שמועה | אל תאמרו אייפון 7, אמרו אייפון 6SE

ע״י

שמועה חדשה טוענת שאפל צפויה להשיק את מכשיר האייפון הבא באמצע ספטמבר תחת השם "אייפון 6SE", דבר שעל פניו צפוי להיות די מתאים.

 

 

iPhone 6SE

בעוד הדיווחים סביב המאפיינים לגבי מכשירי האייפון הבאים מגיעים לכדי קונסולידציה: עיצוב דומה לזה של האייפון 6 וה- 6s עם שינויים בקוי האנטנה, מודול מצלמה חדש וגדול יותר, זניחת מחבר האודיו הסטנדרטי (לטובת ספיקר נוסף?), שינויים בנפח האחסון וכו'. מתחילות לצוץ שמועות לגבי תאריך ההשקה של המכשיר, כאשר המדליף Evan Blass הידוע בכינוי evleaks@ שציין לאחרונה כי שמות הקוד של מכשירי האייפון הבאים, ובכך סתר את השמועה כי אפל תשיק 3 דגמים של מכשירי אייפון: רגיל (4.7 אינץ'), פלוס (5.5 אינץ') ופרו (5.5 אינץ'), צייץ לאחרונה בחשבון הטוויטר שלו כי אפל תשיק את מכשירי האייפון הבאים בשבוע של ה- 12 לספטמבר. בהמשך הוא חידד את התאריך ל- 16 לספטמבר שנופל על יום שישי, יום בו אפל בדרך כלל משיקה את מכשירי האייפון שלה. בעיקרון היסטוריית הדיווחים של Blass היא ללא רבב בכל הנוגע למכשירי אנדרואיד ואפילו נוקיה/ Windows Phone, אולם בכל הנוגע למכשירי האייפון המדליף הסדרתי המפורסם לא תמיד מדייק.

מאז האייפון 5, אירועי המדיה של אפל שהתקיימו בספטמבר התרחשו בתחילת השבוע השני של החודש, כאשר תחילת ההזמנות המוקדמות היו בסוף השבוע שלאחר מכן וליתר דיוק בשבוע של ה- 12 לספטמבר, בעוד ההשקה הרשמית של המכשירים נעשתה כשבוע לאחר מכן ובסך הכל בין עשרה ימים לשבועיים מאירוע המדיה. לאור היסטוריה זו, הדיווח של Blass הוא קצת תמוהה, מאחר ולפיו עולה שאפל תקדים את לוח הזמנים הזה באופן ניכר, כך שאם המכשיר יושק ב- 16 לספטמבר, שהרי ההזמנות המוקדמות יערכו ב- 9 לחודש מה שמרמז כי אירוע המדיה יתקיים ב- 5 או ב- 6. מצד אחד הדבר נראה קצת מוקדם, אולם מצד שני השבוע הראשון של חודש ספטמבר מתחיל ביום חמישי מה שהופך את התאריכים של ה- 5 / ה- 6 לתאריכים בשבוע השני של החודש. כמו כן הדבר גם מרמז על תאריך השחרור המיועד של iOS 10 שלאור קורה מספר ימים לפני ההשקה הרשמית של מכשירי האייפון החדשים, ואם Blass צודק שהרי מדובר ב- 12 לספטמבר (פלוס מינוס).

דיווח נוסף שמגיע מהאתר הגרמני apfelpage שטוען כי לפיו מקורותיו בסין שראו את האריזות והכיתובים של מכשירי האייפון הבאים, עולה כי אפל תכנה את מכשירי האייפון הבאים בשם "אייפון 6SE" ולא בשם "אייפון 7". למרות שהשם נשמע קצת ארוך מדי (ובפרט עבור דגם ה- 6SE פלוס/פרו), הוא מתאים למדי מאחר והשינוי בעיצוב לא צפוי להיות משמעותי כפי שצוין קודם לכן. לפי השמועות, הסיבה העקרית לכך שאפל החליטה להציג שדרוג "מינורי" שלא יתבטא בשדרוג משמעותי בעיצוב, נובע מכך שהשנה הבאה תציין את יום השנה העשירי להשקת האייפון, ונראה שאפל מתכננת משהו גרנדיוזי הרבה יותר לציון המאורע. מה גם שהשקת אייפון 7 השנה ודגם 7s בשנה הבאה – שוב שתהיה יום השנה העשירי למכשיר – תהיה די עלובה. השמועות לגבי התכנון הגדול של אפל לשנה הבאה, כוללות מעבר לטכנולוגית OLED עבור המסך של המכשיר, שיהיה מקצה לקצה, יבטל את ה"סנטר" העליון והתחתון של המכשיר ואפילו עשוי להיות מעוגל במקצת. כמו כן מסך מתקדם זה עשוי להכיל בתוכו את לחצן הבית וחיישן ה- Touch ID.

אם אפל אכן תציג את האייפון הבא תחת השם 6SE, שהרי נראה כי שנת 2016 תהיה שנת ה- SE של ליין האייפונים, כאשר מוקדם יותר השנה אפל הציגה את האייפון SE כממשיך דרכו של האייפון 5s. מה שכן קשה לראות כיצד אפל תשיק את מכשירי הדגל של ליין האייפונים תחת השם 6SE, בעוד מכשיר ה- low end בגודל ה- 4 אינץ' נקרא בשם "אייפון SE" (בלי מספור נוסף). מה שיותר הגיוני הוא שאפל כן תשנה את השם של מכשירי האייפון באופן מסוים, כך שהם יושקו לא תחת השם "אייפון 7", כשנראה שליין האייפונים צפוי לקבל שינוי בקונספט השמות במטרה לזנוח את המספור לחלוטין.

להמשך דיון

 

מקורות: apfelpage ו- evleaks@
עריכה, תרגום ותוספות: natisho