מבט מעמיק יותר על הפיצ'רים החדשים של iOS 10

ע״י

אפל כינתה את גרסה 10 בשם "האמא של העדכונים", ובעוד נראה שעל פניו לא מדובר בשינוי משמעותי. מדובר בהרבה מאוד שינויים קטנים שמרכיבים גרסה טובה במיוחד.

 

 

iOS 10

במצגת הפתיחה של WWDC אפל חשפה את גרסה 10 בפני קהל המפתחים וציבור המשתמשים. הגרסה הוצגה בתור שיפור משמעותי גדול, אולם קרייג פדריקי התייחס ל- 10 שיפורים חדשים משמעותיים בגרסה הסובבים סביב: חווית המשתמש ובפרט בתחום ההתראות, מסך הנעילה ווידג'טים, סירי, המקלדת החכמה של אפל, אפליקציית התמונות, אפליקצית המפות, אפליקצית המוזיקה, Apple News, אפליקצית Home החדשה, שיפורים לאפליקצית הטלפון ושיפור מאסיבי לאפליקצית ההודעות ו- iMessage. אולם מעבר לכך ישנם עשרות אם לא מאות שיפורים קטנים במערכת ההפעלה שצפויים להפוך את חווית השימוש בה למשופרת במיוחד. באופן מעניין נראה כי גם הפעם חלק משיפורים אלו כבר היו זמינים למשתמשי ה- iDevice שפרצו את המכשירים שלהם – אם כי הפריצה הופכת להיות קשה ומאתגרת יותר ויותר – בעבר במספר המצומצם של הגרסאות של iOS 9 שנפרצו.

כך למשל הצגת ווידג'טים במסך הנעילה של המכשיר מזכירה מאוד (חלק) מהיכולות של IntelliScreenX, או למשל החבאת האפליקציות המובנות (חלקן) מזכירה את היכולות של Springtomize. באופן דומה היכולת לכתוב בכתב יד ב- iMessage מזכירה טוויק ישן בשם Grafiti שפיתוחו כבר הופסק, או פיצ'ר הערת מסך הנעילה של מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס על ידי הרמתם (כמו עם השעון) כבר הייתה קיימת דרך תוסף בשם FaceOff. כפי צוין בעבר לא מדובר בפעם הראשונה (ואולי האחרונה) שאפל "שואלת" פיצ'רים ורעיונות מקהילת הפריצה בין אם קטנים או גדולים, מה שגלה את החשיבות של קהילת הפריצה והמפתחים של תוספים אלו עבור קידום iOS. הבעיה היא שאפל סוגרת עוד ועוד את החומרה ואת מערכת ההפעלה, באופן שמקשה על ההאקרים לפרוץ את מכשירי האייפון ובפרט כעת עם החיבור של ה- Secure Enclave המצומד ל- Touch ID.

יש לציין שהבטא הראשונה של iOS 10 כבר נפרצה, אולם נראה שאפל לא קידדה את הקרנל של הגרסה, במטרה לאפשר למפתחים, האקרים ומומחי אבטחה לעבור על הקוד ולמצוא בו פרצות, כדי שהוא תוכל לסגור אותן בהמשך ככל שהגרסה תהיה מבושלת יותר.

בנוסף, ככל שהימים אחרי שיחרור הבטא הראשונה של גרסה 10 חולפים, כך מתגלים עוד ועוד פיצ'רים קטנים, שיפורים קלים וטוויקים כאלה ואחרים בגרסה. כ'ף בנג'מין המצוין מהאתר 9to5mac (ולשעבר iDB) הציג כ- 100 מהפיצ'רים הללו ב- 2 סרטונים.

צפייה מהנה ואתם מוזמנים לעדכן אותנו מה דעתכם על הפיצ'רים החדשים של גרסה 10, שכידוע עדיין רחוקים מלהיות סופיים ועוד הרבה יכול להשתנות במהלך הקיץ, עד להשקה הסופית.

להמשך דיון

 

מקורות: 9to5mac ו- iDB
עריכה, תרגום ותוספות: natisho