אייפון 7 | לחצן בית Force Touch

ע״י

לשמועות על מותו של מחבר האודיו, מצטרפות שמועות הולכות וגוברות לגבי מותו של לחצן הבית הפיזי במכשירי האייפון הבאים. האייפון 7 כשדררוג מינורי? כבר לא בטוח.

 

 

apple-sapphire-touchid

כאשר החלו השמועות לגבי האייפון 7, נראה היה שמדובר בשדרוג חומרה קטן, שנועד לפנות דרך לשדרוג חומרה גדול הרבה יותר בשנה הבאה. למרות האכזבות בנושא נראה כי הסיבות של אפל הן טובות, והחברה החליטה להשתמש במשאבים שלה בצורה הטובה ביותר עבור ליין האייפון לא בראיה קצרת מועד לשנה הקרובה, אלא מעבר לכך. אולם ככל שהזמן עובר נראה כי מכשיר האייפון 7 עשוי להיות שדרוג גדול יותר מהנראה. כך שלהסרת מחבר האודיו הסטנדרטי, שינוי בתצורת האנטנות בפאנל האחורי של המכשיר, שדרוג משמעותי למצלמת ה- iSight (ואולי גם למצלמת ה- FaceTime) של המכשיר, הוספה של צבע שחור (או בגוון דומה) וחומרה משופרת. מתחזקות כעת השמועות כי אפל תחליף את לחצן הבית הפיזי של המכשיר בלחצן בית מגע שיעשה שימוש בטכנולוגית ה- Force Touch אותה אפל הציגה לפני כשנה עם השעון והטרקפדים של מחשבי המקבוק (החדש והמקבוק פרו), שבהמשך הגיע למסכים של מכשירי האייפון 6s בדמות 3D Touch.

האתר Business Insider מדווח שחברת האנליטיקה Cowen and Company קיבלה ממקורותיה אישורים לפיהם אפל אכן תחליף את לחצן הבית הפיזי בלחצן בית המבוסס על טכנולוגית ה- Force Touch בדומה לאופן בו הטכנולוגיה פועלת בשעון ובטרקפדים. כך שבמקום לחצן פיזי הלחצן יהיה מבוסס על מגע עם היכולת להבדיל בין עוצמות הלחיצה השונות ולתת משוב הפטי בהתאם, בשימוש ברטט ייעודי בו אפל משתמשת בשעון, בטרקפדים וגם במכשירי האייפון 6s כחלק ממכלול החומרה של 3D Touch. הדיווח מציין את התמונות שהודלפו לרשת לפני מספר שבועות בנושא זה ואכן נראה כי בעוד שעד כה הפאנלים האחוריים של מכשירי האייפון 7 כבר נחשפו באופן כזה או אחר, ואילו הפאנל האחורי השחור, שהרי יש מעט מאוד מידע על הפאנלים הקדמיים של המכשירים, כשעל אחת כמה וכמה הם עדיין לא הוצגו ברשת בצורה ברורה ואיכותית.

כפי שהאתר 9to5mac ציין בעבר בעת הדיווח שלו לגבי התמונה המודלפת, הסרת לחצן הבית הפיזי של המכשיר והחלפתו בלחצן מגע מביאים יתרונות כמו עמידות גבוהה יותר בפני נזקי מים, כאשר יש שמועות שהאייפון 7 יהיה עמיד למים לחלוטין וכן עמידות גבוהה יותר בפני נזקים פיזיים מכאניים – דבר שהיה בעבר נפוץ מאוד בדגמים מסוימים של מכשירי האייפון ובפרט עם לחצני הבית. מצד שני נראה שיש גם חסרונות אולם לא כאלה שלא ניתן להתגבר עליהם. אחד מהם הוא שתהליך האתחול הכפוי של המכשיר שכיום נעשה על ידי לחיצה ארוכה על לחצן הבית ולחצן הכיבוי/הדלקה ביחד, יצטרך ככל הנראה להשתנות ולעשות שימוש בלחצן פיזי אחר שהוא לא לחצן הבית (אחד מלחצני הווליום למשל). יש לציין שלאפל יש כבר פטנטים בנושא זה, מה שאומר שהחברה אכן חוקרת את האפשרות הזו. כך שבעוד ידוע כי רישום פטנטים לאו דווקא מתבטא במוצר מסוים, שהרי הוא בהחלט מאשש כוונה.

17405-14902-15796-12274-160204-Touch-l-l

Cowen and Company גם ציינו כי מכשירי האייפון 7 החלו להכנס לתהליך הייצור ההמוני שלהם, מה שאומר כי המפרט של המכשירים כבר סופי. בנוסף החברה גם ציינה שהיא מאמינה כי מכשירי האייפון 7 אכן יגיעו ללא מחבר האודיו – בהתאם לשמועות הרבות בנושא – ושהם יהיו עמידים למים, דבר עימו אפל החלה להתנסות בצורה די טובה במכשירי ה- 6s. כל אלו ועוד ממשיכים לגלות כי בעוד נראה כי מכשירי האייפון הם שדרוג ידוע ומשעמם, בסופו של דבר ידוע מעט מאוד מידע על המכשירים הללו, אם כי כמובן כפי שידוע מהעבר תחילת הייצור ההמוני של המכשיר נותן דחיפה משמעותית להדלפות חומרה על המכשירים.

להמשך דיון

 

מקור: Business Insider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho