אל תצפו לחומרה חדשה ב- WWDC

ע״י

אפל עושה את רוב הרווחים שלה ממכירות של חומרה, ובהתאם לכך נראה כי הציפיות מהחברה הן בתחום זה. אולם נראה כי כנס המפתחים הקרוב, כשמו הוא – יתמקד בתוכנה.

 

 

wwdc-wallpaper-2016

כמו לפני כל אירוע שאפל מקיימת, גם WWDC מושך אליו שמועות והשערות רבות לגבי התוכן של האירוע ומה אפל עשויה להציג בו. עצם העובדה שמדובר בכנס מפתחים, לא משאיר ספקות לגבי הצגת הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה של אפל שכעת מונות כבר 4: iOS, OS X, watchOS ו- tvOS. אולם מדי פעם אפל גם מציגה חומרה חדשה בכנס המפתחים שלה. כך למשל ב- WWDC 2013 החברה נתנה הצצה ראשונה למחשב המק פרו המחודש, ובשנים קודמות החברה הציגה דגמים חדשים של מחשבי מקבוק בין אם מדגמי הפרו או האייר. בהתאם לכך השנה יש ציפייה לחומרה חדשה שתוצג במהלך הקינוט המרכזי של הכנס ובדגש על דגמים חדשים של מקבוק פרו – שזוכה לשמועות רבות לאחרונה – או רענון משמעותי למק פרו שמאז הצגתו ב- 2013 לא זכה לרענון משמעותי. בימים האחרונים עלתה שמועה כי מועמד לרענון חומרה שצפוי להתגלות ב- WWDC הם מסכי ה- Thunderbolt של אפל, שעודכנו בפעם האחרונה אי שם במהלך 2011.

הציפייה היא למסכי רטינה ובפרט לכאלה ברזולוצית 5k, שיתנו מענה הולם למפתחים שעושים שימוש במחשבי המק פרו. מחשבים עוצמתיים אלו, שמגיעים עם מחברי Thunderbolt יכולים להתחבר למסכים ברוזלוציה גבוהה רק בשימוש עם לפחות 2 כבלים, זאת בגלל מגבלות חומרה של טכנולוגיית ה- Thunderbolt הנוכחית אותה אינטל מציגה, כאשר שיפור צפוי בעתיד הרחוק. התוצאה היא שמחשבי ה- iMac מגיעים עם מסכים ברזולוציה של 5k, בעוד מחשבי המק פרו שאמורים להיות עוצמתיים יותר, יכולים להתחבר למסכי 4k אותם מציעות מתחרות, אולם גם אז רק בשימוש במספר כבלים וקונפיגורציות מסובכות. במחשבי ה- iMac אפל פתרה את הבעיה בכך שהחברה פיתחה באופן עצמאי את ההתאמה הדרושה בין הכרטיס הגרפי לבין המסך, ויתכן מאוד שהחברה מתכננת להציג פיתרון דומה במסכי ה- Thunderbolt הבאים, כשאלו יגיעו עם כרטיס מסך מובנה שיאפשר רזולוציה של 5k. כך במקום שכל החומרה תהיה מבוססת בתוך המחשב, המסך יכלול את כרטיס המסך והחומרה הרלוונטית וכל מה שיהיה צריך הוא חיבור בין המחשב לבין המסך, כשזה יזוהה בתור כרטיס גרפי חיצוני.

thunderbolt_display_elcap_roundup_header

אולם למרות הפיתרון המרשים, נראה כי גם אם אפל אכן תציג רענון למסכי ה- Thunderbolt, הוא לא יגיע ב- WWDC. זאת לפי דיווח של Rene Ritchie מהאתר iMore שטוען בציוץ קצר כי WWDC תתמקד בתוכנה ומסיבה טובה, שהרי היקף הרענון הצפוי בכל 4 מערכות ההפעלה, הוא גדול ממדים וככל הנראה ימלא בקלות אירוע של בין שעתיים לשעתיים וחצי.

מי שמוסיף עוד צבע לגבי האירוע הוא האתר 9to5mac שמהדהד את דבריו של הכתב מארק גורמן (שעוזב את 9to5 לטובת בלומברג) ומציין כי בין השיפורים הצפויים להראות ב- WWDC ניתן למצוא שיפורים נרחבים במערכת ההפעלה iOS שיכללו:

  • רענון קל לעיצוב.
  • שיפור גדול לאפליקצית התמונות המובנית ולתמונות בכלל עם פיצ'ר חוצה מערכת שיאפשר לצייר ולקשקש על תמונות באופן דומה לאפליקציות כמו Skitch וסנפצ'ט, לצד הוספה של פונקציות עריכה מתקדמות יותר.
  • רענון משמעותי לממשק המשתמש של אפליקצית המוזיקה.
  • שיפור משמעותי לסירי שתזכה לכלי פיתוח עבור מפתחים (SDK).
  • שיפורים נוספים ל- iMessage שאולי תזכה ליכולת העברת תשלומים דרך Apple Pay.
  • שיפורי אבטחה נרחבים במערכת ההפעלה.

כל אלו הם רק בגזרת iOS, כאשר בנוסף לכך אפל צפויה להציג שיפורים ועדכונים גם ל- OS X שאולי תזכה לשינוי שם ל- MacOS וצפויה לקבל אף היא תמיכה בסירי, סוף כל סוף. כמו כן נראה כי גם watchOS תקבל שיפור כזה או אחר כשנראה שאפל תרצה לדחוף את הפלטפורמה של השעון צעד נוסף קדימה, אחרי שנראה כי קהילת המפתחים מתעלמת מהשעון. ובנוסף נראה כי גם tvOS תקבל שיפורים כאלה ואחרים אם כי עדיין לא ברור מה הם יכללו.

בהתאם לכל אלו נראה כי WWDC צפויה להיות מעניינת למדי ועמוסה, גם בלי הצגה של חומרה חדשה כשזאת תגיע ככל הנראה לקראת סוף השנה, ויש לנו עוד כשבוע כדי לראות מה אפל מתכננת.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho