הדור השני של השעון בדרך וגם עדכון לדור הראשון

ע״י

האנליסט Ming-Chi Kuo חושף למשקיעיו מידע על הדור השני של השעון, שיגיע בעיקר עם חומרה משופרת. אולם נראה כי גם הדור הראשון יזכה לשדרוג קטן.

 

 

Apple Watch

בעוד השמועות והדיווחים לגבי ליין מכשירי האייפון הבאים תופסים יותר כותרות, נראה כי באירוע ספטמבר שלפי ההערכות יתקיים ב- 7 לספטמבר, אפל תציג גם את הדור הבא של השעון – קטגוריית המוצר החדשה ביותר שלה. עד כה היו שמועות באוויר לגבי הדגם השני של השעון, וכעת האנליסט המוכר האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI מצטרף לחרושת השמועות סביב השעון ומציין לקהילת המשקיעים שלו, כי לפי מקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, הדור השני של השעון לא יכלול שינוי פיזי משמעותי, קרי העיצוב של השעון וכן העובי שלו ישארו דומים לאלו של הדגם הראשון והנוכחי. הדבר לא אמור להיות הפתעה גדולה, זאת לאור העובדה שאפל השקיעה הרבה מאוד זמן ומאמצים ברצועות של השעון, ולמרות שהחברה יכולה בקלות להציג דגם דק יותר ולשמור על התאימות לאחורה של מבחר הרצועות הנוכחי של השעון, נראה כי החברה מעדיפה להתמקד בשיפור החומרה של השעון ולא בעיצוב שלו.

בהתאם לכך לפי הדיווח של Kuo, הדור השני של השעון שיוצג ככל הנראה באירוע ספטמבר, יושק בחצי השני של 2016. דגם זה יזכה לשדרוג חומרה משמעותי שיכלול רכיב COC (קיצור ל- Computer On a Chip) חדש שיחליף את ה- S1 ויהיה מיוצר על ידי חברת TSMC, אטימות ועמידות גבוהה עוד יותר למים מזו של הדגם הנוכחי, שכבר הוכיח שהוא מסוגל להרבה יותר ממה שאפל מציינת באופן רשמי, סוללה חזקה יותר שתאפשר למכשיר לשמור על חיי סוללה זהים (18 שעות עבודה) או ארוכים יותר מאלו של הדגם הנוכחי וכן זוג חיישנים נוסף: ברומטר ו- GPS. באופן מעניין נראה שאפל מוותרת על הטמעה של קישוריות סלולרית בשעון (LTE) ומעדיפה להטמיע GPS וחיישנים נוספים, דבר שלא אמור להיות הפתעה גדולה לאור ההתמקדות בשעון כמכשיר לבריאות וכושר, וככזה הוספה של GPS וברומטר היא חשובה יותר.

הדור השני מגיע אחרי שהדור הראשון זמין למכירה כשנה וחצי וכשנתיים אחרי שאפל הציגה את השעון לראשונה, באירוע ספטמבר 2014 לצד מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס.

Apple Watch internals

באופן מעניין נראה כי אפל תמשיך למכור את הדור הראשון של השעון, וככל הנראה במחיר מוזל יותר, זאת במטרה לדחוף את השעון עוד יותר, אם כי לא ידוע האם החברה תמשיך להציע את כל הקולקציות של הדגם הראשון: ספורט, מתכת ו- Edition, או שמא החברה תשאיר רק קולקציה אחת (או שתיים) בלבד. כמו כן Kuo מציין שלפי המקורות שלו, הדור הראשון של השעון שימשיך להיות מוצע למכירה יזכה לשדרוג קל מבחינת החומרה שלו, אם כי שדרוג זה יהיה רק ברמת ה- COC והאטימות למים. באופן זה אפל תוכל להציע ליין של 2 שעונים שיתנו חווית שימוש בסיסית אחידה ודומה, אם כי הדור השני יכלול מאפיינים נוספים של סוללה חזקה יותר, ברומטר ו- GPS.

חומרה משופרת זו, הן לדור השני והן לדור הראשון המשופר, יאפשרו למשתמשים חוויה טובה יותר בשימוש בשעון, לצד שימוש בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה watchOS 3 שתושק במהלך חודש ספטמבר, בה אפל ביצעה שינויים נרחבים בחווית המשתמש ובממשק, עם דגש גדול בשימוש בפני השעון ומהירות ההפעלה של אפליקציות (ובפרט צד ג') דרך הסיבוכים שעל פני השעון השונים ו/או בממשק הדוק החדש.

watchOS 3

איו ספק שהשעון מביא את אפל לפעול בדרכים שונות מאלו שבהן החברה רגילה לפעול, דבר שהחל לתת את אותותיו כבר מהאופן בו אפל החלה למכור את השעון בחודשים הראשונים לחייו של השעון, דרך חנויות האונליין בלבד. בהמשך החברה הציגה עדכון די מהיר למערכת ההפעלה של השעון, אולם חוסר ההענות מצד המפתחים והמשתמשים יחדיו לאור המגבלות של השעון הביאו את אפל להציג שינויים משמעותיים ונראה כי אלו לצד חומרה משופרת צפויים להפוך את השעון למוצר אטרקטיבי יותר, הן למשתמשים חדשים והן גם למשתמשים הנוכחיים של השעון.

להמשך דיון

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho