האם הפרו יחליף את הפלוס?

ע״י

בעוד העיצוב והמראה הכללי של דגמי האייפון הבאים ידוע, עולה שאלה מעניינת לגבי האפשרות לפיצול דגם ה- 5.5 אינץ' ל- 2 דגמים נפרדים. או שלא.

 

 

a0b79155gw1f62u0auf2dj20zk0qotcl-1

כל ההדלפות, בין אם אלו של התרשימים, רינדורי ה- CAD והתמונות של הפאנלים האחוריים מגלים כי, התמונה לגבי המראה והעיצוב (לפחות האחורי) של מכשירי האייפון הבאים די ברורה, כשמכשירים אלו יגיעו עם שינויים קלים בלבד לעיצוב של ליין מכשירי האייפון 6 וה- 6s, שיתמקדו בעיקר בפסי האנטנה, בהסרת מחבר האודיו הסטנדרטי – שלכשעצמו יצר גלים ברשת – ובאזור המצלמה במה שמעיד על שינויים ושיפורים במכלול המצלמות של המכשירים, זאת מבלי לדעת יותר מדי פרטים על שאר מפרט החומרה של המכשירים. אולם נראה כי אחת השאלות הגדולות לגבי ליין האייפון 7 (או איך שהוא לא יקרא) סובבת סביב האפשרות שאפל תפצל את מכשיר הפאבלט שמגיע עם מסך בגודל של 5.5 אינץ', ל- 2 דגמים נפרדים: האייפון 7 פלוס והאייפון 7 פרו, כאשר האחד יהיה רק גרסה מוגדלת של האייפון 7 הרגיל (עם מסך ה- 4.7 אינץ') בעוד השני יהיה גרסה משודרגת שתכלול את מכלול המצלמות הכפולות, מחבר חכם ועוד.

מה שנראה כרמז די עבה לכך הוא תמונה שהודלפה לפני מספר ימים, בה ניתן לראות מכשירי דמה של ליין האייפון 7. תמונה זו מציגה שלושה מכשירים: האייפון 7, האייפון 7 פלוס ואת האייפון 7 פרו, כשנראה כי דגם ה- 7 וה- 7 פלוס יבדלו בגודל המסך (והסוללה כמובן) בלבד, בעוד דגם הפרו יכלול פיצ'רים חדשים משודרגים יותר, כמו מכלול המצלמות הכפול ומחבר חכם. אולם יתכן מאוד ותמונה זו היא מזויפת, מהסיבה הפשוטה שבחלק התחתון של המכשיר ניתן לראות שמופיעה האות "S" המסמנת את ליין ה- 6s. כמובן שיתכן מאוד שאפל תחליט שדגמי האייפון הבאים לא יקראו אייפון 7, אלא אייפון 6s דור 2. או שם שיווקי כזה או אחר, אולם גם יתכן מאוד שמדובר בתמונה קצת "חשודה", מה גם שדגם הפרו נראה עבה במקצת מדגם הפלוס.

iphone-7-iphone-7-plus-iphone-7-pro-back

בעיקרון רבים (וביניהם אני) מתקשים להבין את היתרון בפיצול הפאבלט של אפל, ל- 2 דגמים נפרדים, למעט העובדה שיתכן מאוד שמכלול המצלמות הכפול טומן בחובו קשיים בייצור, כשבנוסף על כך אפל תרצה לשמר על המחיר המכירה הממוצע של ליין האייפונים (ASP), עם תג מחיר גבוה יותר עבור דגמי הפרו, שגם יפצו על הפופולריות המפתיעה של דגמי ה- SE שנמכרים במחיר זול יותר מדגמי ה- 5s ומורידים את ה- ASP מטה.

אולם יתכן מאוד שאפל לא תעשה צעד שכזה. המדליף הסדרתי הידוע, Evan Blass הידוע בכינוי evleaks, פרסם בחשבון הטוויטר שלו ציוץ בו הוא מציין את שמות הקוד הפנימיים של מכשירי האייפון הקרבים אותם אפל מפתחת. שמות הקוד הללו הם: Sonora ו- Dos Palos, שהם שמות של עיירות קטנות בקליפורניה – מקום מושבה של אפל. עצם העובדה כי שמות הקוד כוללים רק 2 שמות, עשויה לרמוז באופן עבה כי אפל לא תפצל את דגם האייפון בגודל ה- 5.5 אינץ' וכי דגם זה יגיע בתצורה אחת שתכלול את שדרוגי החומרה שצוינו לעיל, כשהם יבדילו באופן ניכר יותר בין האייפון בגודל 4.7 אינץ' (7?) לבין האייפון בגודל 5.5 אינץ' (7 פלוס/פרו?). בהתאם לכך יתכן מאוד שאפל גם תשנה את השם של האייפון הגדול יותר מ- 7 פלוס ל- 7 פרו, זאת כאשר בשנה האחרונה נראה שאפל מיישרת את ליין המוצרים שלה למצב בו כל אחד מהם מכיל דגם בסיס שמגיע עם השם ה"בסיסי" וללא סיומת (אייר למשל), ולדגם משודרג יותר המכיל את הסיומת פרו.

כיוון זה כבר החל בליין האייפדים של אפל, כאשר נראה שדגמי האייפד פרו צפויים להיות דגמי האייפד המשודרגים, בעוד דגמי האייר שככל הנראה שמם ישתנה יהיו דגמי האייפד ה"פשוטים יותר". דבר שגם צפוי ככל הנראה לקרות בליין המקבוקים של החברה, ובהתאם לכך גם להתבטא בליין האייפונים.

רמז נוסף הוא תמונה שפורסמה באתר המיקרובלוגינג הסיני Weibo, בו ניתן לראות עוד ממכשירי הדמה של ליין האייפונים הבא, כאשר בברור רואים את דגם ה- 4.7 אינץ' וכן את דגמי ה- 5.5 אינץ', כשכולם מגיעים עם מכלול מצלמות כפול ומאששים את האפשרות שיהיה רק דגם אחד משודרג של אייפון בגודל של 5.5 אינץ', כשכעת יהיה מעניין לראות האם אפל תשמור על השם "אייפון X פלוס" או שמא השם ישתנה ל- "אייפון X פרו".

להמשך דיון

 

מקורות: evleaks ו- Weibo
עריכה, תרגום ותוספות: natisho