אייפון 7 בשלושה טעמים

ע״י

אחרי הרבה מאוד תמונות מטושטשות פאנל הגב של מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס נחשפים בצורה ברורה. לטובה או לרעה כשנראה כי דגם ה- 4.7 אינץ' עשוי להגיע ב- 2 תצורות.

 

 

apn-iphone-7-plus-pro-768x1024

הרבה מאוד דברים נאמרו על מכשירי האייפון הקרובים עלינו לטובה. נאמר עליהם כי העיצוב שלהם לא צפוי להשתנות באופן ניכר כשהמשמעות היא שאפל תנטוש (לפחות להשנה) את מחזור העיצוב הדו-שנתי שלה בפעם הראשונה מאז השקת האייפון 3Gs בשנת 2008. כמו כן נאמר על המכשירים כי אפל צפויה לעשות צעד כלשהו לגבי מחבר האודיו הסטנדרטי (3.5 מ"מ), כאשר חלק מהשמועות טוענות שאפל תוציא את המחבר לגמלאות אחרי יותר מ- 100 שנות שירות, בעוד אחרות טוענות שהחברה לא תעשה זאת באופן ברור. כעת תמונות ודיווחים שמגיעים הן מהאתר NWE הצרפתי והן מ- Engadget חושפים לראשונה תמונות איכותיות (ולא מטושטשות) של הפאנלים האחוריים של מכשירי האייפון הבאים ונראה כי יש יותר נסתר על הגלוי.

נתחיל בכך שהתמונות של הפאנלים המדוברים, אכן מראים כי העיצוב של המכשיר לא ישתנה באופן ניכר, בהתאם לשמועות הרבות בנושא, ובהמשך לאותן השמועות נראה כי השינוי העקרי הוא במבנה האנטנות בפאנל הגב וכן בחיתוכי המצלמה, מה שמרמז על שינוי משמעותי למצלמות, שוב בהתאם לשמועות. כפי שניתן לראות מהתמונות נראה כי האייפון 7 פלוס אכן יגיע עם מצלמה בעלת עדשה כפולה (וככל הנראה מכלול כפול) שיעשה שימוש בטכנולוגיה של חברת Linx הישראלית אותה אפל רכשה לפני כשנה, כאשר תמונות של מכלול המצלמה שנחשפו קודם לכן על ידי חברת Rock Fix מגלים כי העדשות קצת שונות מה שככל הנראה יאפשר להן לתפוס אופי שונה של תמונות ולחברן יחדיו למה שיתן רובד עמוק ואיכותי יותר.

באופן דומה נראה כי גם המצלמה של האייפון 7 תזכה לשיפור משמעותי, כאשר פאנל הגב של המכשיר מגלה עדשה גדולה הרבה יותר מזו הקיימת במכשירי האייפון 6 ו/או ה- 6s כשנראה כי החברה תשתמש בחיישן CMOS גדול הרבה יותר, שיאפשר כניסה של יותר אור ובכך ישפר באופן ניכר את הצילום באופן כללי ובפרט בתנאי תאורה קשים יותר.

coque-ip7-crop

לגבי מחבר האודיו, נראה כי מכשיר האייפון 7 פלוס, ינטוש לחלוטין את המחבר לטובת שימוש במחבר הברק לשם חיבור פיזי של המכשיר ו/או בלוטות' לחיבור של אוזניות אלחוטיות, כשבעבר נשמעו דיווחים שאפל צפויה להציג פורמט משופר של קישוריות בלוטות' ואולי אפילו כבר את גרסה 5 של בלוטות' שהוכרזה לאחרונה. באופן מעניין Rock Fix מציינים שדגם ה- 4.7 אינץ' של האייפון 7 יגיע ב- 2 תצורות כאשר הראשונה והזולה יותר שתחליף את האייפון 6 שייצורו יופסק, תמשיך להגיע עם מחבר האודיו הסטנדרטי, בעוד תצורה יקרה יותר שלו תגיע ללא המחבר המדובר. כמו כן נראה כי 2 גדלי האייפון: 4.7 אינץ' וה- 5.5 אינץ' יגיעו עם מגש סים כפול, פיצ'ר שהוא פופולרי מאוד במדינות מתפתחות כמו הודו, סין ודרום מזרח אסיה.

יש לציין כי מכשירי האייפון עדיין לא נכנסו לייצור ההמוני שלהם וכי עדיין יתכנו שינויים כאלה ואחרים במכשירים. כמו כן לאור העובדה שנראה כי אפל בודקת מספר אפשרויות לליין מכשירי האייפון הבאים, יתכן מאוד שהחברה החליטה להציג יותר מתצורה אחת של המכשירים לשוק, ובמיוחד לאור הנטייה של החברה להעיף את מחבר האודיו הסטנדרטי, דבר שיצרניות סמארטפון מתחרות כמו לנובו, Oppo ו- LeEco כבר החלו לעשות בדגמים האחרונים שלהם. כמו כן לא ברור האם יתכנו שינויים משמעותיים בפאנל הקדמי של מכשירי האייפון, כאשר שמועה בנושא גורסת שאפל עשויה להחליף את לחצן הבית הפיזי בלחצן מגע, דבר שיכול להתאים לאופן פתיחת iOS 10 מנעילה כפי שנראה בבטא הראשונה, דבר שנעשה בלחיצה על לחצן הבית המחליף את מחוות הניגוב לצד.

iphone-7-bottom

חוסר השינוי המשמעותי בעיצוב של המכשירים מתגלה להיות הנקודה הפחות רלוונטית במכשירי האייפון, כאשר לפי השמועות אפל מתכננת שינוי משמעותי גדול בעיצוב בדגמים של השנה הבאה (2017), אולם נראה כי יש הרבה דברים מעניינים במכשירי האייפון הקרובים, באופן שישפיע על האטרקטיביות שלהם ויגלה את הכיוון העתידי של אפל לפלטפורמת הסמארטפונים בפן החומרה.

להמשך דיון

 

מקורות: NWE ו- Engadget
עריכה, תרגום ותוספות: natisho