אפל משחררת את 9.3.2, OS X 10.11.5 ועוד

ע״י

אחרי תקופת בטא ממושכת אפל משחררת עדכוני קושחה לכל 4 הפלטפורמות שלה: iOS, OS X, tvOS ו- watchOS כשבמקביל גם איטיונס זוכה לשיפורים קלים. זהירות משתמשי אייפד פרו.

 

 

iOS 932

אחרי מספר חודשים בהם אפל פיתחה באופן פומבי את iOS 9.3.2 שזכתה לכ- 4 בטאות (למפתחים ופומביות) אפל שיחררה אמש את העדכון לכלל משתמשי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד. הגרסה ששוקלת כ- 90MB זמינה להורדה והתקנה דרך האוויר (OTA) נועדה בעיקר תחזוקה, תיקוני באגים ושיפורי אבטחה כאלה ואחרים – דבר שדי ברור מעצם העובדה שמדובר בגרסה מסוג X.X.X. לפי מסמכי השיחרור הרשמיים של הגרסה נראה שתיקוני הבאים כוללים: תיקון לבאג בשימוש בהתקני בלוטות' עם מכשיר האייפון SE, שיפורים לתקיעות וקפיאות בשימוש במילון המובנה ועוד. אולם נראה כי ה"פיצ'ר" העיקרי של הגרסה הוא העובדה שעם 9.3.2 אפל מאפשרת למשתמשים להכנס למצב Night Shift ו- Low Power Mode ביחד, דבר שעד כה לא היה אפשרי, בצורה ישירה בכל אופן כאשר לשם כך התגלו כל מיני שטיקים דרך סירי.

על פניו לא ממש ברור מה מנע מאפל עד כה לאפשר למשתמשים להיות הן במצב תצוגת הלילה והן במצב החיסכון, כאשר הסברה הייתה שמצב תצוגת הלילה גזל יותר מחיי הסוללה, לאור השינוי בגוון הלובן של המסך. בין אם מדובר בהחלטה שרירותית ששונתה או שאפל מצאה דרך לשמור הן על חיי סוללה נאותים במצב הלילה בכל אופן אחרי העדכון ניתן להכנס ל- 2 המצבים בו זמנית ולהנות. מה שכן דיווחים ברשת מגלים כי העדכון עשוי להיות בעייתי עבור משתמשי האייפד פרו, כאשר נראה שעדכון המכשיר דרך האוויר תוקע את המכשירים ומציג שגיאה 56 הדורשת מהם לחבר את המכשיר לאיטיונס. הבעיה היא שנראה שחיבור לאיטיונס וניסיון לעדכן את המכשיר דרך התוכנה השולחנית, גם לא עובד מה שמשאיר את המשתמשים עם בלטות (Bricks). לפי רשימת קודי השגיאה של אפל, שגיאה 56 היא שגיאה הקשורה בחומרה, וככל הנראה מדובר במקבץ לא קטן של מכשירי אייפד פרו עם בעיה כזו או אחרת בייצור, שעדכונם מגלה את הבעיה.

לאור העובדה שאפל עדיין לא משכה את העדכון למכשירי האייפד פרו, נראה שככל הנראה החברה מתכוונת להתמודד עם הנושא עם תיקון או החלפה של המכשירים התקולים, אולם החברה עדיין לא שיחררה עדכון רשמי בנושא כך שמוקדם מדי להתייחס לכך.

בנוסף לעדכון 9.3.2, אפל שיחררה גם את tvOS 9.2.1 עבור האפל TV דור 4 שמכילה בעיקר תיקוני באגים ושיפורי ביצועים לגרסה 9.2 ששוחחרה לאחרונה עם מספר פיצ'רים חדשים. בנוסף גם השעון זכה לעדכון watchOS 2.2.1 שגם הוא כולל שיפורי ביצועים כאלה ואחרים. אחרונה חביבה היא OS X 10.11.5 ששוחררה למשתמשי המק כעדכון דרך האפסטור למק. בדומה לגרסאות התחזוקה הנ"ל, גם זו של OS X מכילה בעיקר תיקוני באגים ושיפורים כאלה ואחרים.

בהתאם לדיווחים שפורסמו בשבועות האחרונים ברשת, אפל עדכנה גם את איטיונס שכעת מגיעה לגרסה 12.4. הגרסה החדשה היא עדכון מינורי לתוכנת המדיה והסינכרון המנופחת של אפל שמטרתו הוא להביא לשיפור בממשק המשתמש העמוס של התוכנה, שהפך לעמוס עוד יותר עם ההוספה של אפל מיוזיק בקיץ שעבר. לא בטוח שהעדכון החדש של איטיונס יביא לשיפור ניכר בממשק המשתמש של התוכנה, ונראה שבסופו של דבר אפל תצטרך לעשות את מה שהיא עשתה עם iPhoto והוא בניה מחדש לגמרי של התוכנה ופיצולה למספר תוכנות נפרדות של: מדיה והאפסטור + סינכרון. אין ספק שמדובר בצעד לא פשוט מצידה של אפל לאור העדינות סביב נושא זה, מאחר והאיטיונסטור + אפל מיוזיק והאפסטור הן מיצרניות הרווח הגדולות ביותר של אפל בתחום השירותים.

iTunes124

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho