמשך דיון

 

מקורות: ETNews ו- Mac Otakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho