האייפון 7 עשוי להגיע עם לחצן בית לא פיזי

ע״י

תמונה שהודלפה המציגה את הפאנל הקדמי של (כביכול) האייפון 7 מגלה לחצן בית לא פיזי שיכול להעיד על הכיוון של אפל ולמעשה מסתדר עם iOS 10.

 

 

iphoneconceptimage

מזה זמן מה שמסתובבות להן שמועות לגבי האפשרות שאפל תעלים לחלוטין את לחצן הבית ותטמיע אותו בתוך מסך המגע של האייפון. בעוד מדובר בצעד תמוה מצידה של אפל, לבצע פעולה שתשנה עיצוב כה אייקוני במכשיר הסמארטפון שלה, יש לזכור שאפל כבר עשתה שינוי די משמעותי בלחצן הבית, כשבשנת 2013 החברה החליפה את הלחצן הישן והמוכר שהגיע עם אייקון מרובע במרכזו, בלחצן שונה המכיל את חיישן ה- Touch ID, שהפך מאז לחלק בלתי נפרד ממכשירי האייפון והאייפד, ולמעשה התניע מחדש את המרדף אחר הטמעת חיישנים ביומטריים במכשירי סמארטפון, כשהוא הופך את האייפון למכשיר הסמארטפון הראשון שהטמיע באופן מוצלח ובהיקף נרחב חיישן ביומטרי. בעוד מכשירי האייפון 6s הגיעו עם לחצן בית משודרג המכיל את הדור השני של חיישן ה- Touch ID המהיר יותר (ויש שיטענו מהיר מדי), נראה כי מכשיר האייפון 7 עשוי להיות מכשיר האייפון הראשון שיחל בצעד לביטולו של הלחצן לחלוטין.

טענות אלו נשמעו מכיוון האנליסט ג'ין מונסטר שטען בחודש אוקטובר האחרון כי מכשיר האייפון 7 יגיע ללא לחצן הבית. כעת תמונה שהודלפה מהאתר mobipicker של כביכול הפאנל הקדמי של האייפון 7, מגלה כי המכשיר עשוי להגיע עם לחצן בית שלראשונה מאז השקת האייפון, לא יהיה לחצן פיזי, אלא לחצן מגע. על פי הנראה לחצן זה יכיל את חיישן ה- Touch ID (שבעיקרון לא מצריך לחיצה עליו כדי לזהות את טביעת האצבע אלא מספיק להניח עליו את האצבע) ונראה שהוא נמצא על הפאנל ולא בולט בכך שהוא קצת עמוק יותר. אם אכן יתגלה שמדובר בדבר האמיתי, שהרי יש לכך מספר יתרונות: הראשון הוא ביטול הצורך בלחצן פיזי במכשיר, דבר שיכול להתקלקל עקב שיחקה מכאנית של הלחצן – כפי שקרה בעבר עם דגמי אייפון ישנים יותר. שנית ביטול לחצן פיזי הנלחץ כלפי מטה, מאפשר לאפל יותר מקום מתחת ללחצן (ובכלל במכלול כולו) דבר שיכול לאפשר מכשיר דק יותר (לאו דווקא באייפון 7), או להכניס חומרה נוספת כמו למשל מקום נוסף לסוללה וכו'.

iphone-7-home-button-closeup-800x723

כפי שניתן לראות בתמונה הלחצן גם לא כולל את טבעת המתכת הסובבת את לחצני הבית הנוכחיים של מכשירי האייפון שעושים שימוש ב- Touch ID, ויתכן מאוד שאפל מצאה שיטה אחרת לזהות את הנחת האצבע על הלחצן, כשרק בחודש מרץ האחרון דווח על כך שהחברה קיבלה אישור לפטנט עבור לחצן העשוי מחומר ה-  Liquidmetal, שלאפל יש זכויות שימוש בלעדיות בטכנולוגיה זו, המתעוות עם לחיצה עליו. בנוסף יש לזכור את טכנולוגיית ה- 3D Touch/ Force Touch של אפל שמאפשרת לחברה ליצור לחצנים וירטואליים על גבי המסך עם משוב הפטי, דבר בו החברה עשויה להשתמש עבור לחצן מגע שכזה, המצריך טפיחה (Tap) עליו להפעלתו וככל הנראה טפיחה ארוכה, או אפילו לחיצה קלה (3D Touch) להפעלת אלמנטים שונים דרך לחצן הבית, כמו למשל סירי.

עד כה הדלפות שהתגלו ברשת, חשפו רק את הפאנל האחורי של מכשירי האייפון 7, המראים את העיצוב של המכשיר, שעל פי הנראה לא ישתנה באופן ניכר מהעיצוב הנוכחי של מכשירי האייפון 6s, למעט שינוי בפסי האנטנה, אזור המצלמה והסרת שקע האוזניות בחלקו התחתון של המכשיר. כעת נראה כי התמונה סביב המכשיר מתחילה להתבהר יותר ולמרות השינוי המינורי בעיצוב, נראה כי מדובר במכשיר די מרשים לכשעצמו, שעשוי להציג חידושים כאלה ואחרים לליין האייפון.

006djxhejw1f44hhivl3lj30qo0zkjud

דבר נוסף שיש לציין הוא שבבטא הראשונה של גרסה 10, אפל שינתה מקצה לקצה את מסך הנעילה של המכשיר – כפי שציינו בסקירה על הגרסה החדשה – ובין היתר גם את אופן פתיחת הנעילה של המכשיר מ"החלקה" לפתיחה ו/או לחיצה על לחצן הבית ושימוש ב- Touch ID, ללחיצה על לחצן הבית לשם פתיחת המכשיר מנעילה. כאשר מחוות החלקה לצידי המכשיר מציגה (לצד שמאל) את מסך הווידג'טים, או (לצד ימין) גישה מהירה למצלמה. במידה ומכשיר האייפון 7 אכן יגיע ללא לחצן בית פיזי, שהרי לא יהיה מדובר בלחיצה פיזית של ממש על מכשיר זה, אלא טפיחה או לחיצה קלה (במידה ויוטמע בו 3D Touch).

ככל שיותר פרטים מתגלים על מכשיר האייפון 7, נראה כי המכשיר צפוי להיות יותר מעניין מהמצופה, כשהתמונות גם מראות שמיקום המצלמה הקדמית וחיישן הקרבה/ תאורה במכשיר שונה במקצת. כמו כן, הצגת לחצן בית מגע הוא צעד נוסף להטמעתו של לחצן הבית בתוך המסך עצמו, דבר שיאפשר למכשירי האייפון להגיע עם מסכים גדולים יותר, ובפרופיל תצורה קומפקטי.

להמשך דיון

 

מקורות: mobipicker ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho