האייפון 7 | חודש לפני ההצגה

ע״י

בעוד חודש מיום ראשון הקרוב, אפל צפויה להציג את ליין מכשירי האייפון החדשים. מה ידוע על המכשירים ומה עדיין לוטה בערפל?

 

 

לפי הדיווחים והשמועות נראה כי אפל תקיים את אירוע ספטמבר הקרוב בתאריך ה- 7 לחודש, שנופל ביום רביעי בשבוע השני של ספטמבר. משמעות הדבר היא שאנחנו נמצאים כחודש לפני הצגת ליין מכשירי האייפון הבאים, כשלמרות שהרבה ידוע על העיצוב של המכשירים, הרבה מאוד לא ידוע עליהם ומדי זמן מוצגות ברשת שמועות הסותרות את אלו הקודמות. אחד הדברים שהפכו להיות (כמעט) עובדה מוגמרת עד כי הם נכנסו לאירוע הצגת הגאלקסי Note 7, כעקיצה כלפי אפל, היא שליין מכשירי האייפון הבאים יגיעו ללא מחבר האודיו הסטנדרטי שבעשור האחרון הפך לסטנדרט במכשירי סמארטפון וסלולר, זאת אחרי שימוש של יותר מ- 100 שנים. באופן מעניין יצרניות סלולר רבות הציגו מתאמים ומחברים קנייניים שבסופו של דבר התחברו לאוזניות דרך המחבר הסטנדרטי, אולם נראה כי מאז שמכשירי הסמארטפון עברו את השינוי המהותי אחרי השקת האייפון, המגמה התיישרה אחרי אפל בנושא זה.

במקום השימוש במחבר הסטנדרטי, שכבר החל להעלם גם ממכשירי אנדרואיד של יצרניות כמו לנובו ו- LeEco, אפל תקדם את השימוש באוזניות אלחוטיות, כאשר לפי דיווח שפורסם לאחרונה על ידי פורבס, אפל עבדה בשנים האחרונות על רכיב בלוטות' ייחודי המתבסס על הטכנולוגיה של חברת Passif Semiconductor, אותה אפל רכשה בשנת 2013, שהייחודיות שלו הוא שימוש מועט בסוללה, דבר שלפי המקור של פורבס מתקן את הבעיה הקשה ביותר של אוזניות בלוטות' – חיי סוללה. הדיווח מציין כי אפל רצתה להציג את האוזניות כבר בשנה שעברה, אולם עיכובים בפיתוח החומרה הביא ככל הנראה לדחיה. בנוסף לליין האוזניות של ביטס, שנרכשה על ידי אפל ב- 2014, יש. מבחר גדול של אוזניות אלחוטיות פופולרי מאוד ובעיקר בארה"ב, כאשר לאחרונה התגלה שהרווחים ממכירת אוזניות אלחוטיות בארה"ב עקפו את אלו החוטיות ובראש הרשימה נמצאות האוזניות של ביטס.

על פי הנראה לאפל יש גם פיתרון חוטי לאוזניות, בשימוש במחבר הברק – דבר אותו אפל החלה לאפשר בשנת 2014 – אם כי הוא לא תפס תאוצה נרחבת מאוד על ידי יצרניות האוזניות, עדיין. בסרטונים שפורסמו ברשת לאחרונה ניתן לראות את האוזניות של אפל שמגיעות עם מכשירי האייפון, כאשר ניתן לראות שהן עושות שימוש במחבר הברק כחיבור לאייפון, במקום במחבר האודיו.

מבחינת העיצוב של המכשירים, כאמור אין הרבה דברים שכבר לא ממש ידועים, כשנראה כי אפל תשמור על העיצוב של מכשירי האייפון 6s עם שינויים קלים בפסי האנטנה שיתנו מראה נקי יותר לגב המכשירים. שינוי נוסף הוא באזור המצלמות שיוגדלו עם חיישן ועדשה גדולים יותר שישפרו את איכות המצלמה עוד יותר וככל הנראה בפרט בדגמי ה- 5.5 אינץ' שיגיעו עם מודול מצלמה כפול. מה שלא ידוע בנושא זה הוא האם אפל תציג רק דגם אחד של אייפון בגודל 5.5 אינץ', שיהווה שדרוג לדגם הפלוס או שמא החברה תציג דגם נוסף בגודל של 5.5 אינץ' תחת השם "פרו", שיהיה זה שיגיע עם מכלול העדשה הכפול והמחבר החכם. בשבועות האחרונים הדיווחים והשמועות לגבי האפשרות של פיצול ליין דגמי ה- 5.5 אינץ', היו סותרים כשמצד אחד עלו דיווחים שדגם הפרו אכן יגיע ומצד שני היו שמועות שאפל תציג רק דגם אחד של אייפון חדש בגודל של 5.5 אינץ' שיגיע עם כל המאפיינים המשודרגים.

סתירות נוספות עולות מתמונות של הפאנל הקדמי של כביכול דגם האייפון החדש, שמציג חריץ אוזניה ארוך יותר כשהמצלמה הקדמית קרובה אליו יותר, וכן שני חריצים נוספים בחלק העליון לחיישנים. תמונות אלו סותרות סרטון שהוצג לאחרונה והמציג את מה שנראה כמו אבטיפוס פעיל של "אייפון 7" שהפאנל הקדמי שלו נראה דומה לזה של מכשירי האייפון הנוכחיים. באופן מעניין האתר היפני Mac Otakara דיווח בחודש יוני כי מכשירי האייפון החדשים יגיעו עם חריץ אוזניה ארוך יותר, ומערך חיישני קרבה כפול. בהתאם לכך עדיין לא ברור מה נכון ומה לא ואיזה מהעדויות שהודלפו מציגים בצורה הנכונה ביותר את מכשירי האייפון הבאים.

iphone7frontpanel

מעבר לכך נראה כי מבחינת החומרה, מכשירי האייפון יגיעו עם רכיבי A10 שיציגו שיפור ניכר בביצועים שלהם ויכללו את רכיב ה- M10 באופן מובנה, כהמשך לרכיב ה- A9 הנוכחי. כמו כן יש שמועות כי מכשירי הפלוס ו/או הפרו יגיעו עם 3GB של זכרון RAM, שיאפשרו שיפור בביצועים הכבר מצוינים של מכשירי האייפון 6s. בנוסף נראה כי הסוללה תהיה משופרת כאשר לפי דיווח של המדליף OnLeaks@ עולה שהסוללה של האייפון 7 תהיה סוללה של 1960mAh, זאת בהשוואה לסוללת ה- 1715mAh של האייפון 6s מה המגלה שיפור של כמעט 15% בקיבולת הסוללה שיתפרש בסוללה של כ- 3150mAh בדגמי הפלוס.

כפי שניתן לראות למרות שלא מעט ידוע על מכשירי האייפון הבאים, רב הנסתר על הגלוי. אולם נראה כי יש לנו רק עוד חודש עד שאפל תחשוף את המכשירים החדשים ותגלה סוף כל סוף את הכיוונים שהחברה רוצה לקחת את מכשירי האייפון, מבחינת החומרה, לשנה הקרובה.

להמשך דיון

 

מקורות: פורבס, DigiTimes, Macrumors ו- Techtastic
עריכה, תרגום ותוספות: natisho