מייצבי תמונה אופטי לכולם

ע״י

מודול המצלמה של האייפון 7 עבור מכשירי ה- 4.7 אינץ' הודלף כשנראה כי הדגם יזכה סוף כל סוף למייצב תמונה אופטי.

 

 

iPhone 7 Camera

כשאפל הציגה את דגם האייפון 6 פלוס בספטמבר 2014, מלבד להבדל בממדים הפיזיים שנגזרת מכך היה גודל וקיבולת הסוללה ורזולוציית המסך, דגם הפלוס הגיע עם מודול מצלמה טוב יותר שכלל מייצב תמונה אופטי (OIS) שאפשר לצלם סרטוני וידאו איכותיים יותר וכן תמונות בתנאי תאורה קשים יותר, הודות ל- OIS שפיצה על הרעידות הקלות של היד בעת צילום תמונה ו/או וידאו. אפל מעולם לא הסבירה מדוע ה- OIS האופטי לא הגיע גם לדגמי ה- 6 וה- 6s בגודל ה- 4.7 אינץ', ובפרט אחרי שדגמי ה- 6s הגיעו בעובי זהה לזה של מכשיר האייפון 6 פלוס, מה שבתאוריה אפשר להכניס את המודול המשופר.

לפי הדיווחים והשמועות נראה שאפל צפויה לשפר באופן ניכר את המצלמה של דגם הפלוס בליין האייפון הבא, שלפי השמועות אכן יקרא "אייפון 7", זאת על ידי הצגת מצלמה בעלת מודול צילום כפול שיאפשר לפי הדיווחים צילום של תמונות איכותיות יותר הן בתנאי תאורה קשים, והן מבחינת היכולת לשלב בין תמונות בשימוש עם תקריב אופטי. מודולים של מצלמות כפולות נכנסו בחודשים האחרונים כטרנד למכשירי סמארטפון, ונראה שאפל תשתמש בטכנולוגיה של חברת Linx הישראלית, אותה היא רכשה לפני כשנה.

השמועות לגבי המצלמה של דגמי האייפון 7, מציינים גם שנראה כי אפל תשתמש בחיישן גדול יותר מחיישן ה- 1.22µm בו החברה עושה שימוש במכשירי ה- 6s ויתכן שאפילו מחיישן ה- 1.5µm בו אפל עושה שימוש בדגמי ה- 6. מה שמרמז על כך הוא העדשה הגדולה יותר הן בתרשימים והן במכשירי הדמה של דגמי האייפון 7 בגודל ה- 4.7 אינץ' שהודלפו לרשת בהמוניהם בחודשים האחרונים, כשעל פי הנראה חיישן גדול יותר זה, ילווה בעדשה גדולה יותר שתאפשר כניסה טובה יותר של אור דבר שיאפשר איכות תמונות גבוהה יותר. כמו כן לאחרונה התגלה שיתכן מאוד ומודול המצלמה של האייפון 7 ה"רגיל" יגיע עם מייצב התמונה האופטי שכאמור עד כה היה שמור לדגמי הפלוס של ליין האייפון. תגלית זו מתבססת על ידי הדלפת תמונה של מה שנראה כמו מודול המצלמה על ידי האתר NWE, תמונות אלו מראות כי מודול המצלמה של דגם ה- 4.7 אינץ' מכיל את החיתוכים סביב העדשה המאפשרים את המכאניקה העדינה מאוד של רכיב ה- OIS, שמאפשר כאמור פיצוי של רעידות היד, בשימוש במנגנון עדין המניע את המודול בהתאם.

iPhone-7-iSight-Camera

במידה ומודול המצלמה של האייפון 7 יגיע עם חיישן גדול יותר, עדשה גדולה יותר, OIS ושמירה על רזולוציית ה- 12MP של מכשירי ה- 6s, שהרי מדובר במצלמה משופרת שככל הנראה הצגתה תתפוס זמן מסך באירוע המדיה בו המכשירים יחשפו. יש לציין שאין הרבה פרטים שידועים לגבי מודול המצלמה הכפול של דגמי ה- 7 פלוס, אולם ההערכה היא שהמצלמה בדגמים אלו גם תשמור על רזולוציית 12MP, לצד שמירה על רכיב OIS. מה שכן לא ידוע האם גם מודול המצלמה הכפול יגיע עם חיישן גדול יותר (שתופס יותר מקום), ויהיה מעניין לראות את הבידול בין המצלמות כשנראה שההבדל העיקרי יהיה בפיצ'רים של המודול הכפול אל מול המודול הבודד, כשהאיכות עשויה להיות דומה מאוד.

אין ספק שיש מידה מסוימת של אכזבה בקרב משתמשי האייפון 6 וה- 6s שלא מעוניינים במכשיר גדול יותר, אולם כן מעוניינים במצלמה טובה במכשיר הסמארטפון שלהם.  עד כה נראה היה שאפל מגדילה את הבדלי האיכויות בין המצלמות של מכשירי האייפון, אולם את התמונה המלאה נקבל באירוע ספטמבר שלפי ההערכות יתקיים בעוד כ- 3 שבועות.

להמשך דיון

מקור: NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho