הבטא הרביעית של iOS 10 מביאה אמוג'י חדשים

ע״י

אפל שיחררה את סבב הבטאות הרביעי של מערכות ההפעלה שלה: macOS, iOS, tvOS ו- watchOS לקהילת המפתחים עם שיפורים, שינויים קלים והרבה מאוד אמוג'י חדשים.

 

 

emoji-ios-10

בדיוק של שבועיים אחרי שיחרור הבטא השלישית של iOS 10 ושאר מערכות ההפעלה שלה, שנמצאות בסבב הפיתוח השנתי שלהן, לקראת הרענון השנתי בסתיו, אפל משחררת את הבטא הרביעית של מערכות ההפעלה השונות, עם שיפור משמעותי ביציבות ובמהירות, כשגולת הכותרת היא אמוג'י! כן, כחלק מהבטא הרביעית (וככל הנראה הבטא הפומבית שתשוחרר בימים הקרובים – וככל הנראה אפילו היום) אפל מעדכנת את המראה של האמוג'י במערכות ההפעלה שלה וכן מוסיפה למעלה מ- 100 אמוג'י חדשים, ובעיקר כאלה העוסקים בשיוויון ומגוון מגדרי. בנוסף אפל שיחררה אמוג'י חדש של אקדח, אולם בניגוד לאמוג'י של אקדח "אמיתי", אליו אפל התנגדה בציינה שהדבר עשוי לעורר אלימות (פיזית או מילולית) ולהביא לשימוש שלילי באמוג'י הזה, החברה החליטה להציג אמוג'י של אקדח מים. זאת בניגוד למיקרוסופט שלאחרונה החליטה לשנות את האמוג'י של האקדח בפלטפורמות שלה, מאקדח חלל, לאקדח "אמיתי". אפל אפילו ציינה את הנושא בדף תקשורת ייעודי המציין את מתיחת הפנים לאמוג'י הפופולריים, וכן את אלו החדשים.

יש לציין שכחלק מגרסה 10, אפליקציית ההודעות המובנות של אפל, שתקבל שדרוג משמעותי וגדול מאוד, אמוג'י בודדים שנשלחים יוצגו בגודל של פי 3 מהגודל הרגיל שלהם, דבר שלאחרונה הגיע בעדכון האחרון של אפליקציית וואטסאפ.

מעבר לאמוג'י החדשים הבטא הרביעית של גרסה 10, ששוחררה תחת המספור 14A5322eושוקלת כ- 425MB, מביאה שיפורי ביצועים ויציבות וכמה שינויים קטנים זאת כאשר אפל ממשיכה ללטש את מערכת ההפעלה שצפויה להשתחרר בעוד קצת יותר מחודש. בין השיפורים והשינויים ניתן למצוא:

  • את חזרתו של התאריך למרכז ההתראות/ווידג'טים ממסך הנעילה (כולל תאריך עברי למי שהגדיר זאת).
WhatsApp Image 2016-08-02 at 8.36.58 AM

שימו לב לבאג תצוגת הסוללה.

  • הסרת המשוב ההפטי בעת נעילת המכשיר (דבר שהוצג בבטא השלישית).
  • תיקון באג המחיקה בספארי.
  • מענה מהיר (quick reply) על מסך מלא.
  • סימון לדירוג של שירים באמצעות כוכב, חזר לאפל מיוזיק.
  • מסך ראשוני חדש בעת שימוש במרכז הבקרה להצגת השינויים.

  • החזרת טפט הכוכבים הישן מגרסה 8.
  • תוספות קלות בהגדרות הנגישות (Accessibility)
  • טוויקים לאייקונים באפליקציית Home החדשה.
  • שינויים לצלילי המקלדת, כאשר צליל האותיות שונה מהצליל של מקש המחיקה ומאלו של מקשי העזר (רווח, אנטר, Shift וכו').

דבר נוסף שבולט בעדכון הוא שיפור במהירות של מערכת ההפעלה ובאנימציות, דבר שבעבר הביא לביקורות הטענו כי ריבוי השימוש באנימציות הופך את השימוש ב- iOS לאיטי וקצת טרחני. שיפורי מהירות וביצועים אלו הגיעו גם לבטא הרביעית של watchOS 3 בשעון, שמציג שיפור אדיר בביצועים של השעון ובפרט באפליקציות, בין אם המובנות ובין אם בצד השלישי המותקנות עליו ונמצאות בדוק החדש או כסיבוך על תצוגות השעון השונות.

אפל גם שיחררה גרסאות בטא רביעיות ל- macOS סיירה, כאשר העדכון לא מכיל שינויים רבים, למעט התוספת של האמוג'י החדשים.

כאמור הגרסאות החדשות צפויות להגיע לכלל הציבור בחצי הראשון של חודש ספטמבר שמתקרב, ובהתאם לכך נראה כי הבטאות הופכות להיות יציבות יותר ו"רשמיות" יותר, כאשר אחרי העדכון מוצגים מסכי העדכון המוכרים המבקשים להכניס את ססמת ה- iCloud ולאשר את השימוש במיקום ועוד.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה תוספות: natisho