האייפון 7 עשוי להיות מאכזב

ע״י

הדיווחים הבלתי פוסקים על האייפון 7 מרמזים כי יתכן מאוד שהאייפון 7 יהיה מעין אייפון 6ss, בעוד השדרוג המשמעותי יותר יתרחש בשנה הבאה.

 

 

iPhone 7s

מאז שאפל הציגה את האייפון 3G בשנת 2008, החברה החלה במחזור השקות שזכה לכינוי "טיק-טוק" (בדומה למחזור השקות המעבדים של אינטל), כאשר מדי שנה זוגית אפל הציגה מכשיר אייפון עם עיצוב חדש ובשנה שלאחר מכן (אי זוגית) החברה השתמשה באותו העיצוב, אולם שדרגה את החומרה באופן ניכר והציגה פיצ'ר קילר משמעותי בין אם מדובר בשיפורים ניכרים למצלמה (3Gs), סירי (4s) חיישן ה- Touch ID (באייפון 5s) ולאחרונה את ה- 3D Touch (בדגם ה- 6s). בהתאם לכך רבים מצפים לדגם האייפון שאפל תציג השנה, כאשר בהתאם למחזור ההשקות הנ"ל, מכשיר האייפון שיוצג השנה ככל הנראה תחת השם "אייפון 7" יגיע עם עיצוב חדש ומרהיב, לו רבים מחכים בכיליון עיניים. אולם ככל שהזמן עובר וחודש ספטמבר מתקרב, כך מסתמן שאו שאפל מצליחה לשמור את פיתוח האייפון באופן סודי ושמור באופן כזה שהוא אינו דולף/ המידע המודלף נועד להטעות. או שאותו אייפון 7 צפוי להיות דגם ה- s של האייפון 6s וכי הוא יגיע עם אותו העיצוב, למעט טוויקים קטנים, ועם חומרה משופרת.

מי שמככב ברשימת הדיווחים הזו הוא האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שציין בסוף חודש מרץ שלפי מקורותיו אפל תציג עדכון עיצוב משמעותי ב- 2017, שיתבסס על קונספט העיצוב של האייפון 4 ויהיה מבוסס על זכוכית מחוסמת במקום על שילדת היוניבודי המבוססת על אלומיניום, בה אפל השתמשה בעיצוב של מכשירי האייפון 6, ושודרגה בדגם ה- 6s בזכות השימוש באלומיניום מסדרת 7000 העמידה יותר. לדעתו של Kuo המעבר של אפל משימוש באלומיניום לחומרים אחרים נובע הן בגלל העובדה שלדעתה של אפל העיצוב הוא כבר לא מודרני וכן בגלל ששימוש במעטפת אלומיניום הפכה להיות מעין סטנדרט בתעשיית הסמארטפונים, כאשר גם יצרניות של מכשירים זולים ו- Low End עברו להשתמש במעטפות אלומיניום, זאת אחרי שעד לאחרונה השימוש בפלסטיק היה נפוץ. בהתאם לכך אפל תרצה לבדל את העיצוב של האייפון ואין ספק שלשם כך החברה חקרה ותמשיך לחקור שימוש בחומרים אחרים שיתנו לה יתרון אל מול המתחרות שלה.

Kuo לא מציין כיצד אפל תעשה שימוש בזכוכית בעיצוב של אותו אייפון שמועתי בשנה הבאה, כאשר יש לזכור שעם מכשירי האייפון 4 וה- 4s, אפל השתמשה בפאנל זכוכית עבור פאנל הגב, כשבין פאנל הגב לפאנל הקדמי של המסך, היתה מעטפת מתכתית ששמשה עבור האנטנה והייתה הסיבה העקרית לפרשיית "אנטנגייט" שפקדה את האייפון 4, אם כי בדגם ה- 4s אפל פתרה ושיפרה את סוגיית נקודת המוות, שאחיזה בה הייתה מפילה את הקליטה הסלולרית. כמו כן Kuo גם חוזר על הדיווח שלו מחודש מרץ, בו ציין האנליסט כי דגם האייפון שיוצג ב- 2017 יעשה שימוש במסך מסוג AMOLED, שיחליף את מסך ה- LCD בו אפל עשתה שימוש אז השקת האייפון. כמו כן עולה כי מסך ה- AMOLED יהיה דק וקל יותר והוא יפצה על המשקל והעובי של הזכוכית בפאנל הגב של המכשיר.

לאחרונה צצו ברשת דיווחים רבים שציינו כי המעבר של אפל לטכנולוגיית ה- OLED הוא סוד ידוע בתעשייה, כאשר אפל כבר חתמה על חוזה אספקה מול סמסונג בהיקף של כ- 2.5 מיליארד דולר, כספקית מסכים עקרית, כשיצרניות מסכים אחרות מתמודדות על תפקיד ספקית המסכים המשנית.

כל אלו משאירים עם מסקנה די מאכזבת לפיה דגם האייפון שיוצג השנה, לא יהיה אותו עדכון מרשים וחדשני שרבים אולי מצפים לו, כשנראה כי השנה מדובר בטרנד בתעשייה, כאשר יצרניות הסמארטפונים הגדולות וביניהן: סמסונג, HTC, סוני ועוד ממשיכות להשתמש בעיצוב הנוכחי של מכשירי הדגל שלהם, למעט טוויקים קטנים בעיצוב ובמקום זאת משקיעות באופן ניכר בחומרה של המכשירים באספקטים שונים ומשונים. כך למשל ה- HTC 10 שהושק לאחרונה ממשיך את אותו קו העיצוב ש- HTC הציגה לפני כ- 4 שנים עם ה- One M7, והשיפור העקרי הוא בחומרה. באופן דומה גם סמסונג בחרה לפעול עם הגאלקסי S7 שמהווה בעיקר שיפור (ניכר) למכשיר הגאלקסי S6 מהשנה שעברה.

אך בעוד סמסונג ממשיכה להשתמש באותו העיצוב זה השנה השניה, עבור האייפון תהיה זו השנה השלישית, ואין ספק שאם אכן יתברר שזה המקרה, בפני אפל תעמוד משימה שיווקית קשה מאוד, במיוחד אחרי שהקמפיין השיווקי של ליין ה- 6s כבר עושה שימוש נרחב במוטו: "The Only Thing That’s Changed Is…" ומשתמש בסירי ושיפורים החדשים של האייפון 6s על פני קודמו.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho