אייפון 7 | השחור חוזר לאופנה

ע״י

שמועות שטענו כי אפל עשויה להציג את האייפון 7 בצבע כחול כהה, מתחלפות להן בטענות כי מדובר בחזרתו של הצבע השחור.

 

 

17384-14852-maxresdefault-6-l

כשאפל הציגה את האייפון 3G בשנת 2008, החברה בחרה להשתמש בפלטת צבעים מונוכרומתית של שחור ולבן. תצורה זו של שני צבעים נשמרה גם בדגמי האייפון 4 וה- 4s, כאשר עבור מכשירי האייפון 5, אפל שינתה מעט את הצבעים מגוון אחד אחיד בפאנל הגב, לגוון משולב של תתי גוונים. כך הדגם השחור הגיע עם פאנל גב אלומיניום מושחר מט ו- 2 "חלונות" (בחלק העליון והתחתון) אנטנה מושחרות ואילו הצבע הלבן שולב עם פאנל אלומיניום כסוף. עם דגם ה- 5s אפל החליטה לשנות את הגוון השחור לגוון אפור, אותו החברה מכנה בשם "אפור חלל", כאשר השמועות לגבי המעבר ציינו כי אילגון האלומיניום לצבע השחור התגלה כמשימה קשה וכזו שיצרה גם בעיות עם הצבע, שהתקלף וירד באופן ניכר יחסית והפך את ההתיישנות של מכשירי האייפון 5 לפחות סימפטיים מבחינתה של אפל. מאז אפל הרחיבה את השימוש בגווני האפור לרוחב ליין המוצרים שהיא מוכרת, בין אם מדובר באייפונים, אייפדים, שעונים ואפילו מחשבי מק, כאשר המקבוק החדש הפך להיות המק הראשון מזה שנים רבות שהגיע במבחר צבעים שהם לא רק כסופים.

עם הזמן אפל הוסיפה עוד צבעים לליין האייפונים. הראשון הוא האייפון 5s שהיא בצבע הזהוב ולאחרונה עם האייפון 6s, אפל הוסיפה גם את הצבע – זהוב וורוד. לאחרונה דיווחים רמזו כי לאור העובדה שהאייפון 7 יגיע עם אותו העיצוב (באופן כללי) של מכשירי ה- 6 וה- 6s, אפל מתכוונת להוסיף עוד צבע למבחר, כשצבע זה הוא כחול כהה. כעת דיווחים חדשים מגלים כי מדובר בצבע שחור. דיווח זה צוין על ידי האתר AppleInsider שקיבל פניה מהאתר Macotakara בנושא זה, בציינו שהצבע יהיה כהה יותר מהאפור חלל הנוכחי של ליין האייפון 6s. מקורות של האתר הרחיבו וגילו שמדובר בצבע קרוב יותר לצבע שחור אם כי לא מדובר בשחור מוחלט, אלא גוון מעט בהיר יותר של שחור.

באופן מעניין מי שמגלה פרטים נוספים בנושא הוא שי מזרחי, ידיד האתר, שאישש את השמועות וגילה כי הוא ראה תמונה של פאנל הגב השחור המדובר, ואף העלה רינדור של פאנל דרך חשבון הטוויטר שלו. בשיחה עם שי הוא ציין כי מדובר ברינדור המתבסס על התמונה:

בשונה מההדלפות הקודמות שלי, הפעם מדובר על תמונה חלקית של מכשיר אייפון 7 שראיתי, ועל בסיס התמונה הזו שהציגה מכשיר בצבע שחור – הכנתי את הרינדור. ממה שראיתי אפל ממשיכה עם ארבעת הצבעים (הנוכחיים), ומוסיפה צבע חמישי – שחור. הגוון המדויק של המכשיר בתמונה המרונדרת אינו מוצג בצורה מדויקת לחלוטין (100%), אולם הוא קרוב מאוד.

לפי דבריו של שי, ניתן להבין כי הרינדור נעשה לפי זכרון העיניים של שי ותפיסת הגוון ובהתאם לכך יתכנו שינויים קלים בגוון עצמו. כמו כן שי ציין כי התמונה אליה הוא נחשף לא גילתה את הצבע של פסי האנטנה של הדגם השחור שעשויים להיות שונים מאלו המוצגים ברינדור, אולם השורה התחתונה היא שנראה כי אפל מחזירה לליין האייפונים שלה את הצבע השחור, אחרי העדרות של 3 שנים.

Cl-rjrnWYAATOz7.jpg-large

הרינדור של שי מזרחי.

באופן מעניין מאז הצגת האפור חלל, אפל לא שמרה על קו אחיד של גוון עם צבע זה, שבמכשירים מסוימים קיבל גוון בהיר יותר, בעוד מכשירים אחרים  הגיעו עם גוון כהה יותר. למעשה אפילו בין גוון האפור חלל של האייפון 6 לזה של ה- 6s, ישנו הבדל דק בגוון, כאשר ה- 6s בהיר יותר במקצת וככל הנראה כהכנה להגעתו של הצבע השחור, במטרה להבדיל יותר בין שני הצבעים. כמו כן עם השעון, אפל הציגה את קולקציית המתכת בצבע כסוף ובצבע "שחור חלל" מרשים למדי, שתחילה נמכר אך ורק עם רצועת מתכת (Link) בצבע תואם שהפכה אותו ליקר למדי ובתג מחיר של כ- 1,200$, אם כי אחרי מספר חודשים ואחרי שהחברה ראתה את הפופולריות שלו, הוא החל להמכר גם עם רצועות ספורט בתג מחיר "נוח" הרבה יותר של כחצי.

q0m6vry

יתכן מאוד שאפל חיכתה להציג את הצבע הפופולרי הזה לעדכון "מינורי" בעיצוב של האייפון, כאמצעי לדחוף את המכירות שלו ואין ספק שלאור השמועות לגבי האייפון 7 השעה היא נכונה. בשנתיים האחרונות הצבע השחור חזר להיות אופנתי במכשירי הסמארטפון, כששבחים בנושא קטף (ועדיין קוטף) ה- M10 של HTC שמגיע בצבע שחור מט יפהפה. האם הצבע החדש יעזור לדחוף את המכירות של האייפון 7? נחכה ונראה, בינתיים נראה כי האייפון 7 עשוי להיות מעניין יותר ממה שנראה.

להמשך דיון

 

מקורות: AppleInsider ושי מזרחי
עריכה, תרגום ותוספות: natisho