השיפורים באייפון 7 ככל הנראה לא יהיו בעיצוב

ע״י

דיווחים ספק שמועות חדשות על האייפון 7 מתייחסים לעיצוב שבכלליותו יהיה דומה לזה של ה- 6s, לסוללה גדולה יותר ולאפשרות שלחצן הבית יהיה רגיש למגע.

 

 

iphone7mockupantennabands-800x659

2 הרבעונים האחרונים של אפל אולי היו מצוינים מבחינת שורת הרווח הסופית והכמות האבסולוטית של מכשירים שנמכרו ובראשם אייפונים, אולם נראה כי דגמי ה- 6s וה- 6s פלוס לא מצליחים להלהיב את קהל משתמשי האייפון הנוכחי, כאשר טים קוק התבטא באופן די ברור בנושא השדרוגים של מכשירי האייפון וציין כי בעוד היקפי השדרוג למכשירי ה- 6s הוא טוב יותר מזה של מכשירי ה- 5s בשנת 2013, עדיין השיפור הוא לינארי ולא גדול בהרבה. דברים אלו משקפים כי ליין האייפון הנוכחי קוסם יותר לסוויצ'רים מפלטפורמות אחרות ובראשן אנדרואיד, יותר מאשר למשתמשי אייפון קיימים, דבר שאולי ישתנה בחודשים הקרובים כאשר הזמינות של האייפון SE תשתפר, זאת לאור העובדה כי הביקוש למכשירי האייפון המחודשים הוא גבוה מהמצופה.

בהתאם לכך השמועות הנוכחיות לגבי מכשירי האייפון 7 לא מלהיבות במיוחד, למרות טענתו של טים קוק שהחברה מפתחת מוצרים מלהיבים חדשים. עד כה שמועות אלו גילו כי אפל עשויה להשתמש בעיצוב של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, במשך שנה נוספת, אם כי העיצוב יזכה לשיפורים קלים ובראשם עיצוב דק יותר ושינוי של פסי האנטנה בפאנל האחורי של המכשירים. הרמזים לכך נראו בתרשימים שהודלפו לרשת כשהם כביכול הציגו את העיצוב של האייפון 7, אולם באופן מעניין הם לא כל כך התאימו להדלפות הקייסים שהוצגו ברשת. כעת האתר MacFan מציג תרשימים חדשים המראים (גם הם) את העיצוב של האייפון ובניגוד לתרשימים הקודמים הם מתאימים יותר לקייסים שהודלפו, כבנוסף לכך הם גם מגלים שינוי קצת משמעותי יותר. התרשימים המוצגים מתייחסים לדגם הפלוס כשהם מראים כי המידות של המכשיר ישארו זהות לאלו של מכשיר האייפון 6s פלוס הנוכחי. קרי: 158.22mm x 77.94mm x 7.3mm. כמו כן תרשימים אלו מראים כי המצלמה המשופרת תמשיך להיות בולטת כמו במכשירי האייפון הנוכחיים, אולם הם גם מציגים את המחבר החכם (Smart Connector) שלפי השמועות יגיע לדגם ה- 7 פלוס.

יש לציין כי השמועות התייחסו לכך שליין הפלוס יפוצל, כאשר אפל תציג דגם תחת השם "אייפון פרו" שיכלול את המצלמה המשופרת בעלת 2 העדשות ואת המחבר החכם שהוצג במכשירי האייפד פרו של החברה בחצי השנה האחרונה.

macfaniphone7plus

דיווח נוסף שמגיע מהרשת החברתית הסינית Weibo, מציין כי האייפון 7 יגיע עם סוללה של 1735mAh בעוד הסוללה של האייפון 7 פלוס תגיע בקיבולת של 2810mAh, זאת בהשוואה לסוללות של 1715mAh ו- 2750mAh של האייפון 6s והאייפון 6s פלוס, בהתאמה. עד כה הדיווח היחיד לגבי קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון הבאים הגיע מהאתר הסיני Digi.tech, שפרסם לאחרונה תמונה של כביכול הסוללה של האייפון 7. בתמונה ניתן לראות שאם אכן מדובר בסוללה של האייפון 7, שהרי זו סוללה של כ- 7.04 וואט, אם כי תמונה המוצגת לא ניתן לראות את קיבולת הסוללה. אך עם זאת לאור העובדה שגם הסוללה של מכשירי האייפון 6 היא סוללה של כ- 7 וואט, סביר להניח שמדובר בקיבולת דומה, כשמשמעות הדבר היא שאפל מעלה שוב את קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון, אחרי שהיא הורידה אותם במקצת בדגמי ה- 6s, עקב אילוצי חומרה שהכתיבה ההוספה של טכנולוגיית ה- 3D Touch. בהתאם לכך ניתן להבין שקיבולת הסוללה של מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס ישופרו אם כי במקצת, כאשר ההפרש הוא באחוזים בודדים, דבר שלכשעצמו ביחד עם שיפורים בחומרה וב- iOS עשויים לתרום לחיי סוללה ארוכים יותר במקצת.

אולם הדיווח המעניין ביותר מגיע מהאתר DigiTimes שטוען כי אפל עשויה להציג את האייפון 7 עם לחצן בית שיהיה בקו אחד עם המסך ויעשה שימוש בטכנולוגיה שונה מזו הקיימת כיום בלחצני הבית של מכשירי האייפון והאייפד. לא ברור מה הכוונה של האתר, שהיסטוריית הדיווחים שלו שנויה במחלוקת, אולם לאור העובדה שממש לאחרונה LG הציגה מסכים עם חיישני טביעת אצבע מובנים, יתכן מאוד שאפל תעשה שימוש בטכנולוגיה דומה כדי להטמיע את לחצן הבית ואת חיישן ה- Touch ID במסך עצמו, מה שיאפשר למכשיר להיות דק יותר, או לחילופין לסוללה להיות גדולה יותר, ו/או למסך להיות גדול יותר. דיווחים על טכנולוגיה שכזו המפותחת על ידי אפל החלו בחודש יוני האחרון, ונראה שאפל ממשיכה לחקור את הנושא, כאשר רק בחודש האחרון החברה קיבלה אישור לפטנט עבור לחצן בית שעושה שימוש בטכנולוגיית ה- Liquidmetal, אותה החברה חוקרת מזה זמן מה (ויש לה רשיון בלעדי לשימוש בו בתחום הטכנולוגיה), המתעקם קלות כאשר המשתמש לוחץ עליו ומשתחרר עם תום הלחיצה.

iPhone-7-release-date

הקטנת המכניקה במכשירי האייפון הבאים, עשויה לעזור לאפל להציג מכשירי אייפון עמידים יותר לאבק ולמים, דבר שלכשעצמו זכה ללא מעט שמועות. באותו הנושא יש לציין שמכשיר האייפון 7 צפוי להגיע ללא מחבר אודיו סטנדרטי, דבר שגם הוא מוצג בתרשים הנ"ל שהודלף ויכול לשפר את העמידות של המכשיר בפני מים, צעד שאפל החלה לשפר אותו בדגמי האייפון 6s.

בעוד נראה כי עד כה השמועות לגבי האייפון 7 מציגות תמונה לפיה המכשיר עשוי להיות מאכזב, ובהתאם לכך להקשות על אפל גם בשנה הקרובה, יתכן מאוד ויהיו מספר פיצ'רים מעניינים שיהפכו את המכשיר לאטרקטיבי יותר מהמצופה.

להמשך דיון

 

מקורות: MacFanDigiTimes ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho